vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Šok: Zrušil svatbu, má jinou!

19. července 2012

Šok: Zrušil svatbu, má jinou!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: obřad svatba milenka nevěra manželství

preventan-mimiforum-banner

Svatba se blíží, vše je zařízené a už zbývá jen říct si »Ano«. Jenže nejšťastnější den života může nakonec dopadnout zcela jinak – když partner svatbu zruší. Má totiž jinou!

Diskutujte: Jak byste reagovala, kdyby vám partner náhle zrušil svatbu?


„Když jsem párkrát slyšela o případech, že někdo zrušil svatbu těsně před obřadem, jen jsem se tomu smála. To mě by se stát nemohlo! Vybrala jsem si totiž toho nejlepšího muže na světě a byla neskonale šťastná. Když mě požádal o ruku, byla jsem v sedmém nebi. Tak intenzivně jsem se věnovala přípravám na svatbu, že jsem si vůbec nevšimla, jak se mění. Okolí mě varovalo, ale já myslela, že mi jen závidí. Dva dny před svatbou ale přišel šok. Řekl mi, že ji ruší. Nemůže si mě vzít, protože se zamiloval do jiné. Zhroutila jsem se. Tohle bych nikdy nečekala. Je to rok a já jsem sama a muže nechci ani vidět. On se oženil s milenkou a čekají dítě,“ vypráví svůj smutný příběh Stanislava (31).

Zrušil svatbu přes SMS!

„Nikdy bych nevěřila, že je někdo schopný zrušit svatbu den předem. Bohužel se to stalo zrovna mně,“ přidává se s podobnou zkušeností Jana (25). „Měla jsem všechno zařízené, zaplacené drahé šaty, napečené koláče, cukroví i dorty. Druhý den jsem se měla vdávat a hrozně se těšila. Svatba měla být velká i s noclehem, hosté už se sjížděli, když v tom mi přišla SMS: »Nemůžu si tě vzít. Ruším to.«. Myslela jsem, že je to vtip a volala mu zpět. Nebral mi mobil a neodpovídal na zprávy. Za další dvě hodiny mi přišla odpověď: »Promiň. Zamiloval jsem se do jiné.« On zrušil naši rok plánovanou svatbu jen přes textovku! Byla to největší ostuda mého života. Od té doby se vyhýbám rodinným oslavám i mužům,“ říká.

Hlavní důvod: Nevěra  tema-tydne-zrusil-svatbu-ii-sh-nahled

Počet sňatků u nás dlouhodobě klesá, dokonce se jich podle statistik uzavíralo míň jen za první světové války. Svatbám nenahrává ani fakt, že se každé druhé manželství rozvádí. Výjimečné nejsou ani případy, kdy jeden z partnerů zruší sňatek těsně před tím, než do něj vůbec vstoupí. Nejčastějším důvodem bývá fakt, že se v jeho životě náhle objevil někdo jiný. Někdy se mohou ukázat tak veliké pochyby, nejistota a strach, že dotyčný zpanikaří – a ze sňatku urychleně vycouvá. I to se stává těsně před dnem, kdy má do manželství vstoupit.

Před svatbou si našel jinou

„Byla jsem tak zaujatá přípravami na svatbu, že jsem na partnera najednou neměla čas. Teď už vím, že to byla chyba,“ říká Marta (28). „Navíc jsem ztratila zájem o cokoli jiného a partnera stále nutila vybírat pozvánky, kartičky, plánovat menu, nemohla jsem se rozhodnout nad barvou výzdoby a toužila po velké svatbě sladěné v nějakém barevném stylu. Jenže partnera to zjevně nezajímalo, naopak začal trávit čím dál víc času venku. Vůbec mě nenapadlo, že by si mohl najít jinou. Našel a řekl mi to tři dny před svatbou. Byla jsem úplně na dně. A dokonce měl tu drzost, že naše svatební cukroví on i ona nesli kolegům do práce, aby se prý nevyhodilo, když svatba není,“ pokračuje.

Nezanedbávejte ho!

Máte před svatbou? Nemusíte panikařit. Takové případy se stávají, ale velmi málo. Pokud nechcete patřit mezi ně, nezahlcujte partnera zbytečně přípravami, věnujte se mu a zajímejte se o to, co dělá ve volném čase. A nezanedbávejte ho v posteli, aby neměl žádný důvod, hledat před svatbou někde jinde.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse