vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Škola je tady: Jak přežít školní rok a nezbláznit se z dětí

1. září 2011

Škola je tady: Jak přežít školní rok a nezbláznit se z dětí

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: energie čas děti škola stres

preventan-mimiforum-banner

Po dvou měsících volna je tu opět školní rok a s ním i pravidelný režim, povinnosti, starosti, učení… Nástup do školy po prázdninách není pro děti vůbec jednoduchý. Jak jim můžete pomoct a zároveň se nezbláznit? 

Q Max Active

   Energii do žil vám pomůže vlít Q Max Active, který obsahuje definované množství vysoce čisté redukované formy koenzymu Q10. Jeho hlavním účinkem je tvorba buněčné energie důležité pro životní děje a antioxidační účinek. Redukovaný koenzym Q10 (na rozdíl od jeho oxidované formy), je aktivní forma koenzymu Q10, určená k okamžitému využití organismem, navíc s vyšší účinností. Schopnost organismu vytvářet aktivní formu klesá s věkem. Proto je tato forma koenzymu Q10 zvlášť vhodná zejména pro osoby těžce fyzicky a duševně pracující, starší generaci a jako doplněk při užívání statinů při onemocnění srdce a cév.

maxiq-1-1box-nahled

Doporučená cena: 263 Kč

1.Udělejte si čas

Příchod do školy po prázdninách není vůbec jednoduchý, a tak vše půjde lépe, dáte-li dětem najevo, že jim jste oporou. Zkuste si v září udělat více času, schůzky či pracovní cesty odložte na později, pokud je to možné. Věnujte se dětem a zajímejte se, co se ve škole děje a co je trápí. Vypravte se společně na nákup školních potřeb, dejte na názor dětí a vyberte, co se jim líbí, aby se jim škola nezprotivila dříve, než začala.

2.Plánujte a chystejte předem

Pokud děti navštěvují kroužky a kurzy, nemusí být jednoduché vše časově zorganizovat. Abyste nebyla ve stresu, že nestíháte syna odvézt na fotbal nebo dceru do hudebního kroužku, plánujte vše předem. Zkuste si vytvořit tabulku a přehledně do ní vypište rozvrh a mimoškolní aktivity vašich dětí, stejně jako to, kdo a kdy je odveze. Věci, které je třeba připravit na druhý den (oblečení, dresy atd.), chystejte večer před tím. Ráno si tak ušetříte nervy se zbytečným hledáním. Pokud to jde, nachystejte dopředu i svačiny do školy, ať se po ránu nezdržujete.

3.Volte kvalitu, ne kvantitu

Mnozí rodiče jsou přesvědčeni, že čím víc aktivit bude dítě mít, tím méně času mu zbude na hlouposti. A tak jeden den chodí sportovat, druhý do keramiky, třetí do »hudebky« a další dva do Skautu. To je sice pěkné, ale rozptylovat pozornost tolika směry také není ideální. Zvlášť u mladších dětí se pak mohou objevit problémy s koncentrací ve škole. A starší nebudou mít zase vůbec čas na učení. Vyberte s dítětem něco, co ho baví a co mu jde a na to se zkuste soustředit.

4.Zajímejte se zdravi-a-krasa-jak-prezit-skolni-rok-2

Dítěti rozhodně nepomůžete, pokud to, že chodí do školy, budete považovat za samozřejmost, nebudete se o něj zajímat a budete ho ignorovat. Naopak když projevíte zájem, poptáte se na dění ve škole i na spolužáky, pomůžete mu s úkoly a jako odreagování ho vezmete někam na výlet, bude školní rok mnohem snazší.

 5.Vyšetřete si čas pro sebe

Věnujte se dětem, zajímejte se o jejich prospěch i starosti, pomáhejte jim – to je v pořádku. Najděte si však také čas jen sama pro sebe. Děti nemusíte vyzvedávat ze školy jen vy, ani na úkoly nemusíte vždy dohlížet sama. Zapojte někdy partnera či babičky a udělejte si takové odpoledne, ze kterého budete mít dobrý pocit. Zajděte na kosmetiku, běžte si zacvičit, nebo se třeba vypravte koupit si něco pěkného na sebe. Uděláte-li něco, co máte ráda, budete se hned cítit lépe.

 

Tipy MIMIFORA

4 další tipy, jak se nezbláznit ze začátku školy

● Šetřete energii. Nemusíte mít naklizeno jako ze žurnálu, každý den jíst večeři o pěti chodech a ráno snídat domácí buchty. Zkuste alespoň první školní měsíc dělat jen nezbytně nutné věci a soustřeďte se na děti.

● Nakupujte přes internet. Když dítě donese ze školy dlouhý seznam školních pomůcek, které potřebuje, místo běhání po deseti papírnictvích mezi davy rodičů sedněte k internetu a společně objednejte domů, co vaše dítě potřebuje. Ušetříte čas, síly i peníze.

● Zjistěte, že na to nejste sama. Máte deprese, že jen vy jste neschopná matka, která nezvládá starat se o děti, domácnost a ještě chodit do práce? Ale omyl, nejste. Přečtěte si internetové diskuze s podobnou tematikou, popovídejte si s maminkami na chatu či Facebooku a zjistíte, že stejné pocity mají skoro všechny starostlivé maminky.

● Dobijte baterky. Abyste vše zvládla, soustřeďte se také sama na sebe. Pití energetických nápojů každý den není ideální nápad, ale existují i doplňky stravy, které vám pomohou navrátit ztracenou energii. Vyzkoušejte ty s obsahem koenzymu Q10.

5 Posledních příspěvků v diskusi
20:32 01.09.2013 - Aniette -

Návrat do školy

V pondělí 2. září 2013 od 9 do 14 hodin VZP potěší školáky v Liberci, České Lípě, Děčíně, Litoměřicích, Mostě a Ústí nad Labem. Před budovou VZP ve všech zmiňovaných městech čekají na děti dárečky a soutěže. Budou se skládat puzzle, skákat přes švihadlo, nafukovat balónky a jezdit na indoboardech. Rodiče budou informovat o zdravotním pojištění.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse