vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Škola se blíží: Vybíráme aktovku

17. srpna 2012

Škola se blíží: Vybíráme aktovku

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: batoh aktovka školní rok první třída děti škola

preventan-mimiforum-banner

Prázdniny se pomalu chýlí do své závěrečné fáze, a tak je na čase vybrat školní aktovku, pokud ji ještě pro svého potomka nemáte. Zvlášť důležité je správně volit v případě, kdy dítě nastupuje do první třídy.

MaxIQ

• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

maxiq-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

Diskutujte: Podle čeho vybíráte aktovku svým dětem?


Přechod ze školky do školy je velkým zlomem nejen v životě dítěte, ale celé rodiny. Pomalu končí bezstarostné období a začínají povinnosti. Pokud máte doma nastávající prvňáčka a ještě pro něj nemáte koupenou aktovku, je ten nejvyšší čas ji pořídit. Přinášíme tipy, jak ji správně vybrat.

Hmotnost

Aktovka pro prvňáčka by měla být co nejlehčí. Pro první třídu se nedoporučují ty, které váží více než 1 kg, i když normy uvádějí maximální hmotnost 1 200 g. Aby se malému dítěti nepřetěžovala záda, doporučuje se vybírat takovou, která je vyrobena z odlehčených materiálů. Ideální jsou extra lehké aktovky s váhou kolem 800 g.

Velikost a polstrování

I když je dnes moderní objednávat aktovku přes internet, odborníci to u malých dětí nedoporučují. Měla by se totiž vyzkoušet. Aby neničila záda a páteř měla by přesně sednout a nebýt širší, než ramena dítěte. Ramenní pásy by měly být dostatečně široké a polstrované, záda pevná a tvarovaná, držátko aktovky gumové, aby nevyklouzávalo z ruky.

Bezpečnostní prvky 

Aktovka či batoh pro nejmenší by vždy měly být vybaveny reflexními bezpečnostními prvky, které budou jak na přední straně aktovky, tak na bocích. Jde o zdánlivý detail, který však při přecházení silnice může zachránit život dítěte. Může jít jak o reflexní proužky, tak o odrazky.

Ochrana proti dešti

Zajímejte se o to, z jakého je aktovka vyrobena materiálu a zda je odolný proti dešti. Pokud vybíráte model nahoře na zip, který nepřekrývá klopa, hrozí, že jím déšť může protéct. Proto jsou zvlášť pro menší děti tyto modely praktičtější. Ze stejného důvodu ochrany před vodou je dno aktovky opatřeno nožičkami.

Snadná obsluha

Vnitřní prostor aktovky by měl být přehledný a manipulace s ní snadná. Dítě by ji mělo umět bez problémů otevřít a zavřít a dobře se v ní orientovat. Batoh s dvaceti různými kapsami na zip není pro prvňáčka zrovna ideální.

deti-a-rodina-vybirame-aktovku-ii-sh

Design

Aktovka by se měla líbit především dítěti, které s ní do školy půjde, nikoli vám. Avšak odborníci doporučují dobře zvážit nákup tašky s kresleným dětským hrdinou. I když v šesti letech je dítě ještě malé, záhy ho takový motiv omrzí a u svých vrstevníků rozhodně nenajde pochopení. Naopak se může stát terčem posměchu a šikany třeba proto, že má na aktovce krtečka či medvídka Pú.

Zajímavosti MIMIFORA:

  • Naplněná aktovka by v ideálním případě neměla vážit více než je desetina váhy dítěte.

  • Těžší předměty by se měly umístit co nejblíže k zádům.

  • Pro první třídy nejsou ideální vícepatrová pouzdra. Aktovku jen zbytečně zatěžují.

  • Záda aktovky se doporučují  volit odvětrávaná. To je ideální pro odvod potu.


Text: lju

Foto: Shutterstock.com

 

 

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse