vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sezóna hradů a zámků začíná!

28. března 2014

Sezóna hradů a zámků začíná!

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: duben jaro Zámek hrad výlet

preventan-mimiforum-banner

Sezóna hradů a zámků tradičně startuje na začátku dubna. Kam se vypravit a které nevynechat? Přinášíme pár tipů, kam se vyplatí vyrazit.

Betakaroten Farmax

·     Doplněk stravy, který obsahuje 6 mg aktivní látky Betakarotenu.
·    Obsahuje osvědčenou aktivní látku.
·    Betakaroten je významný karotenoid.

betakaroten

Doplněk stravy

Více ZDE

 

Na začátku dubna opět otevírají hrady a zámky své brány. Kam se s dětmi vypravit na výlet? Přinášíme několik tipů na místa, kde to stojí za to.

 

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek ležící v okrese Opava patří mezi národní kulturní památky a letos za návštěvu rozhodně stojí. Otevření se totiž dočká tzv. Bílý zámek, který areálu dominuje. Opravoval se dlouhých 35 let a přístupné byly jen některé místnosti. Kromě toho v areálu najdete Červený zámek a vodárenskou Bílou věž, kterou najdete v místě vstupu do nejrozsáhlejšího parku celého kraje. Bílý zámek nabízí dva okruhy a v dubnu je otevřený o víkendech. Navštívit jej letos můžete už poslední březnovou sobotu a neděli.

www.zamek-hradec.cz

 

Rabí

Za největší hradní zříceninou u nás se musíte vypravit do okresu Klatovy, přibližně 120 km od Prahy. Hrad Rabí, jehož kořeny spadají do 14. století, navštíví každoročně kolem 70 000 lidí a nejde o žádnou volně přístupnou zříceninu. S průvodcem si totiž můžete projít rovnou dva okruhy. O víkendech a v sezoně to zde i ve stejnojmenné vesničce žije, a tak na vás čekají divadelní představení i stánky se suvenýry. Hrad Rabí je navíc ideálním místem pro rodinný výlet – v okolí najdete spoustu upravených cyklostezek, hustou síť turistických tras a svézt se můžete také na lodi po blízké řece Otavě. Své brány letos otevírá 30. března 2014.

www.hrad-rabi.cz

 

Zámek Velké Losiny tip-na-vylet-sezona-hradu-a-zamku-ii-cz-nahled

Na okraji obce Velké Losiny stojí krásný zámek, který je jednou z nejkrásnějších ukázek moravské renesanční architektury. Návštěvníky láká nejen nádhernými interiéry, ale i trochou tajemna. V 17. století totiž neblaze proslul čarodějnickými procesy. Zámek nabízí dva prohlídkové okruhy. Zámeckou expozici najdete ve vysokém zámku, v barokním křídle, v tzv. nízkém zámku, je dnes galerie a k vidění jsou tři krásné rokokové pokoje. Zámecké expozici dominuje rytířský sál, kde najdete mimo jiné jedny z nejstarších kachlových kamen u nás. V nové sezoně připravil zámek pro své návštěvníky novinku – doplněný soubor kočárů a sáněk, které stojí rozhodně za vidění. Sezóna začíná v roce 2014 v sobotu 5. 4.

www.zamek-losiny.cz

 

Vodní zámek Blatná

Necelých sto kilometrů jižně od Prahy leží krásný vodní zámek – Blatná. Stojí na malém ostrůvku uprostřed rybníku a společně s Červenou Lhotou patří mezi nejkrásnější vodní zámky na jihu Čech. Kromě návštěvy zámku stojí za prohlídku park s rozlohou 42 ha, který patří k nejkrásnějším místům v Blatné. Celý park je protkán potůčky, mostky a cestičkami s nádhernými alejemi, takže o romantiku není nouze. Oblíbenou atrakcí zámeckého parku je početné stádo daňků skvrnitých, kteří se zde pohybují volně a jsou velmi krotcí. Sezóna zde letos startuje v sobotu 5. dubna.

www.zamek-blatna.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse