vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Světový den úsměvu: Důvody, proč se vyplatí smát

3. října 2014

Světový den úsměvu: Důvody, proč se vyplatí smát

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: úsměv smích deprese nemoc stres zdraví

preventan-mimiforum-banner

Smějte se, vyplatí se to. A nejen na Světový den úsměvu! Když se budete denně pořádně smát, zhubnete, posílíte svaly, navíc odeženete stres a depresi a budete zdravější!

O smíchu se říká, že léčí. A nejen to! Je hodně důvodů, proč se vyplatí smát. Abychom si to připoměli a naučili se usmívat, slaví se na celém světě vždy první říjnový pátek Světový den úsměvu, a to již patnáct let. Zapojte se také, smějte se a pomozte někomu, aby se usmál!

 

Smíchem zhubnete

Stačí deset minut smíchu denně a budete brzy štíhlejší. Podle vědců se totiž tato činnost vyrovná stejné době joggingu, běhu, anebo tance. Smát se ale musíte pořádně, opravdu od srdce. Pouhý úsměv nestačí.

 

Smích posiluje svaly

Kromě sedmnácti obličejových svalů jím posilujete také bránici a břišní svaly a dalších osmdesát svalů trupu. Když se každý den budete smát, krásně si vytvarujte obličej a postavu.

 

Smíchem proti stresu a depresi

Smích má i další pozitivní účinky – odbourává stres, uvolňuje napětí a pomáhá proti depresi. Do těla se totiž uvolňuje hormon štěstí endorfin. A tak díky smíchu starosti zmizí a vy se budete cítit spokojenější.

 

Smíchem proti bolesti sex-a-vztahy-svetovy-den-usmevu-ii-sh-nahled

A je tu další důvod proč se smát. Smích totiž dokáže ulevit od bolesti a zvyšuje práh bolestivosti. Působí jako analgetikum, přitom do těla nedodáváte žádnou chemii. A navíc posiluje přirozenou obranyschopnost organismu, takže na tom, že smích léčí, je rozhodně něco pravdy!

 

Smích chrání před infarktem

Příznivých účinků na zdraví má smích víc. Vědci totiž potvrdili, že lidé, kteří se rádi smějí, mají mnohem menší pravděpodobnost, že se u nich objeví infakrt než ti, kteří se šklebí a jsou plní negativní energie. Srdce těch, kteří život berou vesele a smějí se, je prý mnohem lépe chráněné.

 

Díky smíchu to lépe myslí

Smích je skvělý nejen pro srdce, ale i pro mozek. Je totiž prokázáno, že u těch, co se smějí, nejen zlepšuje činnost mozku, ale i pracovní výkonnost, a to až o 40 % proti zapšklým, otráveným lidem. A tak se vyplatí zaměstnat si smíšky, než vyhlášené bručouny.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Další důvody, proč se smát

 

-          Smích zlepšuje a prohlubuje dech, zrychluje práci srdce, čistí plíce.

-          Smích povzbuzuje zažívání, dochází při něm k masáži žaludku.

-          Smích má protizánětlivé účinky.

-          Smích zvyšuje tepovou frekvenci a zlepšuje zásobení krve kyslíkem.

-          Smích pomáhá při boji s viry a bakteriemi, zvyšuje také aktivitu buněk, které bojují proti nádorům.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse