vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Seznamka po internetu: Na co si dát pozor

9. června 2014

Seznamka po internetu: Na co si dát pozor

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: láska rande seznamka vztah internet

preventan-mimiforum-banner

Na internetových seznamkách hledá partnera stále více lidí. Je ale třeba počítat s tím, že prostředí internetu skýtá také různé nástrahy. Proto je třeba být obzvlášť opatrná.

Vitamin D3

– Doplněk stravy
 – Vitamin D3 (kalciferol)je látka, která významně ovlivňuje metabolismus vápníku a fosforu, a tím přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.

vitamin-d3_small

Doplněk stravy

Více ZDE


Stále více lidí se seznamuje po internetu a není se čemu divit. Pokud jste totiž od rána do večera v práci, a pak jste ráda, že dojdete domů a máte klid, není to ideální půda pro seznámení. Potkat novou lásku totiž nemáte kde. A tak není divu, že až 90 % Čechů v průzkumech říká, že se přes internet seznámit zkusilo, anebo by se tomu nevyhýbalo v případě, že by hledalo drahou polovičku.

 

Internet skýtá nástrahy

Vypadá to velmi jednoduše. Sednete si k počítači, nejedete na seznamovací stránky, projdete si inzeráty a odpovíte na ty, které se vám zdají zajímavé. A pak už je v klidu domova čekáte, až vám dotyční odepíšou a s vybranými jdete na rande. Realita však tak růžová není. Na internetu totiž vše nemusí být, jak vypadá. Ve virtuálním prostředí nikdy nevíte, s kým jste skutečně v kontaktu, a kdo se na druhé straně skrývá. Na co si tedy dát pozor, když se seznamujete po internetu?

 

1. Pozor na osobní údaje

Protože nevíte, zda je na druhé straně skutečně ten, za koho se dotyčný vydává a už vůbec ho neznáte, buďte velmi opatrná. Nikdy v mailech nesdělujte příliš osobní údaje, v žádném případě nepište adresu, datum narození, zaměstnavatele, pokud možno ani telefonní číslo. Na rande se můžete domluvit přes mail. Nevíte totiž, kdo by proti vám mohl údaje použít.

 

2. Nebuďte příliš důvěřivá

To, že vám dotyčný napíše, že je špičkový lékař, svobodný, bezdětný, zajištěný a jen na seznamování nemá čas, neznamená, že je to pravda. Nebuďte příliš důvěřivá, nemuselo by se vám to vyplatit. Veškerá fakta berte s rezervou a vše si řádně ověřte. Internet totiž snese vše a lžemi se to na něm jen hemží. Pozor na to.

 

3. Nechoďte na odlehlá místa

Domluvíte-li si s dotyčným první rande, pečlivě volte jeho místo. Nikdy nepřijímejte pozvání do bytu či do odlehlých končin, i kdyby to působilo kdoví jak romanticky. Pamatujte, že dotyčného vůbec neznáte, i když podle mailů máte pocit, že ano. Zda to není násilník či sadista vůbec nemůžete vědět. Proto je zde opatrnost víc než na místě. Scházejte se tam, kde je dostatek lidí, například v kavárně na veřejnosti.

 

4. Nesedejte k němu do auta sex-a-vztahy-seznamka-po-internetu-ii-sh-nahled

Stejně jako byste měla pečlivě volit místo setkání, měla byste se na prvním rande také vyhnout projížďkám autem ve dvou. Je sice hezké, že vám slíbí rande v romantické hospůdce, ale sednout s ním do auta, když o něm nic nevíte, může taky vést k tomu, že vás odveze za město a znásilní vás někde v lese. Proto opět pozor – auto si nechejte až na později. Jděte pěšky a zdržujte se na místech s dostatečným množstvím lidí.

 

Tip MIMIFORA:

Nechoďte na rande tajně!

Na rande ze seznamek nikdy nechoďte tajně. Vždy dejte někomu vědět kam a s kým se chystáte. Napište alespoň kamarádce, anebo nechejte doma vzkaz. Kdyby se cokoli stalo, bude mít policie alespoň nějaké indicie, kde vás hledat.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse