vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Škrcení při sexu: Co na něm vzrušuje a může být nebezpečné?

8. prosince 2015

Škrcení při sexu: Co na něm vzrušuje a může být nebezpečné?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: odstíny šedi násilý tvrdý sex nedostatek kyslíku euforie erekce škrcení orgasmus sex

preventan-mimiforum-banner

Škrcení při sexu má spoustu příznivců. Dokáže je přivést do extáze, zažijí orgasmus jako nikdy předtím. Je to však nebezpečné – řada lidí neodhadla správnou míru a na úchylku zemřela…  

Proč škrcení vzrušuje?

sex-a-vztahy-nuda-v-posteli-nahrada-ing

Škrcení omezuje přívod kyslíku do mozku. Díky tomu se ocitnete ve zvláštním, částečně halucinogenním stavu – v euforii, která vás dostane do varu. Skvěle prý funguje nejen u žen, ale i u mužů majících problém s erekcí. Ta se při přiškrcení dostaví téměř vždy – jako nepodmíněný reflex. Jde o hodně starou praktiku pro zvýšení sexuálního vzrušení, kterou údajně znali už staří Mayové. Jenže! Spousta lidí neodhadla hranici a pár minut slasti při škrcení zaplatila životem…

MIMIFORUM zjistilo

● Nedostatek kyslíku se nazývá hypoxifilie a u mnohých odbourává zábrany a navozuje euforický stav.

● Sexuální úchylka, při které člověka vzrušuje škrcení při sexu, se nazývá erotická asfyxie či také asfixace. Má i český název – koczwarismus. Získala ji podle hudebního skladatele, který ji tak rád zkoušel, až jí nakonec podlehl.

Nebezpečná úchylka: Zabíjí stovky lidí ročně

Jen v USA na tuto úchylku zemře až 500 lidí ročně. Život už stála i řadu známých osobností. Nejnebezpečnější je v autoerotické podobě, kdy se člověk, nejčastěji muž, při masturbaci sám přiškrcuje například provazem. Neodhadne hranici a smyčku včas nepovolí. To se stalo například herci Davidu Carradinovi. Našli jej s provazy nejen kolem krku, ale i okolo přirození – oba byly propojené. Na stejnou úchylku zemřel i zpěvák skupiny INXS Michael Hutchence.

Škrcení: Od bezmoci po extázi 

Škrcení je ale velmi oblíbené i u párů, které si jím zpestřují sex. „Škrcení při sexu s partnerem praktikujeme pravidelně. Hrozně mě vzrušuje, připadám si jako loutka v cizí moci. Čím je intenzivnější, tím víc mě bere. Jsem partnerovi zcela vydaná na milost, a to mě dohání k šílenství,“ popisuje svou zkušenost Sylvie (25).

MIMIFORUM radí:

Pár tipů, pokud chcete vyzkoušet škrcení

● Na všem se domluvte předem. Škrcení je poměrně extrémní praktikou a oba partneři by s ní měli souhlasit.

● Dohodněte si znamení. Mějte na paměti, že škrcení může být nebezpečné. Pokud partner neodhadne míru, můžete na něj také doplatit. Dohodněte si proto znamení, při kterém by měl ihned přestat. V tomto případě to rozhodně nebude slovo, ale třeba pohyb rukou.

● Začínejte rukama. Pokud s touto praktikou začínáte, zkuste nejdříve jemné přiškrcení rukama. Použití provazu a dalších pomůcek může být velice nebezpečné. V rukách má partner cit a může stisk hned uvolnit.

● Zvolte vhodnou polohu. Zkušení radí – vyzkoušejte polohu zezadu z boku vleže, kdy bude mít partner krk krásně volný a přístupný. Dobrá je i poloha na koníčka, při níž je žena nahoře a muž má krk v dosahu.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse