vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Škola volá! Tipy, jak přežít školní rok

3. září 2012

Škola volá! Tipy, jak přežít školní rok

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: nervy školní rok děti škola stres

preventan-mimiforum-banner

Nový školní rok je tu a s ním i starosti a spousta povinností. Proto přinášíme pár tipů, jak jej přežít ve zdraví a bez úhony.

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Co se vám během školního roku osvědčilo, abyste se ze všeho zvládala?


Nový školní rok přináší řadu starostí i povinností. Neznamená to ale, že byste se musela stresovat a rozčilovat. Přinášíme pár tipů, jak jej zvládnout bez úhony.

 

1. Posilněte si nervy

Jen málokdo má to štěstí, že se u něj začátek školního roku obejde zcela bez problémů. Přechod z prázdnin do školy je klidný a plynulý, dítě si hned zvykne na nový režim, všechno je v klidu a potíže žádné. Většinou ale nástup do školy tak snadný nebývá. Děti jsou rozjívené, nesoustředěné, nemůžou si zvyknout na sezení v lavicích, navíc zorganizovat časově školu, vaši práci a koníčky bývá někdy téměř nadlidský úkol. Proto se obrňte trpělivostí a raději posilujte nervy. Jezte ořechy, které navíc obsahují spoustu vitaminů a minerálů. Ideální jsou pistácie. Na nervy je také skvělá schizandra čínská, která posiluje nejen je, ale působí i proti únavě a pomáhá játrům.

 

2. Organizace je základ

Abyste se zbytečně nestresovala, že na něco zapomenete, udělejte si podrobný rozvrh na každý den. Zvlášť, pokud máte víc dětí, anebo jedno s několika aktivitami a oba s partnerem chodíte do práce, bude pro vás téměř nezbytností. O víkendu si sedněte a vytvořte si plán na nadcházející týden. Předejdete tak zbytečnému stresu a budete mnohem klidnější. Navíc budete mít o svých dětech mnohem lepší přehled.

 

tema-tydne-skola-vola-ii-sh-nahled 3. Vyhraďte si čas

I když jste zaměstnaná na 100 % a nemáte času nazbyt, udělejte si každý den chvilku a zajímejte se, co váš školák dělá, jak mu to jde ve škole a zda nemá nějaké potíže. Můžete tak předejít řadě pozdějších problémů, na jejichž řešení by už mohlo být pozdě, anebo by bylo komplikované. Zvýšíte si tak šance, že všichni školní rok přežijete v klidu a bez úhony.

 

4. Sledujte své dítě

Dítě má obědy ve školní jídelně, takže o jídlo nemá nouzi, myslíte si. Odpoledne je venku s kamarády, takže se nenudí. Mnozí rodiče jsou přesvědčeni, že jejich dětem vlastně nic neschází, a tak je nechávají být a nedělají si starosti. To se jim však může vymstít. To, že má dítě obědy ve škole, totiž neznamená, že je jí. A to, že chodí ven s partou, není znamením toho, že je v bezpečí. Naopak, za dveřmi mohou číhat četné problémy – poruchy příjmu potravy, alkohol, kouření či drogy. Proto své dítě sledujte. Kdo jiný by měl mít přehled o tom, co jí a s kým se stýká, než právě vy. Předejdete tak řadě potíží.

 

5. Nestresujte zbytečně

Školní rok je na samém začátku, a tak chvíli trvá, než se doma sladíte a děti si zvyknou. Snažte se mluvit o škole jen hezky, zbytečně děti nestresujte a školou nikdy nevyhrožujte. I když to z počátku může vypadat náročně, uvidíte, že se vše časem poddá. Dobře ale zvažte, co je pro děti zajímavé a nezbytné. Mít přemíru kroužků a aktivit nemusí prospět žádné straně. Soustřeďte se na to, co mají děti rády a hlavně – vše dělejte v klidu a nebuďte nervózní. Nebo si zaděláte na žaludeční vředy.


Vtip MIMIFORA:

Matka vleče vzpouzejícího se prvňáka do školy: „Vzmuž se, Kubíčku, zahájením školní docházky přece život nekončí!"

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
20:31 01.09.2013 - Aniette -

Návrat do školy

V pondělí 2. září 2013 od 9 do 14 hodin VZP potěší školáky v Liberci, České Lípě, Děčíně, Litoměřicích, Mostě a Ústí nad Labem. Před budovou VZP ve všech zmiňovaných městech čekají na děti dárečky a soutěže. Budou se skládat puzzle, skákat přes švihadlo, nafukovat balónky a jezdit na indoboardech. Rodiče budou informovat o zdravotním pojištění.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse