banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Spálení od slunce: První pomoc

20. června 2017

Spálení od slunce: První pomoc

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: aloe panthenol obklad Spálení Slunce

preventan-mimiforum-banner

Kdo to zažil, dobře ví, že spálení od slunce není nic příjemého. Navíc je rizikovým faktorem pro vznik melanomu. Co ale pomáhá, pokud se přece jen spálíte?    

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Nepřehánějte to s opalováním, varují odborníci. Je sice pravda, že čokoládová kůže vypadá sexy, ale pokud se párkrát spálíte, mohla byste později litovat. Třeba proto, že by se u vás mohla rozvinout rakovina kůže. Sluneční paprsky také urychlují stárnutí kůže a podporují vznik nových vrásek. Pokud se ale stane, že se spálíte, přinášíme několik tipů, co pomáhá.

 

Tipy, co pomáhá při spálení kůže sluncem

- Panthenol. Pokožku zklidňuje, a zároveň chladí. Vždy sledujte množství účinné látky v přípravcích. Čím více ji obsahuje, tím lépe. Ideální je nechat si poradit a nakoupit v lékárně.-  Bílý jogurt, tvaroh či kysaná smetana. Levný a účinný prostředek, který z těla pomáhá vytahovat přebytečnou horkost. Namažte je (co nejvíce vychlazené) na spálená místa a nechejte působit. Popáleniny se krásně zklidní a vám bude lépe. Kyselina mléčná zároveň působí protizánětlivě a odstraňuje zarudnutí.


-  Chladná sprcha. I to přinese při spálení alespoň dočasnou úlevu. Předtím, než se osprchujete, můžete na popáleniny přiložit rozmačkaný banán. Také on pokožce dokáže ulevit. Nechejte působit, a poté opláchněte studenou vodou. Pro otužilce je vhodná i krátká koupel ve studené vodě.

 

Led. Krátkodobou úlevu od horkosti může přinést i led, který na místa přiložíte. Stačí i sáček mražené zeleniny, pokud doma nic jiného nemáte. Tady ale pozor – je třeba jej zabalit do utěrky či do pleny, nikdy nepřikládat přímo na holou pokožku.

 

-   Černý čaj. Namočte ručník do vychlazeného silného odvaru černého čaje a přiložte na popálená místa. Nechejte působit, brzy přijde úleva.


-   Zelenina. Na úlevu od spálení sluncem je vhodná salátová okurka. Vychlaďte ji, oloupejte, nakrájejte a přiložte na spálená místa. Použít ale můžete i syrové brambory, či nakrájené jablko. Některé rady uvádějí, že popáleným místům dokáže pomoct také rozkrojené rajče, kterým je potíráte.

 

- Jahody. Jsou skvělé na popálení v obličeji. Několik jich rozmačkejte a smíchejte s trochou krému či tělového mléka. Naneste na tvář a chvíli nechejte působit jako masku. Poté chladnou vodou smyjte.

 

zdravi-a-krasa-spaleni-od-slunce-ii-sxc-nahled – Aloe. Na spáleniny výborně pomáhá také aloe. Vhodný je jak gel s obsahem aloe, který příjemně chladí, tak přímo šťáva z doma pěstovaného aloe, pokud jej máte po ruce. Stačí ulomit list a nechat šťávu kapat na spálené místo. Ten totiž chladí a hojí zároveň.

 

Mléčné obklady. Příjemné jsou také obklady na postižená místa z mléka a vody. Smíchejte hrnek mléka a čtyři hrnky vody, přidejte několik kostek ledu. Namáčejte ručník či plenku a přikládejte na kůži.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa