vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex vědecky: 7 důvodů, proč si ne-dopřávat v posteli

20. února 2016

Sex vědecky: 7 důvodů, proč si ne-dopřávat v posteli

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: antidepresivum pomoct bolest rakovina orgasmus mozek

preventan-mimiforum-banner

Sex může prodloužit život, podpořit růst mozku ulevit od bolesti. Musíte se mu ale oddávat pravidelně. Pokud se mu věnujete jen příležitostně, může naopak i zabíjet…

1.Pravidelný sex prodlužuje život

Je prokázáno, že pokud se sexu oddáváte pravidelně, prodloužíte si život. Lidé s četným sexuálním životem (alespoň třikrát týdně) prý žijí déle, stejně jako ti v manželství – vyššího věku se spíše dočkají ženatí a vdané než svobodní. Navíc jsou všichni, kdo si sexu hojně užívají, veselejší a šťastnější. Vše má na svědomí hormon oxytocin, který se při milostných radovánkách vyplavuje do těla.

2.Sex podporuje růst mozku

Američtí vědci zjistili, že sex podporuje růst mozku. Zatímco stres a nepříjemné zážitky vedou ke zpomalení růstu buněk a k jeho smršťování, sex má zcela opačný efekt. Pokusy sice provedli jen na potkanech, ale prý to platí i u lidí. Hlodavci, kteří měli sexu málo, měli vysokou hladinu stresových hormonů a menší mozek, na rozdíl o těch, kteří si milostných hrátek dopřávali bez omezení. Ti měli mozek větší a stresových hormonů málo. 

3.Sex funguje jako antidepresivum sex-a-vztahy-sex-vedecky-2

Sex údajně funguje jako lepší terapie než prášky proti depresi. Ale jen tehdy, pokud se milujete bez kondomu. To pravděpodobně souvisí s prostaglandinem, který se hojně vyskytuje v mužském semenu. Ten umí snižovat stres a vyrovnávat hormonální hladinu. Pokud se při styku absorbuje v pochvě, může být lepší než antidepresiva.

4.Sex působí proti nachlazení

V období chřipek a nachlazení se sexu oddávejte jednou až dvakrát týdně. Jen tak si můžete zvýšit hladinu imunoglobulinu v krvi, který podporuje imunitní systém. Vědci prokázali, že lidé, kteří se pravidelně věnují milostnému dovádění, ho mají v těle o 30 % více.

5.Orgasmus pomáhá proti bolesti

Bolí vás hlava? Pak se nevymlouvejte a honem se vrhněte do víru sexu. Je totiž prokázáno, že orgasmus ulevuje od bolesti. Těsně před ním pětkrát stoupne hladina hormonu oxytocinu a do těla se uvolní endorfiny, které bolest utiší.

6.Sex může zabíjet

Užívat si naplno v posteli nemusí být zcela bezpečné – zvlášť, pokud máte srdeční problémy. Američtí vědci totiž prokázali, že riziko srdečních příhod během sexu a až dvě hodiny po něm stoupá i 2,7krát, a to není málo. Pokud totiž běžně necvičíte, vaše tělo není na zátěž zvyklé, takže jakmile se náhle oddáte vášni v posteli, může vás to stát i život. Velké riziko hrozí především mužům nad padesát let. Řešením však je dopřávat si sex alespoň třikrát týdně – v tomto případě naopak klesá nebezpečí infarktu až na polovinu.

7.Orální sex může za rakovinu hrtanu

Je váš partner zapřisáhlý nekuřák, a tak si myslíte, že se ho rakovina hrtanu netýká? To je ale omyl. Pokud provozujete orální sex, může potkat i jeho. Vše mají na svědomí lidské papillomaviry (HPV), které způsobují rakovinu děložního čípku. Zvlášť pokud jsou muži promiskuitnější a orálně uspokojují partnerky, může HPV zaútočit i na ně a vyvolat rakovinu krku a hrtanu. Z toho důvodu se někdy doporučuje očkování proti viru HPV i mladým chlapcům.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse