vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Šokující snídaně: Toto je údajně zdravé!

10. června 2016

Šokující snídaně: Toto je údajně zdravé!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: popcorn vejce čokoláda Snídaně vědci zdraví dieta

preventan-mimiforum-banner

Čokoládový dort, vejce se slaninou a popcorn. Tak právě to jsou nejlepší varianty, co si můžete dopřát k snídani! Nevěříte? Pak se seznamte se šokujícími výsledky výzkumů, které předložili zahraniční vědci. Nemáte-li na nich chuť, nevadí. Jedna z posledních diet tvrdí, že nejíst nic – to je taky dobrá volba.

Diskutujte: Řídíte se při výběru jídla vědeckými výzkumy?


1. Čokoládový dort

„Co je to za nesmysl?,“ říkáte si. Každý přece ví, že do dietního jídelníčku žádné sladkosti nepatří! Pak se možná budete divit, ale izraelští vědci jsou přesvědčeni, že čokoládový dort je nejen vhodný, ale ještě se po něm lépe hubne. Má to ale jeden háček – musíte si ho dát pouze k snídani. V tu dobu je totiž metabolismus nejaktivnější a nejschopnější využít a spálit větší množství kalorií. Takový čokoládový dort obsahuje proteiny i sacharidy, a tak se do jídelníčku hodí. Navíc – pokud si ho dáte ráno, výrazně se zmírní touha po sladkém, která vás jinak může přepadat během celého dne. A aby to nebylo málo, pomůže taková energetická ranní bomba nakopnout metabolismus. K lepším výkonům vede i mozek. Výsledky rozsáhlého izraelského výzkumu dokázaly, že lidé, kteří si ráno sladkosti dopřáli, hubli lépe a shodili více kilo než ti, kteří se jim vyhýbali.

2. Vajíčka se slaninou

Vědci z Alabamy mají na zdravou snídani zase jiný názor – nejlepší jsou smažená vejce s anglickou slaninou! Připadá vám to nemyslitelné? Není. Tučné jídlo po ránu prý znamená, že tělo bude během dne odbourávat a trávit rychleji tuky. Podle nich totiž první jídlo, které sníme, naprogramuje metabolismus na zbytek dne.  Podle jejich studie lidé, kteří si dopřáli takovouto snídani, hubli více a rychleji než ti, co se od rána trápili dietou.

3. Popcorn

Žádné ovoce, ale popcorn! I tak by se dal popsat závěr studie vědců z Pensylvánie. Dokázali totiž, že popcorn je minimálně stejně tak zdravý, jako ovoce a zelenina. Je totiž přímo napěchovaný antioxidanty. Obsahuje velké množství rostlinných polyfenolů, které pomáhají snižovat riziko srdečních onemocnění, rakoviny i jiných nemocí. Miska popcornu jich prý obsahuje stejné množství, jako jablko. Z toho pohledu může být tato pochutina ke snídani dobrou volbou. Jen si ji musíte připravit doma – bez tuku a přemíry soli.

4. Nic dieta-sokujici-snidane-ii-sh

Když nemáte doma dort, vejce, ani popcorn, pak nesnídejte nic. To je totiž myšlenka nové šestitýdenní diety, která letos zažívá boom ve Velké Británii. A bourá všechny dosavadní mýty. Zatímco většina odborníků tvrdí, že nejlepší je jíst v pěti menších porcích a především snídat, tato dieta říká pravý opak – jezte denně pouze třikrát a nesnídejte vůbec. Lépe řečeno – první jídlo si můžete dopřát až po 10. hodině, protože to údajně zrychluje metabolismus. Místo snídaně si po probuzení dejte studenou koupel – ta totiž také umí zrychlit spalování a metabolismus nakopnout. Nemáte-li vanu, ponořte do vody alespoň nohy. I to by prý mělo stačit.

MIMIFORUM zjistilo:

Zajímavosti o snídani

  • Jen 48 % lidí pravidelně snídá, naopak až třetina nesnídá vůbec.

  • Většina lidí z těch, co snídají, si první jídlo dopřává doma. Až čtyřicet procent pak snídá v práci.

  • Češi nejčastěji snídají pečivo. Nejoblíbenější jsou stále bílé rohlíky a chleba, na stole se také hojně objevují buchty, koblihy, koláče a sladké pečivo.

  • Nejoblíbenější ranní nápoje jsou čaj a káva, avšak spousta lidí řeší snídani pouze šálkem černé kávy, případně cigaretou. To ale odborníci nevidí rádi, protože taková snídaně energii nedodá, vede k bolestem břicha a navíc dehydratuje, pokud se ke kávě nevypije ještě voda.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse