vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Snažíme se o miminko a nejde to. Proč?

27. ledna 2014

Snažíme se o miminko a nejde to. Proč?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: ovulace těhotenství neplodnost miminko dítě

preventan-mimiforum-banner

Pokud se o miminko snažíte rok a nedaří se, začínají lékaři mluvit o neplodnosti. Jaké jsou hlavní příčiny potíží? 

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

I když byste si miminko moc přála a s partnerem se intenzivně snažíte, nedaří se. Menstruace přichází přesně jak hodinky, a zatímco kamarádky kolem vás přicházejí do jiného stavu jedna po druhé, na vás padají jen chmury a deprese. „Jsem snad neplodná?,“ napadne vás.

 

Hlavní příčiny neplodnosti

Podle Světové zdravotnické organizace dělíme neplodnost na dvě skupiny – primární a sekundární. Do první z nich spadá pár, u nějž během jednoho roku při pravidelném nechráněném styku nedošlo k početí. Do druhé skupiny zase ten, u nějž v minulosti k oplodnění došlo, ale během jednoho roku se další nezdaří. Co za tím vší stojí? Příčin neplodnosti může být celá řada, a to jak ze strany ženy, tak muže, proto je vždy potřeba důkladné vyšetření celého páru.

 

Nejčastější příčiny u žen


1. Nepřítomnost ovulace

Mezi nejčastější příčiny u žen patří nepřítomnost ovulace. Znamená to, že vaječníky nejsou schopny uvolnit vajíčko, které je potřeba k oplození. Tento problém je častý u žen s nepravidelným cyklem, ale za vším může stát i stres, nadváha, genetické poruchy či vrozené vady.

Řešení: Lékař vám nasadí léky na úpravu cyklu a podporu ovulace a bude vás sledovat.

 

2. Neprůchodnost vejcovodů

Příčinou neprůchodnosti vejcovodů můžou být prodělané záněty, anebo pohlavní choroby. Vejcovody pak nejsou schopny transportovat vajíčko do dělohy. Pokud se jedná o částečnou neprůchodnost, je otěhotnění možné, i když málo pravděpodobné. V případě úplné neprůchodnosti je bez lékařského zásahu vyloučené.

Řešení: Nejčastěji se provádí laparoskopie. Nepomůže-li, je tu možnost umělého oplodnění.

 

3. Endometrióza

Jde o poměrně časté onemocnění, při němž se tkáň děložní sliznice objevuje na jiných orgánech, jako jsou vaječníky. Reaguje na hormonální změny a každý měsíc krvácí. Ovšem krev nemůže normálně odtékat a způsobuje záněty, srůsty, cysty, které vedou k neplodnosti.

Řešení: Hormonální léčba, anebo chirurgický zákrok.

 

Nejčastější příčiny u mužů


1. Málo spermií, špatná pohyblivost sex-a-vztahy-snazime-se-o-miminko-ii-sh-nahled

U mužů bývá častým problémem tzv. oligospermie, nízký počet spermií, který výrazně snižuje šance na otěhotnění. Může se stát, že počet spermií je nulový, v tom případě jde o azoospermii. K dosažení cíle může spermiím bránit i špatná pohyblivost, či abnormální tvar.

 

2. Varikokéla

Další příčinou mužské neplodnosti bývá tzv. varikokéla, vada, kterou způsobují rozšířené žíly, jenž odvádí krev z varlat. Muž má potom problém se sníženou produkcí spermií. Tato potíž prý postihuje až 20 % mužů! Vše se však dá napravit drobným chirurgickým zákrokem.

 

Text: mob

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
22:29 02.04.2017 - Lulu -

Otazk co je gravidplan

Ahojky mnela by prozbu co je gravidplan ?
12:41 28.08.2016 - kristýna -

Bez nadpisu

zdravím ..měla sem zamklé těhu v 15 tt ..teď sem v šestinedělí trhali mi moudráky a beru hodně léků a antibiotika ..s přítelem bysme to chtěli za měsíc a půl zkusit znova ..myslíte ,že mi gravitplan pomůže když ho začnu užívat .. bojim se jestli už budu mít za měsíc a půl tělo vyčištěný od léků a antibiotik ..budu ráda za jakou koliv radu a názor ..díky 
17:15 03.06.2016 - Jana -

gravidplan

Otěhotněla jsem hned po vysazení antikoncepce, bohužel těhotenství skončilo v 6 týdnu a od té doby (asi 3/4 roku) se mi nedaří znovu otěhotnět. Zkoušela jsem gynex, kontryhelový čaj, cvičení a nic nepomohlo. Gynekoložka mi doporučila právě GravidPlan, takže jsem ho začala užívat a dám vědět, jestli se zadařilo nebo ne .
07:37 19.05.2016 - Jiřka -

Re: gravidplan

Stejný problém řeším teď já. Vysadila jsem, ale menses nepřichází. Chodím každý měsíc na vyvolávačku. Už jsem zoufalá. Chci se zeptat, Gravidplan si užívala na upravení cyklu?
07:19 18.05.2016 - Dita -

početí

Na podporu početí jedině gravidplan. Osm měsíců jseme se marně snažili, byla jsem naprosto zoufalá. Na doporučení jsem začala užívat přípravek gravidplan s kyselinou listovou a třetí cyklus jsem byla konečně těhotná!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse