vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Špatné vysvědčení: Takto nereagujte!

29. ledna 2015

Špatné vysvědčení: Takto nereagujte!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: křik Vysvědčení bití škola dítě

preventan-mimiforum-banner

Co rozhodně nedělat, když dítě přinese špatné vysvědčení? Jaké reakce by vás mohly mrzet? A jak se naopak zachovat? Zde je malý návod, jak na to!

Q Max

· Q Max® obsahuje tělu vlastní koenzym Q10 – 30 mg.
· Garantovaná Kaneka Q10™ kvalita (japonský koenzym Q10, který se vyrábí přirozeným biologickým procesem).
· Bez nežádoucích příměsí.

 

q-max-nahled

Doplněk stravy


Více zde!

Když váš potomek přinese pololetní vysvědčení, zhrozíte se. Jsou na něm známky, které byste nečekala. Chcete nadávat, křičet, nejraději byste mu dala pár pohlavků. Jenže všechny tyto reakce by právě přijít neměly. Proč a co tedy dělat?

 

Nadávky

Pozor na to! I když s vámi hýbe vztek, snažte se uklidnit. Mohla byste říct něco, čeho byste později litovala. Dítě na špatné vysvědčení jistě není hrdé a nadávkami byste mohla ještě snížit jeho sebevědomí a dohnat ho k útěku či jinému krajnímu řešení.

 

Křik

Při pohledu na vysvědčení se vás zmocní amok. Nejraději byste křičela z plných plic a vyřídila si to s dítětem ihned. Jenže pokud už špatné známky na vysvědčení jsou, křikem ničemu nepomůžete. Je třeba hledat společně řešení. V klidu si promluvit, proč k situaci došlo – a domluvit se, co dál. Tím, že začnete řvát, dosáhnete jen toho, že dítě se bude bát, nebude vám věřit a vše bude obtížnější.

 

Tip MIMIFORA:

Počítejte do deseti!

Starý známý trik, který ale stále funguje. Když se vám chce křičet a nadávat, počítejte do deseti. Mlčte a v duchu si pomalu napočítejte minimálně do desítky, zklidníte se. Je-li to málo, odejděte se uklidnit do jiné místnosti a vraťte se, až se budete schopná s dítětem bavit v klidu.

 

Bití deti-a-rodina-spatne-vysvedceni-ii-sxc-nahled

Fyzické tresty by měly být zcela tabu. A zvlášť, je-li důvodem špatné vysvědčení. Zlepšení známek tím nedocílíte a situaci to nepomůže. Jen dosáhnete toho, že dítě ztratí o školu zájem, přijde o jakoukoli motivaci se učit. Ztratí ve vás důvěru, bude utíkat, může se chytnout špatné party. Proto dítě nebijte, ale zjistěte, proč k situaci došlo. Není v tom i vaše vina? Zajímala jste se dostatečně o jeho prospěch? Co se stalo, nebo proč jste o špatných známkách nevěděla? Zamyslete se nad tím, než vybuchnete a uděláte něco, na co nebudete pyšná.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když je vysvědčení špatné?

 

-          Uklidnit se a hledat řešení. Domluvte se, co dál – budete se spolu učit? Najdete doučování? Nějaké řešení existuje vždycky.

-          Chválit co to jen jde. Najděte na vysvědčení alespoň něco pozitivního. Pokud dítě do školy poctivě chodilo, pochvalu si zaslouží. Třeba za tu nejlepší známku nebo jedničku z chování. Bude ho to motivovat do dalšího učení.

-          Nesrovnávat. I když vás to svádí, nesrovnávejte své dítě s jiným – tedy rozhodně ne před ním. Jen tím srazíte jeho sebevědomí ještě níže a chuť do učení klesne na nulu.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse