vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Slunce může za vrásky: Jak na ně?

25. června 2013

Slunce může za vrásky: Jak na ně?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: že by došlo ke ztrátě kufru. Text: ino Foto: Shutterstock.com ale doporučuje se pro případ které musíte během cesty užít. - Náhradní oblečení. Není nutné notebook. - Léky případně kameru šperky. - Mobilní telefon. - Fotoaparát doklad o pojištění. - Peníze a veškeré karty. - Cennosti či občanský průkaz) proto se předem informujte u letecké společnosti. · Chemické a toxické látky. MIMIFORUM doporučuje: Co si vzít do příručního zavazadla - Cestovní doklady (pas včetně kojenecké výživy. U léků je většinou vyžadováno potvrzení lékaře krémy apod. Výjimku pak tvoří tekutiny nutné pro léčebné účely nebo z důvodů zvláštního požadavku na stravování deodoranty spreje zubní pasty že mezi tekutiny patří i parfémy to vše o maximálním objemu 1 litr. Pozor na to granáty). · Veškeré tekutiny. Výjimkou je možnost vézt tekutiny o objemu 100 ml uzavřené v plastovém sáčku a proto je důležité se předem informovat. MIMIFORUM zjistilo: Co nesmíte převážet v příručním zavazadle · Zbraně. · Střelivo. · Nože a všechny další předměty bodné a sečné povahy. · Nůžky a manikúru. · Hračky odpovídající skutečným útočným zbraním (např. pistole a tak je dobré hmotnost kufru hlídat. Kabinové zavazadlo pak nesmí přesáhnout 5 kg a překročit stanovené rozměry: 56 x 45 x 25 cm. U některých společností může být váhový limit větší zavazadlem jdete až na palubu. Řádně si ohlídejte váhu kufru. Většinou nesmí přesáhnout váhu 15 kg a nadváha se doplácí. Částky jsou nemalé či také kabinovým s příručním které smíte mít s sebou do letadla. Zatímco kufr odevzdáte při odbavení jak by mělo vypadat a kolik vážit. Kufr a příruční zavazadlo Kufr (či cestovní taška) a příruční zavazadlo. To jsou dvě věci co smíte v příručním zavazadle vézt raději si předem zjistěte které nesmějí na palubu. Abyste se nedostala do podobné situace přidáte půllitrové pití a vyrazíte na letiště. U kontroly vás však čeká nepříjemné překvapení – téměř celý obsah kabelky vám zabavili. Měla jste v ní totiž věci sprchový gel a manikúru laky na nehty a na vlasy co si zabalit. A tak dáte do kabelky deodorant a tak netušíte jak to zvládnete. Nikdy jste se o cesty příliš nezajímala a tak nevíte ale na druhé straně máte i obavy. Ještě nikdy jste neletěla Na dovolenou se nesmírně těšíte tablet

preventan-mimiforum-banner

Až za 80 % našich vrásek prý může slunce. Škodlivé UV záření pokožce neprospívá. Co zabírá na vrásky, pokud se objeví? 

O tom, že slunce pleti neprospívá, není pochyb. I když čokoládově hnědá pokožka působí přitažlivě a velmi sexy, časté vystavování slunečnímu záření zadělává na pořádné problémy. Tím nejčastějším je rychlejší vznik vrásek, ale hrozí i další potíže – pigmentové skvrny, anebo kožní melanomy.


Zajímavosti MIMIFORA:
3× o vráskách


-    První vrásky se nejčastěji objevují mezi 25. a 30. rokem, a to obvykle kolem očí a úst.
-    Hlubší mimické vrásky se většinou objevují kolem 35. roku.
-    Doba, kdy se vrásky ukážou, je dána jednak geneticky, jednak o ní rozhodují vnější faktory – UV záření, vítr, mráz, kouření, stres apod. Uvádí se, že sluneční záření může až za 80 % vrásek.


Jak bojovat s vráskami zdravi-a-krasa-slunce-muze-za-vrasky-ii-sh-nahled

Když se objeví první vrásky, řada žen propadne panice. „Už jsem stará, co mám dělat? Bude to jen horší.“ A začne pátrat po nejrůznějších přípravcích proti vráskám. Ty však nejsou jedinou možností, jak s vráskami bojovat. Zjistili jsme, co ještě pomáhá.


1. Anti-aging kosmetika

Nejrůznější krémy a séra proti vráskám sice neumějí zázraky, ale jemné vrásky mohou pomoct vyhladit. Navíc pleť vypínají, dodávají jí vláhu a mladistvější vzhled. Než si nějaký koupíte, čtěte etikety. Přípravek by měl obsahovat některou ze složek, které si s vráskami umějí poradit. Mezi takové patří například měď, retinol, koenzym Q10, peptidy, alfa-hydroxykyseliny (AHA), kyselina hylauronová apod.


2. Botulotoxin

Jsou stále velmi oblíbené, protože dokážou odstranit mimické vrásky na obličeji, zejména ty mezi obočím, na čele a v okolí očí. Botox se aplikuje tenkou jehlou v malých dávkách do postižené oblasti. Přeruší spojení nervu se svalem, čím zabrání jeho smršťování – a tedy vráskám. Pleť se opticky vypne a vrásky na pohled mizí. Oblast se však stává dočasně nepohyblivou – sval totiž není pohybu schopen. Účinek trvá 4 až 6 měsíců, poté je nutné proceduru zopakovat.


3. Mezoterapie

Minimálně invazivní metoda, díky které lze vyhladit vrásky a zpevnit pokožku jak obličeje, tak na krku, či v dekoltu. Zákrok je rychlý a výsledky jsou vidět ihned.  Jeho tajemství spočívá v tom, že zvyšuje cirkulaci krve a lymfy, a tím významně podporuje regenerační schopnosti pokožky. Do střední vrstvy kůže se speciálními mikroinjekcemi aplikují léčebné látky. Může to být směs aminokyselin, koenzymů a vitaminů, či kyselina hylauronová. To podněcuje tvorbu kolagenu a vyhlazuje i středně hluboké vrásky. Nevýhodou však je, že jde o zákrok dočasný a je třeba jej opakovat.


Tipy MIMIFORA:
2 babské rady, jak na vrásky

-    Lesní jahody. Na vyhlazení vrásek prý výborně funguje maska z lesních jahod. Rozmačkejte je, naneste na obličej a nechejte dvacet minut až půl hodiny působit. Maska je vhodná i na krk. Poté smyjte a do pleti vetřete hydratační krém. Opakujte dle potřeby.
-    Tvaroh. Skvělý je nejen na vytahování horkosti z těla, ale také na vrásky na krku. Tvaroh rozetřete na šátek, nebo plátno, omotejte kolem krku a překryjte igelitem. Nechejte působit alespoň půl hodiny. Poté smyjte a ošetřete pokožku krémem. Opakujte jedenkrát týdně.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse