vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sexsomnie: Sex ve spánku, o kterém ani nevíte!

25. července 2014

Sexsomnie: Sex ve spánku, o kterém ani nevíte!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Sexsomnie porucha náměsíčnost spánek sex

preventan-mimiforum-banner

Sex během spánku. Nejste vzhůru, i když se s partnerem milujete. Ráno se probudíte a vůbec nic si nepamatujete. Znáte tento stav? Pak pravděpodobně trpíte sexsomnií. 

Velmi se podobá náměsíčnosti. Částečně spíte, částečně jste vzhůru. Dostanete chuť na sex a jste schopna si jej v tu chvíli vynutit nejen na partnerovi, ale i na někom jiném, kdo by byl na blízku. Ráno přitom o ničem nevíte. Odborníci v tomto případě mluví o sexsomnii.

 

Chce sex, o kterém pak neví

Jde o poruchu, která je mnohem častější, než to vypadá. Podle expertů jí totiž může trpět 8 až 10 %  lidí. Většina z nich trpí některou ze spánkových poruch (apnoe, náměsíčnost), navíc jde často o lidi, kteří mají v běžném životě emocionálními problémy. Potíž je nejen v tom, že si lidé trpící sexsomnií vynucují milování, aniž by to věděli, ale hlavně v tom, že jejich sexuální choutky mohou být úplně jiné, než v bdělém stavu.

 

Sexsomnie vede k rozchodům

O tom, že patříte mezi sexsomniky, nemusíte prý ani vědět. Zážitky si totiž nepamatujete a pro partnera mohou být tak nepříjemné či intimní, že se o nich dál nebaví. Navíc často netuší, že si ten druhý z těchto »vášnivých« nocí nic nepamatuje. Sexsomnie je také důvodem, který velmi často vede k rozchodům. Je to právě proto, že negativní zážitky jsou natolik nepříjemné, že druhého partnera vedou k ukončení vztahu. O skutečné příčině ale často mlčí, a tak se dostáváme do začarovaného kruhu. Sexsomnik vůbec nic o své chorobě netuší.

 

Večer něžnosti, v noci tvrdý sex

Alkohol, drogy, velký stres či přílišná únava. To všechno jsou faktory, které mohou noční sexsomnii spustit. Jak přesně bude probíhat, není nikdy stejné. Liší se od jednotlivých osob, avšak společné bývá to, že chování, ale i způsob milování bývá odlišné od toho v bdělém stavu. Zatímco večer si partner libuje v dlouhých předehrách a mazlení, v noci – pod vlivem sexsomnie – je schopen tvrdšího sexu, dokonce i znásilnění. Někdy se však sexsomnici spokojí jen se sebeuspokojením, může jít o různé formy, záleží na tom, jak porucha probíhá.

 

S problémem se svěřte sex-a-vztahy-sexsomnie-ii-sxc-nahled

Pokud druhý partner nemlčí, svěří se a celá věc se začne řešit, je vše na dobré cestě k nápravě – a možná i k záchraně vztahu. Poruchu jde totiž léčit, či lépe řečeno, nevhodné chování tlumit. Medikaci však musí napsat lékař, proto je důležité nestydět se, naopak se s problémem svěřit.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Pokud máte partnera sexsomnika a jeho noční nátlak vás obtěžuje, máte jedinou šanci – vzbuďte ho! Není totiž v bdělém stavu, neví, co dělá, proto může pomoct jen skutečné probuzení. Zatímco pro mnoho párů je sexsomnie zdrojem konfliktů, existují i takové dvojice, kterým naopak zpestřuje vztah. Protože sex s partnerem je jiný než normálně, připadá jim to nesmírně vzrušující!

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
19:55 12.02.2017 - Jaruna -

Re: Sexomik

Já u toho teda agresivnější jsem ale žena si to spíš pochvaluje. Akorát, když se o tom s někým bavím, myslí si že si dělám srandu a nic takovýho neexistuje. Jediný co mě mrzí je že si to ráno nepamatuju nebo třeba po půl minutě zase usnu :D
09:12 08.10.2014 - Vlastimil -

Sexomik

Zdravím jsem sexomik a ani já ani manželka s tím nemáme problém, dokonce jsme si takhle ‚upíchli‘ syna. Jak už jsem psal manželka s tím nemá problém, nejsem u toho nijak agresivní nic si nevinucuju, trošku mi připadá že v článku zbytečně straší. Jistě objevilo se pár případů kdy došlo k vynucení sexu ale celosvětově! Nejspíš jde o to že ve spánku převezmou kontrolu nad tělem pudy, a pak už záleží jak je který jedinec nastaven…

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse