vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Strie: Co na ně platí a jak se jich zbavit

14. února 2016

Strie: Co na ně platí a jak se jich zbavit

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: rizikové partie břicho jizvy Strie kojení těhotenství

preventan-mimiforum-banner

Strie, nevzhledné jizvičky na kůži, trápí až 70 % žen. Velkou roli hrají genetické dispozice a nejčastěji se objevují během těhotenství, anebo při prudké změně hmotnosti. Problém je ale v tom, že jakmile se jednou ukážou, už se jich zcela nezbavíte. 

Diskutujte:  Jak se vám podařilo co nejvíce se zbavit strií?


Malé nevzhledné jizvičky, které se nejčastěji objeví během těhotenství. Právě to jsou strie. Vznikají při extrémním natažení kůže, a to popraskáním elastických vláken pod jejím povrchem. Ze začátku jsou červené, časem získávají stříbřitě bílou barvu a problém je, že pokud se objeví, už se jich zcela nezbavíte. V létě se neopálí a na kůži svítí, takže nevypadají zrovna esteticky. Proto je nejlepší striím předcházet snažit se zabránit tomu, aby se vůbec objevily.

Nevzhledné jizvičky na kůži

Strie se nejčastěji objevují v rizikových partiích, kde dochází ke zvýšení objemu, a tedy k natažení kůže. Typické jsou pro bříško a prsa – obě partie dostávají totiž při těhotenství a kojení řádně zabrat. Objevují se ale i na stehnech, bocích či hýždích. Mohou být různě velké, od několika milimetrů až po několik centimetrů a když se stane, že se jich více spojí v jednu, není na kůži opravdu pěkný pohled – připomínají totiž nevzhlednou pavučinu.

MIMIFORUM zjistilo:

Co může za strie

zdravi-a-krasa-strie-1-ing

  • Těhotenství. Jde o období, kdy se díky rychlému váhovému přírůstku a natažení kůže strie objevují nejčastěji.

  • Hormonální změny. Strie se mohou ukázat i v období hormonálních změn, například během menopauzy. Kůže se ztenčuje a snižuje se tvorba kolagenu.

  • Dědičnost. Pokud má vaše maminka plné bříško strií, máte velkou pravděpodobnost, že neminou ani vás. Dědičnost hraje v tomto případě velkou roli.

  • Nadváha a obezita. Strie se často objevují v období náhlého váhového přírůstku či úbytku. Pokud přiberete, a rychle zhubnete, můžete se s nimi setkat dřív, než se nadějete.

Co tedy dělat, abyste se striím pokud možno ubránila?  

Nepodcenit prevenci a v těhotenství riziková místa pravidelně promazávat speciálními krémy a mléky proti striím. Dobře poslouží i olivový olej, anebo čisté sádlo bez soli. Pokožku je totiž důležité hlavně promašťovat. I když si myslíte, že se vás problém netýká, důležité je nic nezanedbat. Jakmile se strie objeví, úplně se jich už nezbavíte.

  •  Strie se velmi často objevují i na prsou. Proto je třeba i je mazat speciálními přípravky, a také nosit vhodnou podprsenku, která je podpoří a podrží. V období, kdy jsou prsa těžší a nalitá mlékem, není ideální nechat je bez opory.

  •  Dostatečně pijte. Pitný režim je víc než důležitý pro tělo i pro naši pleť.

  •  Zkuste laser. Pokud se strie objevily a máte z nich psychické problémy, můžete zkusit léčbu laserem v centrech estetické chirurgie, například biostimulačním. Ten je sice zcela nevyhladí, ale pomůže červeným místům, aby rychleji zesvětlala a jizvy nebyly tak hluboké.

  • Vakuová masáž je další možností, jak strie zmírnit. Provádí se speciálním podtlakovým přístrojem, který pokožce navrací elastičnost a jizvičky stahuje a zmenšuje.

  • Možností je i dermabraze, zákrok, při kterém je svrchní vrstva pokožky odstraněna speciální frézou. Ani tato ne zrovna příjemná procedura ale nezaručí úplné odstranění strií.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse