vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Stres: Toto dělá s naší pletí!

26. června 2014

Stres: Toto dělá s naší pletí!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: vrásky stres vlasy pleť akné

preventan-mimiforum-banner

Stres škodí nejen našemu zdraví, ale i pleti. Zhoršuje akné, může za vrásky a potíže se suchou pletí. A dokonce nám po něm mohou padat vlasy a špatně se hojit rány.

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

O tom, že stres pleti škodí, není pochyb. Jen málokterá žena ale kožní potíže přičítá právě přemíře stresu – a přitom ten může být hlavním viníkem.

 

Akné

Stres může výrazně zhoršit akné. Může za to hormon kortizol, který se při něm vyplavuje do těla. To vede k tomu, že se pleť mastí víc, než by měla a potíže na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je třeba nejen správná kosmetika, ale je třeba odstranit i stresový faktor, aby se potíže neopakovaly.

 

Suchá pleť

I za ni mnohdy stres může! Je to proto, že snižuje schopnost pokožky zadržovat vlhost. Pokud ji pleti nedodáte pomocí správné péče a dostatečného pitného režimu, může se to na ní velmi neblaze podepsat.

 

Vrásky zdravi-a-krasa-stres-ii-sh-nahled

Jste neustále ve stresu? Jste ustaraná, bez nálady, nevíte, co dřív? Neumíte relaxovat a být v klidu? Tak pozor na to. Stres totiž stojí za vznikem vrásek a způsobuje je až u 66 % žen. A dokonce i u těch, které jinak mají dispozice k pěkné hladké pleti. Může za to adrenalin, který zužuje cévy. To způsobí snížení kyslíku a živin, který pleť potřebuje ke tvorbě kolagenu. A vrásky ze stresu jsou na světě.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Čím ještě škodí kůži stres

 

-          Hůře se hojí. Je potvrzeno, že rány a oděrky se hojí rychleji, když je člověk v klidu a psychické pohodě. Je-li ve stresu, hojí se o 20 % pomaleji. Stres totiž tělo připravuje o přirozenou schopnost rychlé regenerace.

 

-          Vznikají rozšířené žilky. I za ně někdy může stres. Odborníci poukazují na to, že stav kůže je s psychikou spjatý víc, než si myslíme a věčný stres může být příčinou mnoha kožních problémů. Mimo jiné i rozšířených žilek v obličeji.

 

-          Padají nám vlasy. Stres negativně působí i na pokožku hlavy. Náhlý a silný stres prokazatelně vyvolává výrazně zvýšené vypadávání vlasů. V tomto případě jde ale o dočasnou záležitost. Jakmile se dostaneme do klidu, vlasy postupně zase narostou. Horší ale je dlouhodobý silný stres, který vede k tomu, že bílé krvinky začnou napadat vlasové folikuly, což zastavuje růst vlasů. Ty padají rychle – v chomáčích či po celých plochách a zda ještě narostou, je otázka.

 

Text:ino

Foto: Shuttestock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse