banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Strie: Co na ně platí a jak se jich zbavit

14. února 2016

Strie: Co na ně platí a jak se jich zbavit

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: rizikové partie břicho jizvy Strie kojení těhotenství

preventan-mimiforum-banner

Strie, nevzhledné jizvičky na kůži, trápí až 70 % žen. Velkou roli hrají genetické dispozice a nejčastěji se objevují během těhotenství, anebo při prudké změně hmotnosti. Problém je ale v tom, že jakmile se jednou ukážou, už se jich zcela nezbavíte. 

Diskutujte:  Jak se vám podařilo co nejvíce se zbavit strií?


Malé nevzhledné jizvičky, které se nejčastěji objeví během těhotenství. Právě to jsou strie. Vznikají při extrémním natažení kůže, a to popraskáním elastických vláken pod jejím povrchem. Ze začátku jsou červené, časem získávají stříbřitě bílou barvu a problém je, že pokud se objeví, už se jich zcela nezbavíte. V létě se neopálí a na kůži svítí, takže nevypadají zrovna esteticky. Proto je nejlepší striím předcházet snažit se zabránit tomu, aby se vůbec objevily.

Nevzhledné jizvičky na kůži

Strie se nejčastěji objevují v rizikových partiích, kde dochází ke zvýšení objemu, a tedy k natažení kůže. Typické jsou pro bříško a prsa – obě partie dostávají totiž při těhotenství a kojení řádně zabrat. Objevují se ale i na stehnech, bocích či hýždích. Mohou být různě velké, od několika milimetrů až po několik centimetrů a když se stane, že se jich více spojí v jednu, není na kůži opravdu pěkný pohled – připomínají totiž nevzhlednou pavučinu.

MIMIFORUM zjistilo:

Co může za strie

zdravi-a-krasa-strie-1-ing

  • Těhotenství. Jde o období, kdy se díky rychlému váhovému přírůstku a natažení kůže strie objevují nejčastěji.

  • Hormonální změny. Strie se mohou ukázat i v období hormonálních změn, například během menopauzy. Kůže se ztenčuje a snižuje se tvorba kolagenu.

  • Dědičnost. Pokud má vaše maminka plné bříško strií, máte velkou pravděpodobnost, že neminou ani vás. Dědičnost hraje v tomto případě velkou roli.

  • Nadváha a obezita. Strie se často objevují v období náhlého váhového přírůstku či úbytku. Pokud přiberete, a rychle zhubnete, můžete se s nimi setkat dřív, než se nadějete.

Co tedy dělat, abyste se striím pokud možno ubránila?  

Nepodcenit prevenci a v těhotenství riziková místa pravidelně promazávat speciálními krémy a mléky proti striím. Dobře poslouží i olivový olej, anebo čisté sádlo bez soli. Pokožku je totiž důležité hlavně promašťovat. I když si myslíte, že se vás problém netýká, důležité je nic nezanedbat. Jakmile se strie objeví, úplně se jich už nezbavíte.

  •  Strie se velmi často objevují i na prsou. Proto je třeba i je mazat speciálními přípravky, a také nosit vhodnou podprsenku, která je podpoří a podrží. V období, kdy jsou prsa těžší a nalitá mlékem, není ideální nechat je bez opory.

  •  Dostatečně pijte. Pitný režim je víc než důležitý pro tělo i pro naši pleť.

  •  Zkuste laser. Pokud se strie objevily a máte z nich psychické problémy, můžete zkusit léčbu laserem v centrech estetické chirurgie, například biostimulačním. Ten je sice zcela nevyhladí, ale pomůže červeným místům, aby rychleji zesvětlala a jizvy nebyly tak hluboké.

  • Vakuová masáž je další možností, jak strie zmírnit. Provádí se speciálním podtlakovým přístrojem, který pokožce navrací elastičnost a jizvičky stahuje a zmenšuje.

  • Možností je i dermabraze, zákrok, při kterém je svrchní vrstva pokožky odstraněna speciální frézou. Ani tato ne zrovna příjemná procedura ale nezaručí úplné odstranění strií.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa