darkove-baleni

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
 • 10. ledna 2018

  Partner chce dítě. Ale svatbu ne!

  Většina mužů se do manželství příliš nehrne. Když ale mají přijít děti, vnímá to mnoho žen jako pro

 • 5. ledna 2018

  Je líbání nevěra?

  Na otázku, zda je líbání nevěra či nikoli, se názory různí. Jak se na to dívají naše čtenářky? Co p

Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Špatná kuchařka: Nemám buňky na vaření!

13. června 2016

Špatná kuchařka: Nemám buňky na vaření!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: antitalent Kuchařka vaření domácnost rodina

preventan-mimiforum-banner

Čtvrtina Češek neumí vařit! Alespoň to hlásají průzkumy. Každá čtvrtá žena prý v kuchyni nezvládne buď nic, anebo jen zcela jednoduché jídlo. 

 • Aspenzym – Doplněk stravy
 • Multienzymový přípravek (amyláza, lipáza, proteáza, laktáza, celuláza, betain)
 • Základní funkce obsažených složek enzymů: amylázy – enzymy štěpící cukry, lipázy – štěpící tuky, proteázy – štěpící bílkoviny.

aspenzym-20-tabl-3d-nahled

Diskutujte: Jste antitalent na vaření? Jak to doma řešíte?


„Možná si řeknete, že je to ostuda. Je mi třicet a vůbec neumím vařit. Ne, že bych se o to nikdy ani nepokusila, ale jsem naprostý antitalent. V kuchyni si připadám jako dřevo. Naprosto všechno připálím, dokonce i míchaná vajíčka. Neumím jídlo ochutit, buď ho přesolím, nebo tam dám koření tolik, že se to nedá jíst. Prostě nejsem schopná uvařit dobré jídlo. Partnerovi to nevadí, nejí doma, ale mám strach, co budu dělat, až budu mít děti,“ říká Slávka (30).

Vaření je ženská práce

I když dnes existuje spousta mužů, kteří umějí vařit, podle průzkumů ve společnosti stále panuje názor, že vaření je čistě ženská práce. Myslí si to dokonce tři čtvrtiny lidí. Pouze 25 % je přesvědčeno, že by se o stání u sporáku měli žena a muž podělit. A statistiky říkají ještě jednu zajímavou věc – vařit prý neumí až čtvrtina Češek, anebo zvládne jen zcela jednoduchá jídla.

Kupuju hotovky. A ohřívám je. tema-tydne-spatna-kucharka-ii-sh

„Snažím se vařit, ale vždycky to skončí špatně. Partner má rád domácí stravu, ale musí na ni chodit k mamince. Udělat svíčkovou, rajskou, nebo vepřo-knedlo-zelo? To je pro mě nadlidský úkol. Nezvládnu ani topinky, i ty připálím. Řeším to tím, že kupuju hotovky a ohřívám je v mikrovlnce. Někdy tvrdím, že jsem to uvařila sama a rychle vyhazuju obal. Partner má radost, jak mi to jde, ale já vím, že nezvládnu ani špagety tak, aby se daly jíst,“ říká smutně Sandra (29).

Rozchod kvůli vaření

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Muži mají většinou rádi domácí stravu, a je to o to horší, pokud je jejich matka dobrá kuchařka. Pak s ní svou partnerku srovnávají, a to může vést k hádkám, konfliktům, a dokonce i k rozchodu. „Neumím vařit, ale nikdy by mě nenapadlo, že to bude pro partnera takový problém. Chvíli to toleroval, pak mě začal srovnávat s matkou a přišly hádky. Nakonec jsme se rozešli. Chtěl domácí stravu a já mu ji neuměla připravit,“ zakončuje Dáša (31).

Tipy MIMIFORA:

Jak řešit, když vám vaření nejde

Najít si kuchaře. Nejlepší řešení je najít si partnera, který vaření obstará za vás. Nemusí to být přímo kuchař, stačí schopný muž, kterého příprava jídla baví – bude ji dělat rád a dobře. Nebudete to ale tak jednoduché. Průzkumy říkají, že pravidelně vaří jen 5 % mužů.

Začít se učit. Všechno se dá naučit, i vaření. I když z vás třeba nebude kuchařka jako v interhotelu, základní věci jistě zvládnete. Kupte si kuchařku pro začátečníky, anebo určenou pro muže. Dobrým řešením je i kurz vaření, který se běžně pořádá ve větších městech.

Nechat si poradit. Nestyďte se za to, že vám to v kuchyni nejde. Poproste maminku, anebo tchýni, případně někoho jiného v rodině, kdo dobře vaří. Buďte s ním v kuchyni a nechejte si poradit. Možná tak pochopíte, co děláte špatně a že vaření není žádná věda.

Kupovat hotovky. Když to opravdu nejde, řešení se nabízí hned několik, většinou se vám ale prodraží. Můžete kupovat hotová jídla, která jen ohřejete v mikrovlnce. Nabídka je dnes tak široká, že se nemusíte obávat střídání dvou jídel pořád dokola. Další možností je nosit si obědy domů z blízké jídelny, například ze školní. Chce to ale vyzkoušet, protože ne každému bude toto jídlo chutnat.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa