jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Sex v menopauze: Jak na něj

26. dubna 2012

Sex v menopauze: Jak na něj

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: suchost pochvy milování menopauza postel sex

maxicor-mimiforum

Snížená chuť na sex, či dokonce odpor a suchost pochvy – to jsou hlavní problémy, které trápí ženy v menopauze. Alespoň v milostném životě. Znamenat to však může velký problém. Zvlášť, pokud je partner stále při chuti…

MenoMax

Chcete příznaky menopauzy potlačit a cítit se dobře i v přechodu? Pak zkuste MenoMax, přípravek, který pozitivně působí při obtížích spojených se sníženou produkcí vlastních pohlavních hormonů – estrogenů a celkově napomáhá ke zlepšení kvality života ženy v menopauze. Je vhodnou přírodní alternativou pro ty ženy, které samy nechtějí nebo nemohou užívat hormonální substituční léčbu. Při dlouhodobém užívání min. 6 měsíců, má pozitivní vliv na srdce, cévy a kosti.

menomax-60_small

Doplněk stravy

Diskutujte: Jak často si užíváte sex ve středním věku a máte na něj chuť?


Vedete normální partnerský život, v posteli jste spokojená, sex máte ráda. Jenomže pak se všechno změní jako mávnutím kouzelného proutku. Chuť na sex je pryč, naopak ji nahradí ledový chlad. To, co vás dříve vzrušovalo, je najednou to tam. S vlhkostí, se kterou jste nikdy neměla problém, jste se náhle rozloučila. Přišla totiž menopauza.

Menopauza – zásadní zlom i v sexu

Menopauza může znamenat v životě ženy zásadní zlom. A to nejen v běžném, ale i v tom milostném. Mohou za to hormony, především klesající hladina estrogenu. Pokud partner nepatří mezi sexuální náruživce a sex potřebuje jednou za uherský rok, možná si změny ani nevšimne. Horší ale je, když je při chuti, ženě potíže vyčítá, a ona se tím ještě více trápí a upadá do depresí.

MIMIFORUM zjistilo:

Jak zlepšit sex v menopauze

Poraďte si s nechutí. Pokud se vám zdá, že vaše chuť na sex odešla s poslední menstruací a nechcete s milováním skoncovat, začněte to řešit. V první řadě je na místě porada s lékařem, který doporučí nejvhodnější postup. Velmi často se nechuť podaří odstranit hormonální substituční léčbou, podporují ji ale i některé přírodní preparáty.

Zajímavost MIMIFORA: sex-a-vztahy-sex-v-menopauze-ii-sh-nahled

Australští odborníci tvrdí, že chuť na sex dokážou ženám vrátit testosteronové náplasti. V testech totiž prokázali, že mužský pohlavní hormon podávaný touto formou nejen zvyšuje choutky, ale také zdvojnásobuje prožitek ze sexu. Jediný vedlejší účinek, který přitom zaznamenali, byla zvýšená míra ochlupení u některých žen.

Pořiďte si lubrikant. Vysychání sliznic, a samozřejmě i pochvy, patří k častým potížím v menopauze. Jenže i s ním se dá snadno poradit. Postačí mít po ruce lubrikační gel, který aplikujete ve vhodnou chvíli, a je po problému. Průzkumy totiž ukazují, že řada žen v menopauze se styku vyhýbá právě proto, že je jí nepříjemný a bolí – právě díky nedostatečnému zvlhčení.

Nechejte se navnadit. Nikdo po vás nechce, abyste si doma pouštěla porno, ale lehce erotický film není na škodu. K tomu si vytvořte příjemnou atmosféru ve dvou a příjemná noc na sebe nenechá dlouho čekat. Sex se dá ale zpestřit i jinými způsoby – a klidně po letech. Některé průzkumy totiž říkají, že po padesátce čím dál tím víc roste počet používaných erotických pomůcek. Tak proč nějakou nevyzkoušet ve dvou!

Zajímavosti MIMIFORA:

  • 20 % žen v menopauze přiznává výraznou nechuť na sex, dokonce až odpor.

  • 60 % žen uvádí, že má během přechodu mnohem nižší chuť na milování.

  • U žen, které začaly užívat hormonální léčbu, stoupl zájem o sex o 44 %.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Emma
majda6310.03.2015
Tomáš
Natálka Kresbová09.07.2014
Miroslav
Petra
lllucka31.03.2014
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Jakub
JANEK15.04.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
dětí
dětí
Od uživatele: jahudka
Anketa