vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Správná péče o popraskané nehty

27. října 2015

Správná péče o popraskané nehty

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: domácí péče lámání péče nehty kosmetika nemoci problémy

preventan-mimiforum-banner

V chladných dnech jsou nehty mnohem více náchylnější k popraskání. Jak o ně správně pečovat a na co nezapomenout, aby vaše ruce vypadaly stále dobře a pěstěně?

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

 

Pokožka, vlasy i nehty v zimě trpí mnohem více než v  jiných ročních obdobích. Ruce trápí chlad, kůže je suchá, rozpraskaná, a to samé platí i pro naše nehty. Proto v zimě potřebují více ošetřovat. Dopřát bychom jim měli nejen regenerační péči, ale i správnou vnitřní výživu.

Špatné nehty ukazují na problémy v těle

Pokud se vám nehty lámou, třepí a praskají, většinou tak dávají najevo, že tělu něco chybí. Ne nadarmo se říká, že se podle jejich stavu dá poznat, jakých vitaminů a látek se organismu nedostává. Třeba nehty, které jsou tenké a lámou se, mohou ukazovat na to, že máte potíže se zažíváním. Značí ale i to, že vám chybí vitamin A, biotin či vápník. Zvlněné nehty zase dávají najevo, že postrádají důležité živiny. Také mohou ukazovat na potíže těla s detoxikací.

Tip MIMIFORA:

Abyste předcházela problémům s nehty, doporučuje se do jídelníčku zařadit celozrnné pečivo, luštěniny, ořechy, semena a zelenou zeleninu. Vhodné jsou také oleje lisované za studena a ryby.

Regenerace – základ úspěchu

O nehty je třeba dbát i zvenčí a kromě pravidelné manikúry je ošetřit speciálními přípravky, například olejíčky, nebo domácím zábalem. V zimě je vhodný zábal s medem, který nehtům dodá potřebnou výživu v době, kdy je chlad vysušuje a oslabuje. Stačí smíchat lžičku medu a lžičku olivového oleje, vetřít do nehtů a rukou, zabalit je do igelitových sáčků a ručníku a nechat třicet minut působit.

MIMIFORUM zjistilo: Nemoci, které můžou postihnout nehty

Mykóza

Popraskané nehty, které mění barvu a tvar, mohou poukazovat na nehtovou mykózu. Když se zanedbá, může se nehet zdeformovat a dokonce i odloučit. Jde o nepříjemnou infekci, kterou si můžete přinést z plovárny či sauny.

Jak nehty chránit: U bazénů a ve veřejných sprchách vždy noste žabky. Pokud se plíseň objeví, začněte ji likvidovat volně prodejnými přípravky z lékárny.

Psoriáza – lupénka nehtů

Pokud trpíte lupénkou, může se stát, že se objeví i na nehtech. Nehty zhrubnou a udělají se na nich nevzhledné rýhy či jamky, takže vypadají jako popraskané. V tom případě se může jednat o psoriázu nebo lupénku nehtu, která bývá bolestivá. Potíže se častěji vyskytují na nehtech u rukou a objevují se i u dětí. Může se tak projevit i počínající lupénka.

Jak nehty chránit: Udržujte je v suchu, vlhko jim totiž nesvědčí. Nádobí myjte v rukavicích a po každém namočení rukou je důkladně otřete. Nehty nepilujte, stříhejte a udržujte je krátké.

Tipy MIMIFORA

Jak na nehty v zimě

● Používejte pravidelně kvalitní krémy určené na péči o ruce a nehty. Ruce se v zimě vysušují, je potřeba je hydratovat. Existují i krémy s ochranou proti chladu.

● Nehty lakujte (alespoň bezbarvým lakem). Dokáže je chránit před vlhkem i nepříznivým počasím. Nenalakované nehty se více třepí a lámou.

● Noste rukavice. Stejně jako vašim vlasům mráz a chlad neprospívá, je to tak i s vašimi nehty. Proto v chladných dnech nezapomínejte nosit rukavice.

● Užívejte kvalitní doplňky stravy zaměřené na nehty a vlasy, které vám dodají potřebné živiny zevnitř.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse