vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Smějte se a zhubnete!

27. září 2016

Smějte se a zhubnete!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: smích pivo víno hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Smích nejen léčí, ale také se po něm hubne. Kila dolů však jdou také po pivu, anebo po červeném vínu. Vědci totiž tvrdí, že po tom všem je možné hubnout.

Diskutujte: Jakými způsoby jste se pokoušela hubnout vy?


Smíchem se hubne

Stačí deset minut smíchu denně a hned půjdou kila dolů! Podle vědců se totiž tato činnost vyrovná stejné době joggingu, běhu, anebo tance. Navíc je skvělý i na posilování. Kromě 17 obličejových svalů jím posilujete také bránici a břišní svaly a dalších osmdesát svalů trupu. Když se každý den budete smát, nejen, že si krásně vytvarujete postavu, ale ještě budete mít dobrou náladu a vše vám půjde snáz od ruky. Smích má i další pozitivní účinky – odbourává stres, působí jako přírodní analgetikum a pomáhá proti depresi. Do těla se totiž uvolňuje hormon štěstí endorfin.

 

Jeďte na hory, zhubnete

Chcete zhubnout? Tak jeďte na hory a věnujte se vysokohorské turistice. Podle vědců vám totiž kila půjdou dolů mnohem rychleji. Nejen, že vám prospěje dostatek pohybu, který je pro hubnutí nejdůležitější, ale skvělým pomocníkem bude řídký horský vzduch. Němečtí vědci totiž dokázali, že při krátkodobém pobytu na horách metabolismus pracuje rychleji a chuť na jídlo je menší. Důvodem je pravděpodobně leptin, hormon nasycenosti, jehož hladina se zvyšuje. Má to však jeden háček. Pokud se na hory přestěhujete, nic tím nevyřešíte. Tělo se aklimatizuje a bude po hubnutí.

 

Kila jdou dolů po pivu!

Španělští vědci zase zkoumali vliv piva na hubnutí a přišli s překvapivým zjištěním – po pivu můžete i zhubnout! Pokusy na dobrovolnících dokázaly, že ti, co zdravé jídlo složené z dobrot středomořské kuchyně, zapíjeli půllitrem piva, po pár týdnech shodili několik kilo. Má to však jeden háček. Aby byl účinek kladný, je třeba si dát denně pouze jedno pivo. To je samo o sobě velmi prospěšným nápojem, protože obsahuje množství vitaminů a minerálů.

 

Ležte, pijte víno a hubněte

Hubnout se dá i tehdy, když neděláte vůbec nic. Třeba jen sedíte na gauči u televize. Alespoň to tvrdí francouzští vědci. Má to ale jeden háček. Musíte si dopřávat pochutiny či nápoje, které obsahují resveratrol. Mezi ně patří černý rybíz či borůvky, ale také červené víno. Experti jsou přesvědčeni, že to funguje – vyzkoušeli to totiž na lemurech. Když jim do jídla přidali resveratrol, zrychlil se jejich metabolismus o 29 % a energetický příjem se snížil o 13 %. Jestli rada ležet, pít víno a hubnout bude fungovat i na člověka, je však třeba vyzkoušet.

 

dieta-smejte-se-a-zhubnete-i-sh-nahled  

Pijte brusinky a kila budou pryč

Pokud nepatříte mezi milovnice červeného vína, můžete si dopřát speciální brusinkový nápoj. Nejen, že prospěje vašim močovým cestám, ale ještě zhubnete. Nejde ale o jen tak obyčejné pití z brusinek. Jde o speciální drink, který se prodává v plechovce a po jeho vypití údajně v těle vznikne tzv. termogenní efekt – donutí tělo, aby produkovalo víc tepla a podpořilo látkovou výměnu. Nápoj je údajně unikátní v tom, že za vás spaluje – za tři hodiny spálí přes 200 kcal, aniž byste hnula prstem. Plechovku koupíte i u nás a vyjde cca na 49 Kč.

 

Žvýkejte, zhubnete

Ovšem nejen tak ledajaké žvýkačky. Na trhu existují takové, které pomáhají hubnout. Takovým příkladem je žvýkačka Hoodia gordonii a zelený čaj, která zažene chutě k jídlu. Američtí vědci ale chystají další převratnou novinku – žvýkačku se speciálním hormonem PYY, který by měl pomoct při hubnutí v kombinaci s vitaminem B12, který by měl napomoct tomu, aby se hormon dostal do krve. Také ona by měla zahnat hlad, a hlavně vyvolat pocit spokojeného nasycení.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com


5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse