vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Spálení od slunce: První pomoc

20. června 2017

Spálení od slunce: První pomoc

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: aloe panthenol obklad Spálení Slunce

preventan-mimiforum-banner

Kdo to zažil, dobře ví, že spálení od slunce není nic příjemého. Navíc je rizikovým faktorem pro vznik melanomu. Co ale pomáhá, pokud se přece jen spálíte?    

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Nepřehánějte to s opalováním, varují odborníci. Je sice pravda, že čokoládová kůže vypadá sexy, ale pokud se párkrát spálíte, mohla byste později litovat. Třeba proto, že by se u vás mohla rozvinout rakovina kůže. Sluneční paprsky také urychlují stárnutí kůže a podporují vznik nových vrásek. Pokud se ale stane, že se spálíte, přinášíme několik tipů, co pomáhá.

 

Tipy, co pomáhá při spálení kůže sluncem

- Panthenol. Pokožku zklidňuje, a zároveň chladí. Vždy sledujte množství účinné látky v přípravcích. Čím více ji obsahuje, tím lépe. Ideální je nechat si poradit a nakoupit v lékárně.-  Bílý jogurt, tvaroh či kysaná smetana. Levný a účinný prostředek, který z těla pomáhá vytahovat přebytečnou horkost. Namažte je (co nejvíce vychlazené) na spálená místa a nechejte působit. Popáleniny se krásně zklidní a vám bude lépe. Kyselina mléčná zároveň působí protizánětlivě a odstraňuje zarudnutí.


-  Chladná sprcha. I to přinese při spálení alespoň dočasnou úlevu. Předtím, než se osprchujete, můžete na popáleniny přiložit rozmačkaný banán. Také on pokožce dokáže ulevit. Nechejte působit, a poté opláchněte studenou vodou. Pro otužilce je vhodná i krátká koupel ve studené vodě.

 

Led. Krátkodobou úlevu od horkosti může přinést i led, který na místa přiložíte. Stačí i sáček mražené zeleniny, pokud doma nic jiného nemáte. Tady ale pozor – je třeba jej zabalit do utěrky či do pleny, nikdy nepřikládat přímo na holou pokožku.

 

-   Černý čaj. Namočte ručník do vychlazeného silného odvaru černého čaje a přiložte na popálená místa. Nechejte působit, brzy přijde úleva.


-   Zelenina. Na úlevu od spálení sluncem je vhodná salátová okurka. Vychlaďte ji, oloupejte, nakrájejte a přiložte na spálená místa. Použít ale můžete i syrové brambory, či nakrájené jablko. Některé rady uvádějí, že popáleným místům dokáže pomoct také rozkrojené rajče, kterým je potíráte.

 

- Jahody. Jsou skvělé na popálení v obličeji. Několik jich rozmačkejte a smíchejte s trochou krému či tělového mléka. Naneste na tvář a chvíli nechejte působit jako masku. Poté chladnou vodou smyjte.

 

zdravi-a-krasa-spaleni-od-slunce-ii-sxc-nahled – Aloe. Na spáleniny výborně pomáhá také aloe. Vhodný je jak gel s obsahem aloe, který příjemně chladí, tak přímo šťáva z doma pěstovaného aloe, pokud jej máte po ruce. Stačí ulomit list a nechat šťávu kapat na spálené místo. Ten totiž chladí a hojí zároveň.

 

Mléčné obklady. Příjemné jsou také obklady na postižená místa z mléka a vody. Smíchejte hrnek mléka a čtyři hrnky vody, přidejte několik kostek ledu. Namáčejte ručník či plenku a přikládejte na kůži.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse