vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Spálení na slunci: Toto pomáhá!

20. června 2013

Spálení na slunci: Toto pomáhá!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Spálení puchýře popáleniny bolest Slunce

preventan-mimiforum-banner

Ke spálení na slunci stačí málo. Podcenit situaci a nepoužít přípravky s dostatečným ochranným faktorem a vyložit se na pláži. Co dělat, když se spáleniny objeví? 

Betakaroten Farmax

·     Doplněk stravy, který obsahuje 6 mg aktivní látky Betakarotenu.
·    Obsahuje osvědčenou aktivní látku.
·    Betakaroten je významný karotenoid.

betakaroten

Doplněk stravy

Více ZDE

Ke spálení na slunci stačí málo. Vydat se na pláž, anebo k bazénu, nenatřít se krémem s dostatečným ochranným faktorem či vystavit se polednímu slunci. I když se v tu chvíli cítíte výborně a máte pocit, jak krásně budete opálená, večer vás čeká nepříjemné překvapení. Pokožka není čokoládově hnědá, ale rudá a některá místa začínají pořádně bolet. Spálila jste se. Na prevenci je v tomto případě už pozdě. Co tedy dělat, pokud se potíže objeví?

-    Z klasických přípravků, které koupíte v lékárně, je nejosvědčenější ten, který obsahuje panthenol. Ten pokožku zklidňuje, a zároveň chladí. Vždy sledujte množství účinné látky. Čím více ji obsahuje, tím lépe.

-    Jednou z nejosvědčenějších babských rad na spáleniny jsou obklady. Jsou levné a účinné, a rozhodně se vyplatí je vyzkoušet. Potřebovat budete bílý jogurt, anebo tvaroh, pochopitelně chlazený. Namažte je na spálená místa a nechejte působit. Popáleniny zklidní a výborně odsávají z těla nadbytečnou horkost. Kyselina mléčná zároveň působí protizánětlivě a odstraňuje zarudnutí.

-    Máte-li na dovolené možnost uvařit si čaj, pak je tu další trik, jak na spáleniny. Namočte ručník do vychlazeného silného odvaru černého čaje a přiložte na popálená místa. Nechejte působit, brzy přijde úleva. Dobrým pomocníkem je i čaj heřmánkový, případně i zelený.

-    Dalším pomocníkem na spálenou pokožku, který dokáže ulevit, je salátová okurka. Dobře ji vychlaďte, oloupejte, nakrájejte a přiložte na spálená místa. Alternativou mohou být i syrové brambory, případně nakrájené jablko. Některé rady uvádějí, že popáleným místům dokáže pomoct také rozkrojené rajče, kterým je přetřete.

-    Chladná sprcha, či ještě lépe – koupel v chladnější vodě. I to přinese při spálení alespoň dočasnou úlevu. Předtím, než se do vody vrhnete, můžete na popáleniny přiložit rozmačkaný banán. Také on pokožce dokáže ulevit. Nechejte působit, a poté opláchněte studenou vodou.


Tipy MIMIFORA:
Co ještě dělat při spálení zdravi-a-krasa-spaleni-na-slunci-ii-sh-nahled

-    Dostatečně pít. V případě, že pokožka celá hoří, je více než kdy jindy důležité dodržovat pitný režim. Voda, minerálka či neslazené čaje jsou v tuto chvíli ideální.
-    Zvýšit přísun čerstvého ovoce, zeleniny, dodat tělu dostatek vitaminů a minerálů.
-    Jestliže popálená místa bolí a přidává se zvýšená teplota, podejte některé z volně prodejných analgetik, například s obsahem paracetamolu.
-    Pokud jsou spáleniny těžší, kůže je tmavočervená až purpurová s puchýřky, přidá se zimnice, horečka, nevolnost a bolest hlavy, vyplatí se obrátit na lékaře.


Text: mob
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse