vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sluneční vyrážka: Jak se jí bránit?

30. června 2016

Sluneční vyrážka: Jak se jí bránit?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: vyrážka Sluneční alergie kopřivka Slunce léto kůže

preventan-mimiforum-banner

Sluneční alergie trápí až 20 % lidí a umí být velmi zákeřná. Může se totiž objevit náhle, aniž byste dřív měla na slunci jakýkoli problém. A tak dokáže řádně zkazit dovolenou. 

MaxiCor® (doplněk stravy) obsahuje v tobolce min. 90% omega-3 nenasycených mastných kyselin (ve formě ethylesterů) vyrobených čištěním oleje získaného z vybraných druhů mořských ryb. EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-90-tabl-cz-se-znamkou-3d-nahled

Diskutujte: Jak se chráníte před sluneční vyrážkou a alergií?


Alergie trápí stále více Čechů. Odhaduje se, že jí trpí dokonce každý pátý člověk. Vzrůstá i počet astmatiků a v letních měsících prudce přibývá těch, kteří se potýkají s nepříjemnou sluneční vyrážkou. „Pětiletá dcera nikdy neměla problémy. Letos se mi ale osypala už po čtvrthodině na sluníčku. Jedeme na čtrnáct dní k moři, tak nevím, co s ní – přece nebudeme ve stínu,“ stěžuje si Kamila (27).

Svědící a zarudnutá kůže

Zarudnutí pokožky, pálení, svědění, vyrážka, drobné puchýřky. To jsou hlavní příznaky sluneční alergie, která se objeví hned v prvních dnech pobytu na slunci, u moře většinou hned první den. Kožní reakce na sluneční paprsky je velmi nepříjemná, nevypadá dvakrát vábně a svědí, navíc je potřeba se v případě, že vypukne, vyvarovat pobytu na slunci. A tak umí řádně zkazit dovolenou. Zákeřná je i v tom, že se může objevit náhle, i když nejste alergik a nikdy jste žádný problém na slunci neměla.

Sluneční alergii má každý pátý zdravi-a-krasa-slunecni-vyrazka-ii-sh

Alergie na slunce trápí až 20 % lidí. Může za ni jak agresivní UV záření, tak jeho kombinace s dráždivými přípravky nanesenými na pokožce. Proto odborníci nedoporučují v létě používat například parfémy s obsahem alkoholu. Sluneční alergie se může objevit v každém věku – u dětí i dospělých, jako o nejvíce postižené skupině se mluví o mladých ženách mezi 20. a 30. rokem. Velmi častým místem, kde se objevují příznaky sluneční alergie, je oblast výstřihu, a tak místo sexy šatů v dekoltu přijde na řadu tričko až ke krku.

MIMIFORUM zjistilo:

Co dělat, když máte sluneční alergii

  • Maximálně se vyhýbat slunci, především tomu nejsilnějšímu, mezi 11. a 15. hodinou.

  • Používat krémy s vysokým ochranným faktorem, nejlépe určené přímo na alergickou pokožku. Každému však vyhovuje něco jiného, a tak je třeba vyzkoušet, který vám bude nejlépe sedět.

  • Používejte sluneční brýle a noste pokrývku hlavy.

  • Pokožku na slunci chraňte vhodným oděvem.

  • Dodržujte pitný režim.

  • Zapomeňte na návštěvy solárií.

  • Když se alergie objeví, je dobré mít po ruce antihistaminikum (lék proti alergii) a krém, který pokožku zklidní (např. s panthenolem).

  • Preventivně užívejte přípravky chránící kůži, jako je beta-karoten, vitamin E či selen.

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse