banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Stydím se za své tělo. A má to vliv na sex!

22. ledna 2017

Stydím se za své tělo. A má to vliv na sex!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: tělo stud sex partner

preventan-mimiforum-banner

Stud za své tělo je přirozený, ale nesmí jít do extrémů. Jinak může zkomplikovat život a přinést jen potíže. 

„Nosím velikost 38, a i když mi lidé říkají, že vypadám dobře, já si připadám tlustá. Díky tomu se za své tělo hrozně stydím. Sex mám ráda, ale je to i má noční můra. Musím se u něj totiž svléknout! Když se s partnerem milujeme, tak jenom po tmě. Jakmile je trochu světlo, jsem nervózní, hlídám se a neustále zakrývám. Sex si pak vůbec neužiju. Pořád myslím na to, že nejsem dokonalá a nemůžu se partnerovi líbit,“ svěřuje se Sára (27).

Když stud komplikuje život

Stydlivost, a zvlášť ve chvíli, když se někde musíme svléknout, není ničím neobvyklým. Podle průzkumů se každá čtvrtá žena stydí za své tělo a hlavně ve chvíli, kdy má oblečení zcela odložit. U lékaře, na plovárně, anebo třeba před partnerem v posteli. Každý druhý člověka pak trpí jistým stupněm ostýchavosti. Problém ale nastane, pokud se stud promítne do života natolik, že ho začne komplikovat.

Už nevím, co je to sex

„Strašně se stydím za své tělo. Jít k lékaři je pro mě horor, a tak se prohlídkám co nejvíce vyhýbám. Na koupaliště nechodím, protože se stydím svléknout do plavek. Partnera nemám. Všechny mé vztahy ztroskotaly na tom mém šíleném studu. Nedokážu se před někým svléknout. Mám strach, že se mu nebudu líbit, připadám si nemožná a tlustá. Nesnáším své tělo. Díky tomu už ani nevím, co to sex je,“ vypráví o svém problému Naďa (31).

Vyhlaste boj studu

Pokud vám stud začne komplikovat život a omezuje vás, zkuste s ním nejprve zabojovat. Uvědomte si, že problém je jen ve vaší hlavě. Když se to nepodaří, vyhledejte odbornou pomoc. Jakmile svůj přehnaný stud odbouráte, máte šanci, že budete zase šťastná a začnete si užívat, a to i v posteli.

MIMIFORUM doporučuje: sex-a-vztahy-stydim-se-za-sve-telo-ii-sh_small

3 tipy, jak zvládnout stud za své tělo

-          Posilněte si sebevědomí. Pokud si nevěříte a máte velmi nízké sebevědomí, je to problém. Neumíte se podívat druhým do očí, koukáte do země, jste plachá a za své tělo se šíleně stydíte. Pomoct ale může, pokud začnete pracovat na posílení svého sebevědomí. Soustřeďte se na své přednosti. Najděte něco, v čem vynikáte a co se vám daří. Věnujte se tomu na plno a brzy se dočkáte úspěchu. Choďte s hlavou nahoru a věřte si. Každá žena je totiž krásná.

-          Pracujte na svém těle. Máte pocit, že vaše tělo není dokonalé? Pak není nic jednoduššího, než na něm začít pracovat. Začněte cvičit. Poraďte se s osobním trenérem a posilujte problémové partie. Upravte jídelníček a shoďte přebytečná kila. Brzy se začnete cítit lépe a budete si víc věřit.

-          Najděte na sobě to krásné. Na každém člověku se dá najít něco krásného. Stoupněte si nahá před zrcadlo a dívejte se na své tělo. Najděte na něm to, co se vám zdá nejhezčí. Svoje přednosti se pokuste co nejvíce zvýraznit. Dlouhé nohy, svůdný dekolt a mnohé další. Na to vše můžete vhodným oblečením upozornit. Když to uděláte, muži se za vámi zase budou otáčet a vy se budete cítit opět žádoucí.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa