vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Studium na mateřské: Dá se zvládnout s rodinou?

24. února 2014

Studium na mateřské: Dá se zvládnout s rodinou?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: rodičovská dovolená Studium mateřská děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Studovat na mateřské či rodičovské dovolené, když na krku máte malé děti a celou domácnost, není vůbec lehké. Ženy, které si to zkusily, se ale shodují – zvládnout se to rozhodně dá!

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Máte malé děti, na krku celou domácnost. Hlídací babičky nejsou a partner je od rána do večera v práci. Zkrátka a dobře – vše je na vás. Nevíte, co dřív a máte pocit, že nic nestíháte. Přesto ve vás čím dál častěji hlodá myšlenka – nemám začít studovat?

 

Byla jsem vyčerpaná, ale zvládla to

„I když děti miluju, mateřská pro mě byla hrozně ubíjející. Všude kolem mě se všechny maminky bavily o dětských nemocech a potížích, jen mě to vůbec nezajímalo. Nechtěla jsem zůstat mimo obor, naopak jsem se chtěla vzdělávat. A tak jsem se rozhodla, že začnu dálkově studovat vysokou. Představa to byla šílená – neměla jsem hlídání a na vše byla sama. Jenže já to nevzdala. Učila jsem se po nocích, byla jsem vyčerpaná, ale zvládala jsem. Jen na zkouškové období jsem si vždy sehnala chůvu. Dnes jsem nejen máma dvou dětí, ale i inženýrka, a jsem na to hrdá,“ vypráví Iveta (32).

 

Záliby musejí ustoupit

Studovat na mateřské či rodičovské dovolené není snadné. Zvlášť, když nemáte nejen hlídání, ale ani oporu v partnerovi. Pokud však máte vůli a chuť se vzdělávat, zvládnout se to dá. Jen se musíte připravit, že budete chvíli nevyspaná, vyčerpaná a veškeré volnočasové aktivity, pokud nějaké máte, budou muset ustoupit. Na konci vás však čeká výsledek, na který můžete být pyšná – třeba vysokoškolský diplom.

 

Nikdo mi nevěřil, ale já to nevzdala! sex-a-vztahy-studium-na-materske-ii-sh-nahled

„Když jsem se rozhodla začít na rodičovské studovat, partner i tchýně se na mě dívali jak na blázna. Bylo mi pětatřicet a podle nich jsem byla na studium stará. Navíc jsem měla dvě děti a partner chtěl další. Já ale školu dělat chtěla a nevzdala se. Učila jsem se, kde to šlo – v dětském koutku, v parku na lavičce, na hřišti. Bylo to těžké, protože mě nikdo nepodporoval, ale vydržela jsem – a nedávno promovala. Díky škole se mi otevřeli lepší pracovní možnosti a jsem ráda, že jsem do toho šla,“ svěřuje se Soňa (41).

 

MIMIFORUM zjistilo:

5 důvodů, proč studovat na mateřské

 

-          Můžete se vzdělávat v oboru, naučit se, co jste dříve nestihla a zapomenout chvíli na stereotypní činnosti, jako je přebalování či kojení.

-          Rozšíříte si obzory, najdete si nové přátele v oboru.

-          Budete mít více času a prostoru, než kdybyste studovala dálkově při zaměstnání.

-          Procvičíte mozek, zlepšíte paměť. Neupadnete do stereotypu.

-          Najdete lepší uplatnění na trhu práce.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse