vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Stydím se! Kvůli studu nesnáším sauny!

5. října 2015

Stydím se! Kvůli studu nesnáším sauny!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: stud sebevědomí sauny stydím se

preventan-mimiforum-banner

Se studem má podle průzkumů problém 60 % žen. Většina z nich trpí, musí-li vyrazit v plavkách a při představě, že by se procházely bez nich, je jim nevolno. Stydět se je ale přirozené a může to být i důvod, proč někdo celý život nenavštíví saunu.

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

„Nesnáším sauny, společné sprchy i nudapláže. Nemůžu si pomoct, ale já se nahá prostě stydím – a je mi jedno, že je to jen mezi ženami. Když mám jít ke gynekologovi, nemůžu spát. A pokud se partner chce milovat ve dne, hledám výmluvy, abych se tomu vyhnula,“ svěřila se slečna Táňa (28). „Naopak mi připadá divné, když se někdo producíruje nahý před ostatními. Radši budu sedět doma, než se někde natřásat bez oblečení,“ dodává.

 

Průzkumy o studu tema-tydne-stydim-se-nesnasim-sauny-2-sxc

Téměř 60 % žen se podle průzkumů stydí za své nahé tělo, kdežto u mužů je to jen něco málo přes 32 %. Stud je věcí velmi individuální – je lidský a přirozený. Samozřejmě pokud není tak silný, že by narušil běžný partnerský život. „Našla jsem si přítele a vše bylo fajn do chvíle, než jsme se spolu měli milovat. Nechtěl zhasnout, naopak na mě ještě nasměroval světlo. Prý se při sexu rád dívá. A když prohlásil, že se s minulou přítelkyní rozešel proto, že nechtěla spát nahá a pořád se přikrývala, zbaběle jsem prchla,“ říká slečna Ivana (25).

 

Největší stud? Od 18 let nahoru!

Stud trápí ženy téměř v každém věku. I když by se mohlo zdát, že se to s přibývajícími léty zhoršuje, není to vždy pravda. Naopak v průzkumech přiznávají největší problémy se studem ženy mezi 18 a 25 lety. „Když jsem byla mladá, styděla jsem se i vyjít v plavkách, nahá bych nešla nikdy. Jenže najednou je mi 45 let, mám pár kilo navíc, nejsem dokonalá, ale stud už mě přešel. Zatímco dřív bych se nepřevlékla ve společné šatně, dnes je mi to jedno. Když se někomu nelíbím, jeho věc – ať se nedívá,“ říká paní Jolana (45).

Tipy MIMIFORA

Jak překonat stud

Dívejte se kolem sebe. Když se dobře rozhlédnete po ostatních ženách, zjistíte, že na tom s vaší postavou nejste zase tak špatně. Každá nemůže mít míry modelek, to je jasné. Existují ale ženy, které na tom jsou s mírami a kily mnohem hůře než vy.

Jděte na to pozvolna. Pokud jste od dětství stydlivá, asi vás rada, abyste na stud zapomněla, dvakrát nepotěší. Zkuste na to ale jít nenásilně, pozvolna. Nejdříve se osmělte před partnerem, až poté před cizími.

Nechejte při sexu rozsvíceno. Také patříte k lidem, kteří si milování nejlépe užijí v naprosté tmě? Zkuste stud překonat tím, že si jednou necháte rozsvíceno. Nejdřív vyzkoušejte nenápadné tlumené světlo v rohu místnosti, poté zdroj světla přibližujte k posteli. Možná přijdete na to, že to není tak špatné, jak jste si myslela.

Pořiďte si odvážnější plavky. Pokud je pro vás chození v plavkách utrpení, a to i přesto, že nosíte model vcelku, zkuste se jednou odvážit a pořiďte si plavky, které odhalí více. Dvoudílné plavky se sexy výstřihem, bikini. Choďte vzpřímeně s hlavou vzhůru, nezakrývejte se a nedívejte se do země. Pomůže to vašemu sebevědomí.

Oblékejte se podle postavy. Trápí vás velký zadek, malá prsa, vystouplé břicho? Zamaskujte vše vhodně zvoleným oblečením. Pokud se v něm totiž budete cítit jistě, dodá vám to na dobrém pocitu a sebevědomí.

Chovejte se sebevědomě. Ano, možná máte pár kilo navíc, špeky na břichu, větší zadeček. Nedejte ale na sobě znát, že je vám nepříjemné, jak se na vás ostatní dívají. Sebevědomé chování totiž udělá své.

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:33 07.10.2015 - Kamii -

ženské sauny

Na to je jediná rada, choďte jen do ženských oddělených saun. A pokud se stydíte i tam, tak rozhodně nemusíte, nikdo na vás koukat nebude.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse