banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Sůl, koření, dieta: Jde to dohromady?

1. února 2018

Sůl, koření, dieta: Jde to dohromady?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: sůl zázvor chilli koření dieta

preventan-mimiforum-banner

Musí být dietní strava neslaná a bez koření? Ale ne, podle vědců řada druhů koření hubnutí naopak podporuje. U soli je tomu ale jinak. Proč?

Když se řekne »dietní strava«, vybaví si řada lidí jídlo bez chuti, omastku, vařené nejlépe v páře, bez soli. Jenže dieta jde s mnoha kořeními nejen dohromady, ale ještě jej i dokáže podpořit! Která koření jsou vhodná při dietě a jak je to se solí?

 

Sůl

Zatímco mnoho druhů koření může hubnutí podpořit, u soli to neplatí. Pomáhá totiž zadržovat vodu v těle a způsobovat otoky. Díky tomu vypadáme silnější, než doopravdy jsme. Proto by prvním krokem při dietě mělo být právě omezení soli. Pokud to uděláme a vydržíme, dojde k odvodnění – úbytku vody z tkání a buněk, což samo o sobě způsobí snížení hmotnosti.

 

Chilli

Chilli je na dietu přímo skvělé! V chilli papričkách je totiž obsažený rostlinný alkaloid kapsaicin, který způsobuje pálivost. Podle odborníků lidé, kteří při hubnutí dostali kapsaicin do těla, vydali až dvakrát tolik energie. Proto doporučují – pálivé pokrmy zařaďte při dietě do jídelníčku.  Způsobují totiž oxidaci tukových tkání, zrychlují metabolismus a trávení.

 

MIMIFORUM zjistilo: dieta-sul-koreni-dieta-i-sxc-nahled

Experti tvrdí, že kapsaicin obsažený v chilli papričkách má účinků mnohem více. Napomáhá nejen spalování tuků, ale také snižuje chuť k jídlu. Pokud si chilli přidáte do jídla, budete se dříve cítit sytější a sníte toho méně. A to je důvod, proč to vyzkoušet!

 

Kari

Směs až 25 druhů bylin je proslulá nejen svou výraznou žlutou barvu a specifickou chutí, kterou jí dodává kurkuma, ale i pro své účinky na hubnutí. Podporuje totiž spalování tuků, a tak pomáhá bojovat proti obezitě. Podle vědců bychom měli přidat špetku do každého jídla. Zjistili totiž, že po jídle s kari se přibírá méně, než po úplně stejném jídle – ale bez kari. Obsažený kurkumin navíc potlačuje nárust tukových buněk.

 

Tip MIMIFORA:

Hubnutí urychlíte, pokud pokrm s kari zapijete zeleným čajem. Společně totiž podpoří ještě více odbourávání tuků, omezí jejich ukládání a rychleji zasytí.

 

Zázvor

V zimě je vyhledávaným pomocníkem při nachlazení a chřipkách zázvorový čaj. Jenže zázvor toho umí mnohem víc. Podporuje hubnutí, zvyšuje kalorický výdej a pomáhá rychlejšímu spalování tuků. Zázvor také podporuje trávení, a proto je dobré ho zařadit do jídelníčku. Lze jej použít k dochucení řady jídel, a ty pak navrch zapít zázvorovým čajem.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa