vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex v manželské posteli? NIKDY!

11. července 2011

Sex v manželské posteli? NIKDY!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: rakovina postel sex manželství tip tipy

preventan-mimiforum-banner

Chcete být zdravá? Nespěte v manželské posteli! Toužíte po perfektním manželství? Zapomeňte na sex. Máme tu pro vás ty největší zajímavosti o manželství, o nichž jste možná ještě neslyšela. A nad některými bude určitě kroutit hlavou…

 

Spaní v manželské posteli škodí zdraví

Deprese, nemoci srdce, dýchací problémy – to vše může způsobit špatný spánek. Odborníci nyní přišli na to, že většinu potíží má na svědomí manželské lože, a tak paradoxně škodí zdraví. Je to dáno tím, že spaní ve společné posteli vyvolává časté hádky kvůli chrápání, braní přikrývky apod. Partner, který usne dříve, v padesáti procentech ruší toho druhého chrápáním, hlasitým oddechováním, neustálým otáčením a okrádá ho tak o nezbytný spánek. Britští experti tedy radí – spěte odděleně a manželskou postel používejte jen na milostné hrátky. Budete v lepší kondici, veselejší a díky dostatečnému spánku budete mít i lepší pleť.

Co na to naše čtenářka: „Nedovedu si představit, že bych měla spát v jiné posteli než můj partner. Připadalo by mi to, jako že se už nemáme rádi."

Šťastné manželství – malý věkový rozdíl

Recept na šťastné manželství hledali australští vědci a přišli na to, že velkou roli nehraje ani tak velká láska, jako spíše věkový rozdíl mezi partnery. Pokud je muž mladší, je vztah v ohrožení – stejně jako v případě, že je o devět a více let starší. A je tady i další zajímavost – dvojnásobnou pravděpodobnost rozvodu mají i ty páry, v nichž se muž žení před 25. rokem. Alespoň podle statistik.

Co na to naše čtenářka: „S věkovým rozdílem jako problémem bych vcelku souhlasila, ale samozřejmě záleží na konkrétním muži a ženě."

Perfektní manželství? Zapomeňte na sex!

Chcete-li mít manželství, které vám bude klapat, zapomeňte na sex – tedy před svatbou. Podle amerických vědců se totiž páry, které spolu před svatbou nespaly, rozvádějí o 21 % méně, a jsou prý o 20 % šťastnější než ty dvojice, které si sexu hojně užívaly před vstupem do manželství.

Co na to naše čtenářka: „S takovým názorem příliš nesouhlasím. Myslím si, že je dobré, když je člověk takříkajíc vyřáděný."

Manželství pomáhá v boji proti rakovině

Lidé, kteří onemocní touto zákeřnou nemocí a žijí v manželství, mají podle odborníků větší naději na uzdravení než ti, kteří žijí sami. Zatímco naděje, že přežijí, u nich byla 63 %, u párů, jejichž vztah se právě rozpadal, byla pravděpodobnost jen 45 %. Pravděpodobně má vše na svědomí stres, kterým rozvedení či vdovci procházejí více než lidé žijící v manželství. Má to ale jeden háček – manželství musí být šťastné a partner stát při vás.

Co na to naše čtenářka: „Je to možné. Říká se, že stres nebo deprese jsou pro rakovinu pravým požehnáním."

Tip proti depresi a úzkostem: Vdejte se!

Podle rozsáhlé mezinárodní studie je manželství dobrým lékem na úzkosti a deprese – tedy pokud je spokojené. Navíc je dobré pro duševní zdraví obou partnerů. Je prokázáno, že lidé žijící v manželství trpí depresemi mnohem méně než samotáři. Naproti tomu rozvedené ženy mnohem častěji trpí duševními poruchami a více se uchylují k alkoholu, lékům a drogám.

Co na to naše čtenářka: „Spíše bych řekla, že lidé žijící v manželství nemají tolik času věnovat se jen svým problémům a myslet na hlouposti."

Recept na štěstí: 4× denně se obejměte

Po receptu na šťastné manželství prahnou lidé na celém světě. Jeden britský psycholog přišel s neobvyklou radou – čtyřikrát denně se s partnerem vášnivě obejměte, pak se mezi vás nemohou vloudit žádné neshody. Na dokonalé manželství to ale nestačí – na to je třeba, aby spolu partneři trávili dost času, minimálně 22 dní měsíčně. A na co hlavně nezapomenout? Alespoň na sedm společných večerů, na dvě romantické večeře, dvě procházky a jednu večerní akci bez dětí. A to vše samozřejmě každý měsíc!

Co na to naše čtenářka: „Pocit, že vás má partner rád, je k nezaplacení. Ty další rady? Běžná Češka nemá na tolik večerů jen pro partnera čas."

Dlouhé manželství? Jedině s ošklivým mužem!

Toužíte po manželství na celý život? Pak zapomeňte na partnera, který vypadá jako hvězda z Hollywoodu. Podle vědců totiž vydrží déle ta manželství, v nichž je partner méně atraktivní než žena. Vztah s ošklivým mužem má totiž svoje výhody – nemusíte se bát, že vám uteče za jinou, navíc on bude ve vztahu spokojenější. A je tu ještě jedno plus – méně atraktivní pánové prý mají mnohem větší smysl pro humor než hezouni, kteří často bývají nudní.

Co na to naše čtenářka: „Každá žena chce mít krásného chlapa, ale nakonec většinou stejně rozhodnou jiné hodnoty."

RÁMEČEK

Zajímavosti MIMIFORA

● Ženy manželství unaví dříve než muže. Partnera totiž dřív prokouknou a spadnou jim růžové brýle. Podle průzkumů jsou nejšťastnější manželství bezdětná a manželství dvou vysokoškoláků, kteří jsou spolu méně než pět let. Po této době pocit štěstí prudce klesá, obzvláště u žen.

● Rekordní počet manželství se u nás uzavřelo v roce 1973. V té době do společného svazku vstoupilo sto tisíc dvojic.

Co si o výzkumech vědců na téma manželství myslíte vy? Napište nám do diskuze…

Text: ino

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:06 28.07.2011 - Marties -

No nevím...

My to tedy děláme výhradně v manželské posteli a vyhovuje nám to. Ale tak každého věc, že?

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse