vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Svatováclavské hody dietně

24. září 2014

Svatováclavské hody dietně

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: husa Svatý václav hody jidlo dieta

preventan-mimiforum-banner

Svatováclavským hodům vládne dobré jídlo. Třeba pečená husa se zelím a knedlíkem. Pokud ale držíte dietu, pak si podobnou dobrotu zkuste připravit jinak. Poradíme vám, jak na to! 

Ke Svatováclavským hodům patří husa se zelím a knedlíkem. Jenže pokud držíte dietu, není to zrovna ideální jídlo. Je příliš tučné a kalorické. Poradíme vám, čím suroviny nahradit a vytvořit si vlastní svatováclavskou dobrotu!

 

Kuře a lá husa

Pečená husa s knedlíkem a zelím je nepochybně výborná, ale jde o hodně tučné jídlo. Pokud držíte dietu, zvolte raději kuře, které připravíte jako kachnu!

 

Co je potřeba: kuře nebo kuřecí čtvrtky, černé pivo, sůl, kmín

 

Jak na to: Kuře naporcujeme na čtvtky, osolíme, vložíme do pekáčku blízko k sobě, polijeme černým pivem a pečeme. Pak posypeme drceným kmínem a dopečeme do zlatova. Podáváme se zelím a knedlíkem jako husu. Chcete-li i je pojmout dietně, zkuste celozrnné hrnkové knedlíky a kysané zelí z dalších receptů.

 

Celozrnné špaldové knedlíky

Zdravější a dietnější varianta klasických kynutých knedlíků. 

 

Co je potřeba: 250 g celozrnné špaldové mouky, 100 g mletých ovesných vloček, 100 g hrubé mouky, sáček sušených kvasnice, sůl, voda

 

Jak na to: Ze surovin zaděláme těsto stejně jako klasické, necháme je 15 minut kynout. Poté z hmoty vytvoříme dva knedlíky a chvíli je necháme odpočinout. Vaříme zhruba 20 minut ve vroucí vodě nebo v páře.

 

Ochucené kysané zelí

Kysané zelí je nejen zdravé, ale také podporuje hubnutí. 

 

Co je potřeba: Kysané zelí, cibule, 3 lžičky vinného octa, 2 lžičky cukru, sůl, kmín

 

Jak na to: Z kysaného zelí slijeme vodu, smícháme s nadrobno nakrájenou cibulí, posypeme kmínem. Připravíme zálivku (4 dcl vody, vinný ocet, cukr, sůl) a přelijeme jí zelí. Vše smícháme a necháme uležet.

 

dieta-svatovaclavske-hody-dietne-ii-cz-nahled Tip MIMIFORA:

Svatováclavské hody v Českém Krumlově

Kdy: 26. – 28. 9. 2014

Svatý Václav je patronem nejen země české, ale i pivovarníků a vinařů, což připomínají tradiční podzimní slavnosti, nabízející vedle kulturních i bohaté gastronomické zážitky.
Příjemnou atmosféru slavností dotváří přehlídka folklorních souborů či svatováclavský jarmark. Dokonalou tečkou za celou akcí může být i zážitek z noční návštěvy muzeí a galerií, umocněný doprovodným programem.

Více na: www.ckrumlov.info

 

Text: ino

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse