vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Střevní paraziti: Jaké způsobí potíže?

11. listopadu 2014

Střevní paraziti: Jaké způsobí potíže?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: škrkavka roup parazit tasemnice nemoc střeva

preventan-mimiforum-banner

Dlouho o nich nemusíte vědět, způsobit však mohou nemalé problémy. Tasemnici, roupa či škrkavku přitom není až takový problém do těla dostat a stát se jejím hostitelem.

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Tasemnice, roup, škrkavka. Nejznámější střevní parazité. Dlouho o nich nemusíme vědět, přesto mohou v těle páchat pořádnou neplechu. Jaké způsobují potíže a jak poznáme, že se možná usídlili v našem těle?

 

Tasemnice

Nejznámějším parazitem je tasemnice bezbranná. Žije ve střevech svého hostitele, dorůstá 4 až 10 metrů.

 

Příznaky: Bolesti břicha, zažívací problémy (průjem, nevolnost, nadýmání, zvracení), ubývání na váze. Bolesti hlavy, návaly hladu.

 

Jak ji můžete získat: Požitím syrového či nedostatečně tepelně upraveného masa (např. tataráku), kde se nachází zárodky parazita. Pokud je maso zmražené na min. 10 dní, k nákaze by dojít nemělo. Tasemnici lze získat i při špatné hygieně.

 

Roup dětský

Nejrozšířenější střevní parazit. Roup dětský patří mezi hlísty a dorůstá délky kolem 1 cm. Žije ve střevech hostitele, živí se bakteriemi a epitelem.

 

Příznaky: Úporné svědění kolem konečníku hlavně v nočních hodinách, kdy samičky vylézají a kladou vajíčka. Nespavost, poruchy spánku, neprospívání.

 

Jak jej můžete získat: Především díky nedostatečné hygieně na toaletě. Do těla se vajíčka dostávají ústy, proto se mluví o nemoci špinavých rukou. Nejrozšířenější je nákaza v dětských kolektivech, ale nevyhýbá se ani dospělým.

 

zdravi-a-krasa-strevni-paraziti-ii-sxc-nahled Škrkavka dětská

Celosvětově rozšířený parazit, hlístice, která žije v tenkém střevě svého hostitele a dorůstá délky až 30 cm. Nemoc, kterou způsobují, se nazývá askaridóza.

 

Příznaky: Protože larvy v těle migrují, bývají příznaky různé. Procházejí i přes plíce, a tak mohou vyvolat kašel, dušnost, bolest za hrudní kostí. Mohou napadnout i ledviny, mozek, oko či míchu. Ve střevech mohou vyvolat různé zažívací obtíže a prudkou koliku. Je-li škrkavek hodně, mohou ohrozit na životě – například obstrukcí střeva.

 

Jak je můžete získat: Nemytým ovocem a zeleninou, které byly hnojeny fekáliemi, kontaminovanými potravinami a nápoji.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse