vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Stezka korunami stromů a další super výlety

17. května 2013

Stezka korunami stromů a další super výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: strom stezka rodina les výlet

preventan-mimiforum-banner

Nejdelší stezku korunami stromů najdete sice za našimi hranicemi, ale krásný zážitek nabízí i procházka první podobnou stezkou u nás – na Lipně. Vydejte se na výlet a přesvědčte se sami! 

Preventan sirup

·    Doplněk stravy.
·    Příjemná forma užívání, sirup.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine®.
·    Malinová příchuť.
·    Chutná nejen dětem!

preventan-sirup-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Stezka korunami stromů

Kde: Lipno
První stezka korunami stromů v České republice nabízí jedinečnou kombinaci zážitků. Je zasazena do krajiny v okolí Lipenského jezera a na 675 metrech nabízí kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dalších zážitků. To vše z ní dělá ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin a seniorů. Díky své bezbariérové konstrukci je stezka vhodná pro všechny, včetně maminek s kočárky.  Vrcholným zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů, který se vine středem věže.
Vstupné: 150 Kč dospělí, 120 Kč děti
Více informací: www.stezkakorunamistromu.cz


Tip MIMIFORA:
Nejdelší stezka korunami stromů tip-na-vylet-stezka-korunami-stromu-ii-cz-nahled

Celých 1 300 m. Tolik měří nejdelší stezka korunami stromů na světě a najdete ji u našich sousedů – v Národním parku Bavorský les. Procházet se můžete ve výšce 8 až 25 m nad zemí a na konci vás čeká 44 metrů vysoká vyhlídková věž, ze které se nabízí fantastický výhled s Alpami v pozadí. Při putování po dřevěné lávce na vás čekají tři zážitkové stanice s lanovými prvky, kymácející se lávkou, visutou hrazdou a kladinou.
Vstupné: 220 Kč dospělí (8,5 EUR), 170 Kč děti od 6 let (6,5 EUR)
Více informací: www.stezkavkorunach.cz


Hornická stezka Berghaus

Kde: Krkonoše
První hornická stezka v Krkonoších nabízí nejen procházku nádhernou krajinou, ale i možnost seznámení s hornickou tradicí v této oblasti. Stezka v údolí potoka Čistá leží v kopcích, pod kterými vedou staré štoly. Na kilometrovém lesním okruhu s deseti zastaveními si můžete prohlédnout propadlinu po 80 m hluboké zavalené uranové šachtě a možnost nahlédnout do středověkého dolu. Nechybí obrázky zpracování rud, geologické profily, mapy důlních děl a fotografie z podzemí.
Více informací: www.cernydul.cz


Naučná stezka Velký Blaník

Kde: Blaník
Nově rekonstruovaná stezka Velký Blaník byla otevřena v roce 2007 a nabízí 14 zastavení a 17 hravých zastavení pro děti. Patronem a zároveň průvodcem vám bude Blanický rytíř. Seznámíte se nejen s přírodou Velkého Blaníku a okolí, ale i s historií jeho osídlení či pověstí o blanických rytířích. K vidění budou také kopie základního kamene Národního divadla pocházejícího také z Blaníku, či socha rytíře. Součástí stezky je také geologická expozice hornin Podblanicka, která se nachází u parkoviště u Kondrace a k vidění nabízí 21 vzorků hornin. Nejprve se stoupá až k rozhledně na Velkém Blaníku. Pak cesta klesá až k potoku Brodec. Následuje prudké stoupání k parkovišti nad Kondrací. Stezka není okružní, a tak je třeba se po ní opět vrátit, pokud na vás na parkovišti čeká auto.
Více informací: www.kondrac.cz

Text: asm
Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse