banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Sex vědecky: 7 důvodů, proč si ne-dopřávat v posteli

20. února 2016

Sex vědecky: 7 důvodů, proč si ne-dopřávat v posteli

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: antidepresivum pomoct bolest rakovina orgasmus mozek

preventan-mimiforum-banner

Sex může prodloužit život, podpořit růst mozku ulevit od bolesti. Musíte se mu ale oddávat pravidelně. Pokud se mu věnujete jen příležitostně, může naopak i zabíjet…

1.Pravidelný sex prodlužuje život

Je prokázáno, že pokud se sexu oddáváte pravidelně, prodloužíte si život. Lidé s četným sexuálním životem (alespoň třikrát týdně) prý žijí déle, stejně jako ti v manželství – vyššího věku se spíše dočkají ženatí a vdané než svobodní. Navíc jsou všichni, kdo si sexu hojně užívají, veselejší a šťastnější. Vše má na svědomí hormon oxytocin, který se při milostných radovánkách vyplavuje do těla.

2.Sex podporuje růst mozku

Američtí vědci zjistili, že sex podporuje růst mozku. Zatímco stres a nepříjemné zážitky vedou ke zpomalení růstu buněk a k jeho smršťování, sex má zcela opačný efekt. Pokusy sice provedli jen na potkanech, ale prý to platí i u lidí. Hlodavci, kteří měli sexu málo, měli vysokou hladinu stresových hormonů a menší mozek, na rozdíl o těch, kteří si milostných hrátek dopřávali bez omezení. Ti měli mozek větší a stresových hormonů málo. 

3.Sex funguje jako antidepresivum sex-a-vztahy-sex-vedecky-2

Sex údajně funguje jako lepší terapie než prášky proti depresi. Ale jen tehdy, pokud se milujete bez kondomu. To pravděpodobně souvisí s prostaglandinem, který se hojně vyskytuje v mužském semenu. Ten umí snižovat stres a vyrovnávat hormonální hladinu. Pokud se při styku absorbuje v pochvě, může být lepší než antidepresiva.

4.Sex působí proti nachlazení

V období chřipek a nachlazení se sexu oddávejte jednou až dvakrát týdně. Jen tak si můžete zvýšit hladinu imunoglobulinu v krvi, který podporuje imunitní systém. Vědci prokázali, že lidé, kteří se pravidelně věnují milostnému dovádění, ho mají v těle o 30 % více.

5.Orgasmus pomáhá proti bolesti

Bolí vás hlava? Pak se nevymlouvejte a honem se vrhněte do víru sexu. Je totiž prokázáno, že orgasmus ulevuje od bolesti. Těsně před ním pětkrát stoupne hladina hormonu oxytocinu a do těla se uvolní endorfiny, které bolest utiší.

6.Sex může zabíjet

Užívat si naplno v posteli nemusí být zcela bezpečné – zvlášť, pokud máte srdeční problémy. Američtí vědci totiž prokázali, že riziko srdečních příhod během sexu a až dvě hodiny po něm stoupá i 2,7krát, a to není málo. Pokud totiž běžně necvičíte, vaše tělo není na zátěž zvyklé, takže jakmile se náhle oddáte vášni v posteli, může vás to stát i život. Velké riziko hrozí především mužům nad padesát let. Řešením však je dopřávat si sex alespoň třikrát týdně – v tomto případě naopak klesá nebezpečí infarktu až na polovinu.

7.Orální sex může za rakovinu hrtanu

Je váš partner zapřisáhlý nekuřák, a tak si myslíte, že se ho rakovina hrtanu netýká? To je ale omyl. Pokud provozujete orální sex, může potkat i jeho. Vše mají na svědomí lidské papillomaviry (HPV), které způsobují rakovinu děložního čípku. Zvlášť pokud jsou muži promiskuitnější a orálně uspokojují partnerky, může HPV zaútočit i na ně a vyvolat rakovinu krku a hrtanu. Z toho důvodu se někdy doporučuje očkování proti viru HPV i mladým chlapcům.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa