vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sport a chuť na sex – opravdu ji tlumí?

10. března 2014

Sport a chuť na sex – opravdu ji tlumí?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hormon testosteron chuť Sport sex

preventan-mimiforum-banner

Tlumí sport chuť na sex? Záleží na tom, jak často a intenzivně se mu věnujete. Zvlášť muži mohou mít nemalé problémy, protože díky fyzické námaze klesá testosteron. 

ProstaX

·    Čistě přírodní produkt.
·    Určen především pro dospělé muže.
ProstaX® je založen na kombinaci vybraných rostlinných standardizovaných extraktů

prostax-nahled

 

 

 

 

 

 

Doplněk stravy

Více ZDE


Sportem ku zdraví, říká se. To je sice pravda, na druhé straně ale může sport také tlumit chuť na sex. Je-li partner vášnivý sportovec a o milování ztrácí zájem, nemusí to být tím, že by měl milenku. Možná to jen s pohybem přehání!

 

Při sportu záleží na míře

Sport a sex. Jde to spolu dohromady? Experti soudí, že ano, ale nesmí se to přehánět. Pokud sportujete rekreačně, pro radost a v rozumné míře a nepřeceňujete své síly, může mít sport naopak příznivý vliv na milování. Do těla se nám totiž vyplavují hormony štěstí endorfiny, a to vede k dobré náladě a často i k větším choutkám. Jiná situace ale nastává, pokud se jeden z páru ve sportu příliš přetěžuje. A zvlášť to platí u mužů.

 

Pozor na pokles testosteronu

Pokud přeceňujeme své síly a do sportu dáváme veškerou energii, pak se není čemu divit, že jsme unavení natolik, že na sex nemáme ani chuť, ani sílu. U mužů je tu však ještě jedna věc. Sexuální choutky jsou závislé na hormonu testosteronu – čím je hladina vyšší, tím lépe. Jenomže velká fyzická námaha při sportu vede k tomu, že se testosteron odbourává. A s tím klesá i apetit. Proto u sportu platí – všeho s mírou, chcete-li si užívat i v posteli.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Další věci, které tlumí chuť na sex

 

Bílý chleba

Podle odborníků nadměrná konzumace bílého chleba může vést ke snížení sexuálního apetitu. Britská odbornice na výživu tvrdí, že se z něj rychle uvolňuje cukr. A velké množství cukru vede k energetické únavě. Výsledek? Na sex prostě nebudete mít energii.

 

Pivo

Pivo má na náš organismus zajímavé účinky. Zatímco u žen jeho rozumná konzumace chuť na sex zvyšuje, u mužů je to naopak. U nich má popíjení zlatavého moku utlumující účinky. Má-li partner nadměrné sexuální choutky, dopřejte mu pivo dle libosti.

 

Tonik

Tonik obsahuje chinin, o kterém jsou odborníci přesvědčeni, že ve větších dávkách ovlivňuje libido. Dlouhodobá vyšší konzumace chuť na sex prokazatelně snižuje.

 

sex-a-vztahy-sport-a-chut-na-sex-ii-sh-nahled Málo železa

Nedostatek železa v krvi způsobuje únavu a vyčerpanost. A tak pokud nejíte luštěniny, sušené houby, ořechy, vnitřnosti či hovězí maso, nedstatek hrozí i vám. Naopak když si dáte mléko, mléčné výrobky, tuky a oleje či brambory, způsobí to útlum. Vhodná jsou i těžší jídla bohatá na sacharidy, protože zatěžují trávení a vedou k únavě.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse