vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Středověké krčmy: Zážitek a skvělé jídlo v jednom

6. listopadu 2015

Středověké krčmy: Zážitek a skvělé jídlo v jednom

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: hospoda krčma jidlo děti rodina středověk výlet

preventan-mimiforum-banner

Unikátní atmosféra, která vás pohltí, ale zároveň není pro příliš citlivé povahy. Přesně to nabízejí středověké krčmy. S rodinou se v nich můžete najíst i shlédnout dobovou show. Zacházení jako v bavlnce zde ale rozhodně nečekejte…

 

Středověká krčma Dětenice

Kde se nachází: Dětenice, okres Jičín

Co vás zde čeká: Pokud jste viděla poslední sérii soutěže »Hledá se táta a máma«, pravděpodobně víte, o co jde – jeden z párů zde totiž jedl a v přilehlém hotelu nocoval. Kdo Dětenice navštívil, dosvědčí, že existují jen dvě možnosti – buď se do nich zamilujete, a nebo je budete nenávidět. Jde o středověkou krčmu se vším všudy – drzým personálem, který se vás nepřijde slušně zeptat, co budete jíst, protože tady se podává »žrádlo«. Dětenice zkrátka nejsou nic pro citlivé povahy, zato jsou ideální pro všechny, kdo mají rádi něco netradičního. Středověkou krčmu i hotel, ve kterém prý straší, vyhledávají nejen páry k romantickým pobytům, ale jsou skvělým místem plným zážitků pro rodiny s dětmi. Navíc si můžete pochutnat na řadě specialit, jako je pečené maso na otevřeném ohni.

Tip MIMIFORA:

Každý večer kromě pondělí zde máte možnost shlédnout typický středověký program – od šermířů přes žebráky a trpaslíky až po upalování čarodějnic.

Více informací: www.krcmadetenice.cz

Krčma Anno Domini 1471 

tip-na-vylet-stredoveke-krcmy-3-dr

Kde se nachází: Praha 2 – Vinohrady

Co vás zde čeká: Zpět do středověku se můžete přenést přímo v Praze. Stačí vejít a pohltí vás autentická atmosféra. Dobově oblečená obsluha, dokonalé vybavení, které vás přenese zpět do dávných časů, potulní muzikanti, kartářka i falešní hráči – to vše vás zde čeká. Za ochutnání stojí i zdejší speciality, které jsou uvařené výhradně podle dochovaných středověkých receptů. K jejich přípravě se používají pouze suroviny, které byly běžně dostupné i ve středověku.

Více informací: www.ad-1471.cz

Středověká krčma Písek

Kde se nachází: Písek

Co vás zde čeká: Stejně jako v ostatních středověkých krčmách i tady na vás dýchne dobová atmosféra. Kostýmovaná obsluha a tradiční dřevěné stoly jsou samozřejmostí, stejně jako speciality, které jinde neochutnáte. Každý pátek a sobotu večer můžete zažít středovek na vlastní kůži. Čekají vás tanečnice na stolech, šermíři a kejklíři, ale i drsnější scénky. Třeba zavírání hříšníků do klece či pálení čarodějnic.

Více informací: www.krcmapisek.cz

Středověká pivnice U Kaple  tip-na-vylet-stredoveke-krcmy-1-ing

Kde se nachází: Planá u Českých Budějovic

Co vás zde čeká: Pečené prasátko, krůta nadívaná husou, husa kachnou, kachna kuřetem, nebo masa pečená na otevřeném ohni či ve starobylé peci. To všechno jsou pochoutky, které si můžete vychutnat v originální středověké pivnici. Pokud se budete pohybovat na jihu Čech, nezapomeňte ji navštívit.

Více informací: www.stredovekapivnice.cz

Stylová restaurace Dačický

Kde se nachází: Kutná Hora

Co vás zde čeká: Přímo v centru Kutné Hory na vás čeká staročeská restaurace Dačický. Nezavede vás sice do středověku, ale atmosféru má unikátní. Je vyhlášena pochoutkami české a staročeské kuchyně, originálními alchymistickými pokrmy a netradičním způsobem servírování. Jídelníček nabízí množství dobrot. Dopřát si můžete Koryto z ptactva rozličného či Sřez z mladého jehněte na špenátovém svitku. Jako dezert si dejte Maliny Aurum foliatum, což je originální malinový dezert zdobený 23 karátovou zlatou fólií.

Více informací: www.dacicky.com

 

Text: lju

Foto: Dreamstime.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse