vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Strašidelné výlety

31. října 2014

Strašidelné výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: strašidlo hřbitov muzeum les výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam jinam kolem Halloweena a Dušiček vyrazit, než na strašidelný výlet! Přinášíme několik tipů, kam se vypravit. 

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Muzeum pověstí a strašidel

Kde: Praha

Za tajemstvím Staré Prahy, pověstmi a jejími nadpřirozenými bytostmi se můžete vypravit do pražského Muzea pověstí a strašidel. Interaktivní expozice totiž představí výběr nejznámějších pověstí a strašidel. Muzeum má dvě části: Podzemní uličku duchů a přízemní část věnovanou především pověstem. Ve zdejším sklepení se můžete projít uličkami Staré Prahy a postupně se tváří v tvář setkat s jejími strašidelnými obyvateli. Čeká tu na vás celkem 25 strašidel. Vykukují z oken, jsou za pootevřenými dveřmi, vrhají stín na stěnu, anebo letí kdesi u stropu. Abyste je našli, určitě využijte mapičku na vaší vstupence, která napoví, kde a koho máte hledat. Skvělý zážitek pro děti a dospělé.

www.muzeumpovesti.cz

 

Tip MIMIFORA:

Za strašidly do ulic!

Za strašidly můžete vyrazit i do pražských ulic! Putování za nimi pravidelně pořádá Muzeum pověstí a strašidel. V sobotu 1. 11. 2014 v 18 hod. se můžete připojit k průvodu pražských strašidel, ve středu 5. 11. 2014 v 18 hod. se vydáte Se strašidlem za strašidly Malou stranou na Hradčany. Bližší informace najdete zde: http://www.muzeumpovesti.cz.

 

Čarodějnické procesy

Kde: Vlastivědné muzeum Jesenicka, Jeseník

Ve zrekonstruovaném sklepení Vodní tvrze, které patří Vlastivědnému muzeu Jesenicka, na vás čeká originální expozice, která přibližuje zdejší čarodějnické procesy. Velkým tahákem pro návštěvníky je film o první doložené čarodějnici v této oblasti, který je promítaný do mlhy. Další zajímavostí, kterou hned tak někde nenajdete, je možnost vyzkoušet si některé mučicí nástroje na vlastní kůži. Protože celá expozice může působit velmi strašidelně, nedoporučuje se vstup dětem do 12 let.

http://www.muzeum.jesenik.net/

 

Les Pánova březina

Kde: 5 km od Prahy

Tajemný les se nachází pouhých 5 km jihozápadně od Prahy a místní lidé potvrzují, že je zde přepadá stísněný pocit a zvláštní neklid. Odehrálo se tu totiž několik tragédií. Za Třicetileté války údajně schovala zlatý kalich kněžna Ležárka, kterou pronásledovali žoldáci. Dopadli ji a mučili, poklad však nenalezli. Podle pověsti jej tu dodnes hlídá tajemný černý pes. Později zde sebevraždu spáchali mladí milenci, kteří se v mrazu schválně svlékli a umrzli, protože nedostali požehnání k sňatku. O řadu let později se zde – opět z nenaplněné lásky – zastřelil další mladík. Říká se, že duchové a podivná zjevení se v lese vyskytují dodnes. Svědkové zde údajně zahlédli mladou blonďatou dívku v šedých šatech, která měla skvrny místo úst a očí a vypadala, jako z oblaku cigaretového kouře. Stačí se sem vydat a přesvědčit se, co je na pověstech pravdy.

 

tip-na-vylet-strasidelne-vylety-ii-cz-nahled Muzeum strašidel Plzeň

Kde: náměstí Republiky, Plzeň

Ve sklepení dnes již zbořeného starého domu, na jehož místě stojí hotel Central, přímo v centru Plzně, najdete Muzeum strašidel. S dětmi zde můžete nahlédnout do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí. Čeká na vás bájný kníže Radouš, ale i vodníci, čarodějnice, Saracénský čert, ohnivý pes, draci a jiné příšery. S dětmi se do muzea vyplatí vyrazit o víkendu. V sobotu a neděli v 15 hod. jsou pro ně připraveny speciální pohádkové víkendy s divadelním představením.

www.muzeumstrasidel.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz, Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
22:15 05.03.2015 - Rebeka -

strašidla

Fajn je také zámek Dětenice, kde bývají oblíbené prohlídky zámku se strašidly či třeba se zombíky Bavilo to i mě, a to jsem dospělá. Jinak tipy na různé výlety lze najít i tady: httP://cestuje­meceskem.cz

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse