vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex v těhotenství: Opravdu je bezpečný?

7. října 2015

Sex v těhotenství: Opravdu je bezpečný?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: bezpečný manžel těhotenství sex

preventan-mimiforum-banner

Sex v těhotenství je u spousty párů běžná věc. Pro mnoho žen je totiž mnohem více vzrušující než předtím, a dokonce mohou zažít i první orgasmus.

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

„Když jsem byla těhotná, měla jsem chuť na sex jako nikdy předtím. Partner mě pomalu nestíhal uspokojit a už se těšil, až porodím. Milovala bych se totiž pořád! Navíc jsem zažívala orgasmy, jaké jsem neznala,“ pěje chválu na sex v těhotenství paní Kamila (30).

A není sama – podobnou zkušenost se zvýšenou chutí na sex a větším prožitkem při vyvrcholení má celá řada žen. Jenže nastat může i pravý opak…

Sex v těhotenství: Manžel mě odmítá! 

O sexu v těhotenství se dlouho příliš nemluvilo. Možná je to tím, že je zatížen spoustou předsudků, a tak se k němu dodnes mnoho lidí staví rezervovaně. „V těhotenství jsem měla na sex velkou chuť, ale manžel mě odmítal. Řekl mi, že má strach o dítě. Jakmile mi začalo růst břicho, stáhl se úplně a spal se mnou zase až po šestinedělí. Když to šlo, musela jsem si pomoct sama,“ mluví o své zkušenosti paní Lada (33).

Těhotenství bez problémů – dopřejte si sex

Přitom je-li těhotenství bezproblémové a nehrozí předčasný porod ani potrat, není podle odborníků důvod si sex odříkat. Jen je třeba dodržovat hygienu, samozřejmě nestřídat partnery a vybrat správnou polohu podle stupně těhotenství. „Byla jsem ve čtvrtém měsíci a po jednom milování s manželem jsem začala krvácet. Jeli jsme na pohotovost a zjistilo se, že jsem potratila. Dodnes si to vyčítáme – můj muž je přesvědčený, že za to mohl sex, doktoři tvrdí, že ne. Osobně bych si milování příště odřekla. To, co jsem zažila, za rozkoš nestojí,“ vypráví opačný zážitek paní Ilona (40).

Sex neuškodí, pokud není těhotenství rizikové

sex-a-vztahy-sex-v-tehotenstvi-2-ing

Další rozšířený mýtus, který panuje o sexu v těhotenství, je, že penis může dítěti uškodit. To není pravda – miminko je chráněno plodovými obaly, vodou i děložními svaly. I kdyby byl muž nadprůměrně vybavený, do styku s dítětem při sexu nepřijde.

Lékaři jsou zajedno v tom, že sex lze praktikovat během celého těhotenství – pokud jsou oba partneři zdraví, těhotenství není rizikové a oba mají na sex chuť. Hormony s ženským tělem pořádně cloumají, a tak se mohou projevit oba extrémy – zvýšená chuť na sex, ale i naprostá nechuť. V každém případě je třeba řídit se jak přáním ženy, tak doporučením lékaře. Pokud se objeví jakýkoliv problém (např. bolest a krvácení po styku), vše konzultujte s gynekologem a sex si od té doby odřekněte.

Tipy MIMIFORA

Čeho se vyvarovat při sexu v těhotenství

Misionářské polohy. Pokud je žena těhotná, není pro ni vhodná – v pozdějších měsících navíc není ani technicky proveditelná. V prvních měsících je dobrá jen v případě, že je muž zapřený o ruce a na ženu nenaléhá.

Foukání do pochvy. Možná to bude znít zvláštně, ale pozor na orální sex. Pokud by došlo k nafoukání vzduchu do pochvy, mohla by vzniknout vzduchová embolie. A ta je nebezpečná pro matku i dítě.

Rizikového sexu. V těhotenství je třeba dát velký pozor na sex s osobami, které by mohly být nakaženy pohlavní chorobou. Jde totiž o velké riziko pro vás i pro dítě. Raději si nechejte zajít chuť. A pokud to nepůjde, důsledně trvejte na použití kondomu.

MIMIFORUM zjistilo:

Sex se naopak velmi doporučuje, pokud miminko přenášíte. Sperma totiž obsahuje prostaglandin, který změkčuje děložní hrdlo a připravuje jej k zahájení porodu.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse