vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Skalní stezky a další výlety pro odvážné

23. srpna 2013

Skalní stezky a další výlety pro odvážné

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: skála stezka dobrodružství výlet adrenalin

preventan-mimiforum-banner

Pokud vás lákají výlety do přírody, u kterých nechybí trocha adrenalinu, pak se vydejte na některou ze skalních cest či stezek. Přinášíme tipy na několik z nich. 

4kombinace

4kombinace, doplněk stravy,  je zdrojem čtyř aktivních látek – kolagenu, glukosamin a chondroitin sulfátu a MSM (methylsulfonylmethan).

4kombinace_small

Více ZDE

Pro milovníky přírody, dobrodružství, ale i mírného adrenalinu. Pro všechny, koho lákají mohutné skalní masivy, divoká příroda i nádherné výhledy na krajinu. Pro ty všechny jsou skalní stezky a cesty přímo ideálním výletem.

Pulčínské skály

Ve Zlínském kraji, blízko slovenských hranic, najdete Pulčinské skály, které přímo lákají milovníky dobrodružství. Říká se jim také Pulčiny a jsou největším pískovcovým skalním městem v moravských Karpatech. Patří mezi Národní přírodní rezervace a svým návštěvníkům nabízejí největší skalní labyrint na Moravě. Čekají vás zde stezky mezi skalami, mohutné skalní bloky, ale i nádherné výhledy na okolní krajinu. Jde o vyhledávané místo také mezi trampy, a pokud se sem chcete vydat na výlet, pak máte dvě možnosti – po modré turistické značce z obce Lidečko, anebo po červené turistické značce z obce Pulčín.

 

Klokočské a Betlémské skály

tip-na-vylet-skalni-stezky-ii-cz-nahled

Místo plné tajuplných roklí, skalních převisů a jeskyní. Přírodní rezervace patřící do Chráněného krajinného území Český ráj rozhodně stojí za výlet. Stačí dojet autem do Klokočí a vydat se na téměř dvoukilometrovou skalní stěnu, která se tyčí nad vsí. Odtud se nabízí výhled na severní a jihovýchodní část Českého ráje s jeho nejvyšším vrcholem – 744 metrů vysokým Kozákovem s rozhlednou. Nejkrásnější cesta na vrchol skalní stěny vede po červené turistické značce z vesnice Klokočí, a to 70 metrů dlouhou soutěsku Klokočské průchody. Po žluté značce se zase můžete vydat k Postojné, největší pískovcové jeskyni Českého ráje, anebo na druhou stranu zříceninu hrady Rotštejna.

 

Riegrova stezka

Cesta ze Železného Brodu k soutoku Kamenice s Jizerou a přes romantické údolí Jizery a skalnatým kaňonem Galerie Jizery až do Semil. Právě to je Riegrova stezka. Zhruba šest kilometrů dlouhá cesta vede podél řeky Jizery a mezi její nejkrásnější místa patří 77 metrů dlouhá visutá galerie, která ční 5,5 m nad hladinou řeky. Při průchodu po Riegrově stezce uvidíte dvě elektrárny, pramen Antala Staška, a také několik vyhlídek, z nichž nejkrásnější je Böhmova vyhlídka.

Tip MIMIFORA:

  Adrenalinová Vodní brána

Nad Riegrovou stezkou vede první česká via ferrata, která u Semil stoupá vzhůru skalním masivem Jizery. Je určena pro zkušené vysokohorské turisty a horolezce s vybavením, protože je místy plná adrenalinu a nebezpečná. Nazývá se Vodní brána a obtížný terén je místy doplněn ocelovými lany. Vedou zde dvě trasy nižší a vyšší obtížnosti a stezka místy nabízí nádherné výhledy na krajinu a řeku Jizeru.

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse