vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sůl, koření, dieta: Jde to dohromady?

1. února 2018

Sůl, koření, dieta: Jde to dohromady?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: sůl zázvor chilli koření dieta

preventan-mimiforum-banner

Musí být dietní strava neslaná a bez koření? Ale ne, podle vědců řada druhů koření hubnutí naopak podporuje. U soli je tomu ale jinak. Proč?

Když se řekne »dietní strava«, vybaví si řada lidí jídlo bez chuti, omastku, vařené nejlépe v páře, bez soli. Jenže dieta jde s mnoha kořeními nejen dohromady, ale ještě jej i dokáže podpořit! Která koření jsou vhodná při dietě a jak je to se solí?

 

Sůl

Zatímco mnoho druhů koření může hubnutí podpořit, u soli to neplatí. Pomáhá totiž zadržovat vodu v těle a způsobovat otoky. Díky tomu vypadáme silnější, než doopravdy jsme. Proto by prvním krokem při dietě mělo být právě omezení soli. Pokud to uděláme a vydržíme, dojde k odvodnění – úbytku vody z tkání a buněk, což samo o sobě způsobí snížení hmotnosti.

 

Chilli

Chilli je na dietu přímo skvělé! V chilli papričkách je totiž obsažený rostlinný alkaloid kapsaicin, který způsobuje pálivost. Podle odborníků lidé, kteří při hubnutí dostali kapsaicin do těla, vydali až dvakrát tolik energie. Proto doporučují – pálivé pokrmy zařaďte při dietě do jídelníčku.  Způsobují totiž oxidaci tukových tkání, zrychlují metabolismus a trávení.

 

MIMIFORUM zjistilo: dieta-sul-koreni-dieta-i-sxc-nahled

Experti tvrdí, že kapsaicin obsažený v chilli papričkách má účinků mnohem více. Napomáhá nejen spalování tuků, ale také snižuje chuť k jídlu. Pokud si chilli přidáte do jídla, budete se dříve cítit sytější a sníte toho méně. A to je důvod, proč to vyzkoušet!

 

Kari

Směs až 25 druhů bylin je proslulá nejen svou výraznou žlutou barvu a specifickou chutí, kterou jí dodává kurkuma, ale i pro své účinky na hubnutí. Podporuje totiž spalování tuků, a tak pomáhá bojovat proti obezitě. Podle vědců bychom měli přidat špetku do každého jídla. Zjistili totiž, že po jídle s kari se přibírá méně, než po úplně stejném jídle – ale bez kari. Obsažený kurkumin navíc potlačuje nárust tukových buněk.

 

Tip MIMIFORA:

Hubnutí urychlíte, pokud pokrm s kari zapijete zeleným čajem. Společně totiž podpoří ještě více odbourávání tuků, omezí jejich ukládání a rychleji zasytí.

 

Zázvor

V zimě je vyhledávaným pomocníkem při nachlazení a chřipkách zázvorový čaj. Jenže zázvor toho umí mnohem víc. Podporuje hubnutí, zvyšuje kalorický výdej a pomáhá rychlejšímu spalování tuků. Zázvor také podporuje trávení, a proto je dobré ho zařadit do jídelníčku. Lze jej použít k dochucení řady jídel, a ty pak navrch zapít zázvorovým čajem.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse