vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex v létě: Proč máme větší chuť a lépe to funguje

26. července 2013

Sex v létě: Proč máme větší chuť a lépe to funguje

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: coolidgeův efekt chuť sex léto hormony

preventan-mimiforum-banner

V létě máme až 6× větší chuť na sex než v zimě. A léto je také nejčastějším obdobím, kdy zažíváme svůj první styk. Zjišťovali jsme, proč sex v teple mnohem lépe funguje. 

Kdy míváme největší chuť na sex? Podle odborníků je to jasné – v létě. V tomto ročním období jsou lidé prý sexuálně náruživější a milování se věnují víc než kdy jindy. Překvapivě srovnatelné místo s letním sexem zaujímají Vánoce. To je prý další období v roce, kdy se sexu věnujeme na maximum. Svědčí o tom i vyšší počet porodů na samém konci léta.


Roli hraje světlo i hormony

Zvýšenou porodnost však můžeme pozorovat i mezi březnem a květnem. A to je právě pozůstatek letního dovádění – od července do září. Svou roli hraje víc faktorů. Jsme uvolněnější, máme dovolenou, chodíme se koupat, nosíme na sobě méně oblečení, zkrátka jsme k milování přístupnější. Roli hraje i hormon melatonin, který se během letních měsíců ve větší míře vylučuje do těla. Může za to světlo a více slunečního svitu i pozdější stmívání. Pokud je světla a slunce méně, je šedivo a zataženo, cítíme se ospalí, unavení, malátní a bez nálady. Na sex pak nemáme žádnou chuť.


Zajímavosti MIMIFORA:
Sex v létě v číslech

-    80 % mladých zažije svůj první sex právě v létě.
-    V létě máme podle expertů až 6× větší chuť na sex.
-    Přes 50 % lidí se nejčastěji miluje v sobotu, a to v létě i v zimě.
-    75 % žen vzrušuje líbání víc než samotný styk, a tak se mu nebrání ani u letních románků.


Teplo a dovolená sexu prospívá sex-a-vztahy-sex-v-lete-ii-sh-nahled

Příznivý vliv na naše sexuální choutky mají i vyšší letní teploty. Díky nim se totiž lépe prokrvují tělesné orgány, což má za následek také lepší fyzické reakce. To ale není všechno. Svou roli hraje i dovolená. Změna prostředí, odpočinek, nové zážitky. To vše vede k tomu, že máme na sex s naším partnerem větší chuť. A jedeme-li na prázdniny samy, anebo s kamarádkou, objeví se nová známost a letní láska – a sexuální radovánky jsou na světě. Odborníci někdy mluví o tzv. Coolidgeově efektu.


MIMIFORUM zjistilo:
Co je to Coolidgeův efekt

Efekt je pojmenován po třicátém americkém prezidentovi Johnu Calvinovi Cooledgeovi (1872–1933), který si údajně tohoto jevu všiml na slepičí farmě. Podle něj bývá sexuální reakce zvířecích samců na novou samičku intenzivnější než reakce na samičku stejnou. Rada, jak v létě zvýšit apetit, je tedy jednoduchá. Vyjet na dovolenou bez partnera a porozhlédnout se po nové známosti.


Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse