banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Sháním muže. Zn. Neperu, nevařím, neuklízím.

14. května 2016

Sháním muže. Zn. Neperu, nevařím, neuklízím.

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: domácí práce mateřská úklid láska vztah partner

preventan-mimiforum-banner

Ve většině domácností jsou všechny práce na ženách. Jenomže existují i takové, které k nim mají odpor, šíleně je nebaví a prostě je k nim nedonutíte. Řešením pak může být partner, který starost o domácnost plně zvládne. I když těch je jako šafránu. 

Diskutujte: Kdo u vás doma vykonává domácí práce a kolik času vám zaberou?


 

 „Nikdy jsem k domácím pracím neměla kladný vztah. Právě naopak. Nesnáším je. Mám ráda čisto a chodím pěkně oblékaná, ale k úklidu mě nikdo nedonutí. Prostě z domácích prací nedělám nic – neperu, nevařím, neuklízím. Na jídlo chodím do restaurace, oblečení jednou za měsíc dovezu k rodičům a mamka mi je vypere. A úklid jde úplně mimo mě. Jednou za měsíc si zaplatím firmu, která mi doma uklidí, a mám klid. Momentálně žiju sama a ráda bych někoho potkala, ale nedaří se. Jak se bude dívat na můj vztah k domácím pracím, ale netuším,“ mluví o své situaci Sabina (27).

Všechno stojí na ženách. Většinou. sex-a-vztahy-shanim-muze-ii-sh

Muž je živitelem rodiny a žena se stará o děti a domácnost. To je názor, který dodnes uznává spousta lidí. A tak se ženy mohou přetrhnout, chodí do práce, starají se o domácnost a o děti, zatímco muži si po návratu ze zaměstnání klidně lehnou k televizi. Více než třetina pánů tvorstva je totiž přesvědčena, že domácí práce jsou čistě ženskou záležitostí. A jejich partnerkám většinou nezbude, než ustoupit – a o dům a rodinu se postarat.

Muži na domácí práce existují

Jenomže existují i výjimky – jsou ženy, kterým nejen, že domácí práce nic neříkají, ale ještě k nim mají odpor. A tak se jim k nelibosti mužů vyhýbají velkým obloukem. A v ještě těžší situaci jsou, když shánějí nového partnera. „Nesnáším domácí práce, a to natolik, že mě k nim nikdo nedonutí. Vařit neumím a učit se to nehodlám. A koště bych nikdy nevzala do ruky. A protože jsem momentálně sama, dala jsem si na internet inzerát: „Sháním muže. Zn. Neperu, nevařím, neuklízím.“ Myslela jsem, že se neozve nikdo. To byste se divili, kolik jsem měla zájemců. Někteří se mi rovnou nabízeli, že doma vše udělají a nemusím ani hnout prstem,“ vypráví svou zkušenost Stáňa (29).

Našla jsem ideál: Pere, vaří a uklízí

Najít muže, který domácí práce v plné míře zastane, není sice jednoduché, ale jsou výjimky, které potvrzují pravidlo. „O své nechuti k domácím pracím vím, a svým partnerům jsem to vždycky říkala na rovinu. S těmi, co s tím měli problém, jsem si ani nic nezačala. Některým to bylo jedno, ale pomoct mi nehodlali. S těmi jsem to pro změnu skoncovala. Hledala jsem tak dlouho, až jsem toho pravého našla. Dělá doma vše – vaří, pere, uklízí a já mám klid. Čekáme miminko a on zůstane na mateřské, aby se o něj staral. To je pro mě značka ideál,“ mluví o svých pocitech Anežka (25).

Domácí práce někdo dělat musí

I přes všechny předsudky nezáleží na tom, kdo se bude starat o domácnost – když se oba partneři dohodnou. Jisté ale je, že pokud nechcete umřít hlady, anebo shnít ve špíně, někdo domácí práce dělat musí. Řešením může být paní na úklid, anebo pomocnice v domácnosti, ale jakmile se objeví děti, je to složitější – buď svůj odpor překonáte, nebo necháte na mateřské partnera, či budete vydělávat natolik, že si budete moct dovolit chůvu na plný úvazek.

MIMIFORUM zjistilo:

  • Průměrná žena tráví domácími pracemi průměrně 28 hodin týdně.

  • Je vědecky prokázáno, že domácí práce snižují riziko vzniku rakoviny prsu o 30 %, u žen po menopauze pak o 20 %.

  • 38 % mužů je přesvědčeno, že domácí práce jsou jen čistě ženskou záležitostí.

  • 49 % lidí soudí, že by se o děti měla kompletně starat především žena.

  • Jen 60 % párů se shodne na tom, kdo bude domácí práce vykonávat.

  • Pouhých 8 % mužů se podílí na péči o domácnost.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com 

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa