banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Správná péče o popraskané nehty

27. října 2015

Správná péče o popraskané nehty

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: domácí péče lámání péče nehty kosmetika nemoci problémy

preventan-mimiforum-banner

V chladných dnech jsou nehty mnohem více náchylnější k popraskání. Jak o ně správně pečovat a na co nezapomenout, aby vaše ruce vypadaly stále dobře a pěstěně?

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

 

Pokožka, vlasy i nehty v zimě trpí mnohem více než v  jiných ročních obdobích. Ruce trápí chlad, kůže je suchá, rozpraskaná, a to samé platí i pro naše nehty. Proto v zimě potřebují více ošetřovat. Dopřát bychom jim měli nejen regenerační péči, ale i správnou vnitřní výživu.

Špatné nehty ukazují na problémy v těle

Pokud se vám nehty lámou, třepí a praskají, většinou tak dávají najevo, že tělu něco chybí. Ne nadarmo se říká, že se podle jejich stavu dá poznat, jakých vitaminů a látek se organismu nedostává. Třeba nehty, které jsou tenké a lámou se, mohou ukazovat na to, že máte potíže se zažíváním. Značí ale i to, že vám chybí vitamin A, biotin či vápník. Zvlněné nehty zase dávají najevo, že postrádají důležité živiny. Také mohou ukazovat na potíže těla s detoxikací.

Tip MIMIFORA:

Abyste předcházela problémům s nehty, doporučuje se do jídelníčku zařadit celozrnné pečivo, luštěniny, ořechy, semena a zelenou zeleninu. Vhodné jsou také oleje lisované za studena a ryby.

Regenerace – základ úspěchu

O nehty je třeba dbát i zvenčí a kromě pravidelné manikúry je ošetřit speciálními přípravky, například olejíčky, nebo domácím zábalem. V zimě je vhodný zábal s medem, který nehtům dodá potřebnou výživu v době, kdy je chlad vysušuje a oslabuje. Stačí smíchat lžičku medu a lžičku olivového oleje, vetřít do nehtů a rukou, zabalit je do igelitových sáčků a ručníku a nechat třicet minut působit.

MIMIFORUM zjistilo: Nemoci, které můžou postihnout nehty

Mykóza

Popraskané nehty, které mění barvu a tvar, mohou poukazovat na nehtovou mykózu. Když se zanedbá, může se nehet zdeformovat a dokonce i odloučit. Jde o nepříjemnou infekci, kterou si můžete přinést z plovárny či sauny.

Jak nehty chránit: U bazénů a ve veřejných sprchách vždy noste žabky. Pokud se plíseň objeví, začněte ji likvidovat volně prodejnými přípravky z lékárny.

Psoriáza – lupénka nehtů

Pokud trpíte lupénkou, může se stát, že se objeví i na nehtech. Nehty zhrubnou a udělají se na nich nevzhledné rýhy či jamky, takže vypadají jako popraskané. V tom případě se může jednat o psoriázu nebo lupénku nehtu, která bývá bolestivá. Potíže se častěji vyskytují na nehtech u rukou a objevují se i u dětí. Může se tak projevit i počínající lupénka.

Jak nehty chránit: Udržujte je v suchu, vlhko jim totiž nesvědčí. Nádobí myjte v rukavicích a po každém namočení rukou je důkladně otřete. Nehty nepilujte, stříhejte a udržujte je krátké.

Tipy MIMIFORA

Jak na nehty v zimě

● Používejte pravidelně kvalitní krémy určené na péči o ruce a nehty. Ruce se v zimě vysušují, je potřeba je hydratovat. Existují i krémy s ochranou proti chladu.

● Nehty lakujte (alespoň bezbarvým lakem). Dokáže je chránit před vlhkem i nepříznivým počasím. Nenalakované nehty se více třepí a lámou.

● Noste rukavice. Stejně jako vašim vlasům mráz a chlad neprospívá, je to tak i s vašimi nehty. Proto v chladných dnech nezapomínejte nosit rukavice.

● Užívejte kvalitní doplňky stravy zaměřené na nehty a vlasy, které vám dodají potřebné živiny zevnitř.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa