vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Stop pedofilům: Jak správně poučit dítě

8. dubna 2013

Stop pedofilům: Jak správně poučit dítě

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: zneužívání nebezpečí Pedofil internet děti

preventan-mimiforum-banner

Na pedofila může dítě narazit jak na ulici, tak na internetu. Proto je třeba jej zavčas a opakovaně poučit a situaci nepodceňovat. Prevence se v tomto případě vyplácí.

Osm minut. Jen tak málo stačí zkušenému pedofilovi, aby získal důvěru dítěte. V internetovém prostředí, kde stále častěji rozprostírají své sítě, tak může za pár minut dosáhnout toho, že mu dítě o sobě sdělí osobní informace, anebo pošle své fotky. Jejich virtuální vztah trvá dál, než pedofil navrhne osobní setkání. A to může skončit i tragédií.

MIMIFORUM zjistilo:
Pět zajímavostí o pedofilii a pedofilech


-    Pedofil je člověk, který vykazuje erotické reakce na nedospělé jedince.
-    Ne každý pedofil musí být kriminálník. Většina z nich dítě nikdy nezneužije.
-    V populaci se pedofilní orientace vyskytuje v průměru v 1–2 %.
-    90 % případů zneužívání dětí nemají na svědomí pedofilové, ale lidé jinak defektní (např. osobnostně, sociálně).
-    Pedofilii nelze vyléčit, změnit, ani eliminovat.


Poučte děti. Opakovaně.

Případy, kdy pedofilové děti zneužily, či dokonce zbavily života, se v médiích objevují poměrně často. Proto je velmi důležité, aby zasáhly rodiče a dítě dobře – a opakovaně – poučily o tom, co má či nemá dělat a jak reagovat, pokud se o kontakt s ním cizí dospělý pokusí. Přinášíme hlavní body, co by dítě mělo vědět.


Tipy MIMIFORA:
7 věcí, které děti musí vědět, aneb Jak je chránit před pedofily tema-tydne-stop-pedofilum-ii-sh-nahled

-    Nepřijímat od cizích lidí žádné dárky, sladkosti ani nápoje.
-    Nenasedat k nikomu neznámému do auta, ani s ním jít do jiného dopravního prostředku.
-    Neodcházet s nikým neznámým, nikdy a za žádných okolností. Ani kdyby tvrdil, že se stalo neštěstí a potřebuje pomoc apod.
-    Nenechat na sebe od nikoho neznámého sahat, nikdo cizí se ho nesmí dotýkat. V takovém případě křičet, utéct, zavolat pomoc.
-    Nevěřit cizímu člověku, ani kdyby tvrdil, že ho posílají rodiče, kterým se něco stalo. Poučte dítě, že pro něj nikdy neznámého člověka nepošlete a nesmí s ním odejít.
-    Nikdy neznámému člověku nesdělovat adresu či telefonní číslo, vše vždy říct rodičům.
-    Naučit se říkat ne. Dítě musí umět odmítnout rozhovor s člověkem, který mu je nepříjemný. Musí vědět, že s cizími lidmi nemá mluvit a nic jim sdělovat.


Pedofilové řádí na internetu

Možná si i vy představíte pedofila jako člověka, který stojí v blízkosti školy či hřiště, dětem nabízí bonbony a láká je do auta či k sobě domů. Jenže pedofilové se čím dál častěji pohybují na internetu, a tak dítě dlouho nemusí tušit, že jsou s někým takovým v kontaktu. Základem je opět prevence ze strany rodičů.


MIMIFORUM doporučuje:
Jak chránit děti před pedofily na internetu

-    Zajímejte se, co dítě na počítači dělá a jaké stránky na internetu navštěvuje. Mluvte s ním o jeho virtuálních kamarádech, ptejte se ho na ně. Není od věci nastavit si na počítači rodičovskou kontrolu a sledovat navštívené stránky.
-    Poučte dítě, aby bylo opatrné a nikomu přes internet nesdělovalo osobní a důvěrné informace o něm, ani o jeho rodině.
-    Proberte s dětmi fakt, že na internetu nemusí být vše, co se píše pravda a na druhé straně se může skrývat kdokoli. Vůbec nemusí jít o vrstevníka, ale klidně o pedofila, který se jako stejně starý kamarád jen tváří.
-    Dítě by mělo vědět, že má ve vás oporu. Jakmile se mu cokoli nebude zdát, anebo po něm bude někdo něco požadovat (fotky, intimní informace, setkání apod.), vždy by vás mělo informovat.

Text: mob
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
19:05 24.08.2013 - Petr Kasz -

Pedofilie

Více informací o pedofilii: www.pedofilie-info.cz www.nejenhomo.cz
15:06 17.08.2013 - Alena -

"neznámý" pedofil fakt skvělé

Opět článek o „neznámém pedofilovi“ krása… a co ty známí, sousedi, kamarádi a strejdové na vesnici???? uvědomuje si někdo, že by chtělo taky informovat o tom,že většina pedofilů svou obět zná?! že s nimi žijí (ať doma, ve vedlejšim bytě, vchodě či vesnici- kde jsou všichni kamarádi!!!! díky za rady, ale tyto informace jsou všeobecně známé, to moje dítě vědělo taky!!! a k čemu to bylo, všechny děti jsou poučené na „cizího“ člověka a realita? věřte, že u člověka „známého“ to neovlivníte!!! kdo nezažil, nepochopí!!!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse