vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Světový den srdce: Tipy, jak své srdce chránit

29. září 2015

Světový den srdce: Tipy, jak své srdce chránit

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: arytmie vysoký tlak srdce zdraví infarkt

preventan-mimiforum-banner

Srdce je životně důležitý orgán, který má i svůj den. Připadá na 29. září a slaví se ve více než 100 zemích. Cílem je propagovat zdravý životní styl, jako je například zdravá strava nebo přiměřená fyzická aktivita, a tím chránit své srdce před kardiovaskulárními chorobami, které jsou nejčastější příčinou úmrtí v Evropě. 

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Mezi nejčastější kardiovaskulární choroby patří infarkt myokardu, který bývá způsoben ukládáním cholesterolu do stěny tepny a následným vytvořením krevní sraženiny (tromby), jež přeruší zásobování srdce krví. Vedle infarktu je druhou nejčastější srdečně-cévní chorobou mozková mrtvice, která vzniká stejně jako infarkt na základě trombózy a zapříčiňuje tak poruchu prokrvení určité části mozku. Další příčinou mozkové mrtvice je prasknutí cévy způsobené vysokým krevním tlakem. Zvýšené riziko výskytu mozkových příhod a srdečního selhání se vyskytuje u lidí s fibrilací síní. Jedná se o jeden z druhů srdeční arytmie, tedy ztráta schopnosti pravidelně čerpat krev do našeho těla.

Vysoký tlak – riziko stoupá s věkem


Vysoký krevní tlak a různé srdeční arytmie se v dnešní době řadí mezi civilizační choroby, neboť jsou z části zapříčiněny špatným životním stylem a nezdravými návyky. Riziko výskytu těchto onemocnění stoupá s rostoucím věkem, proto je důležitá prevence. Jeho výskyt stoupá úměrně s věkem populace. Řadí se mezi civilizační choroby, protože o jeho vznik se zasazuje i špatný životní styl a nezdravé návyky. 

Tipy MIMIFORA:
Jak předcházet vysokému tlaku 

  • Buďte fyzicky aktivní minimálně 30–60 minut denně (mírná fyzická aktivita znamená, že se lehce zapotíte a zadýcháte).
  • Jezte zdravě! Váš jídelníček by měl obsahovat hlavně zeleninu a ovoce, ryby, luštěniny a ořechy
  • Nepřisolujte jídlo!
  • Omezte konzumaci jídla připraveného z polotovarů, omezte konzumaci jídel z restaurací a fast-foodů. Tato jídla obvykle obsahují velké množství soli a tuku.
  • Pokud máte nadváhu, snažte se zhubnout. Váš BMI (body mass index, BMI = hmotnost v kg/výška v m² by se měl pohybovat mezi 20 a 25.)
  • Snažte se omezit vliv stresu, který na vás působí (pomáhá pravidelný pohyb, jóga, meditace, čas strávený s vaší rodinou a přáteli). Mluvte o svých problémech!
  • Omezte příjem alkoholu (u muže 1 pivo denně, u ženy malé pivo denně).
  • Nekuřte a vyhýbejte se místům, kde kouří ostatní.

Měřte si doma tlak! zdravi-a-krasa-svetovy-den-srdce-ii-archiv-nahled

Pokud už je na prevenci pozdě, vysoký krevní tlak i fibrilaci síní vám pomůže odhalit domácí měření krevního tlaku, které je prevencí závažných onemocnění kardiovaskulárního systému. Spolehlivými a přesnými přístroji na měření krevního tlaku jsou například tlakoměry Omron. Nezapomínejte si tlak pravidelně měřit, a pokud se vám cokoli nezdá, vyhledejte lékaře.

Text: mob

Foto: archiv, Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse