vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex v menopauze: Jak na něj

28. dubna 2016

Sex v menopauze: Jak na něj

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: suchost pochvy milování menopauza postel sex

preventan-mimiforum-banner

Snížená chuť na sex, či dokonce odpor a suchost pochvy – to jsou hlavní problémy, které trápí ženy v menopauze. Alespoň v milostném životě. Znamenat to však může velký problém. Zvlášť, pokud je partner stále při chuti…

MenoMax® (doplněk stravy) je nehormonální přípravek obsahující rostlinný extrakt SoyliFe EXTRA. Tento extrakt pochází z nejcennější části sóji, ze sójových klíčků a obsahuje garantované množství prospěšných látek, isoflavonů/fytoestrogenů. Každá tobolka obsahuje minimálně 40 mg isoflavonů.

menomax-60-tabl-cz-3d-nahled

Diskutujte: Jak často si užíváte sex ve středním věku a máte na něj chuť?


Vedete normální partnerský život, v posteli jste spokojená, sex máte ráda. Jenomže pak se všechno změní jako mávnutím kouzelného proutku. Chuť na sex je pryč, naopak ji nahradí ledový chlad. To, co vás dříve vzrušovalo, je najednou to tam. S vlhkostí, se kterou jste nikdy neměla problém, jste se náhle rozloučila. Přišla totiž menopauza.

Menopauza – zásadní zlom i v sexu

Menopauza může znamenat v životě ženy zásadní zlom. A to nejen v běžném, ale i v tom milostném. Mohou za to hormony, především klesající hladina estrogenu. Pokud partner nepatří mezi sexuální náruživce a sex potřebuje jednou za uherský rok, možná si změny ani nevšimne. Horší ale je, když je při chuti, ženě potíže vyčítá, a ona se tím ještě více trápí a upadá do depresí.

MIMIFORUM zjistilo:

Jak zlepšit sex v menopauze

Poraďte si s nechutí. Pokud se vám zdá, že vaše chuť na sex odešla s poslední menstruací a nechcete s milováním skoncovat, začněte to řešit. V první řadě je na místě porada s lékařem, který doporučí nejvhodnější postup. Velmi často se nechuť podaří odstranit hormonální substituční léčbou, podporují ji ale i některé přírodní preparáty.

Zajímavost MIMIFORA: sex-a-vztahy-sex-v-menopauze-ii-sh-nahled

Australští odborníci tvrdí, že chuť na sex dokážou ženám vrátit testosteronové náplasti. V testech totiž prokázali, že mužský pohlavní hormon podávaný touto formou nejen zvyšuje choutky, ale také zdvojnásobuje prožitek ze sexu. Jediný vedlejší účinek, který přitom zaznamenali, byla zvýšená míra ochlupení u některých žen.

Pořiďte si lubrikant. Vysychání sliznic, a samozřejmě i pochvy, patří k častým potížím v menopauze. Jenže i s ním se dá snadno poradit. Postačí mít po ruce lubrikační gel, který aplikujete ve vhodnou chvíli, a je po problému. Průzkumy totiž ukazují, že řada žen v menopauze se styku vyhýbá právě proto, že je jí nepříjemný a bolí – právě díky nedostatečnému zvlhčení.

Nechejte se navnadit. Nikdo po vás nechce, abyste si doma pouštěla porno, ale lehce erotický film není na škodu. K tomu si vytvořte příjemnou atmosféru ve dvou a příjemná noc na sebe nenechá dlouho čekat. Sex se dá ale zpestřit i jinými způsoby – a klidně po letech. Některé průzkumy totiž říkají, že po padesátce čím dál tím víc roste počet používaných erotických pomůcek. Tak proč nějakou nevyzkoušet ve dvou!

Zajímavosti MIMIFORA:

  • 20 % žen v menopauze přiznává výraznou nechuť na sex, dokonce až odpor.

  • 60 % žen uvádí, že má během přechodu mnohem nižší chuť na milování.

  • U žen, které začaly užívat hormonální léčbu, stoupl zájem o sex o 44 %.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com 

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:33 19.01.2017 - Jarka -

Re: pripravek

Dobry den a slysela jste jiz o produktu jmenem aphrodisia? je jak pro muze tak i pro zeny.
16:26 17.01.2017 - Magda -

pripravek

dobry den, hledame pripravek na podporu chuti k sexu ja i pritel a budeme radi za kazde doporuceni ci zkusenost. dekuji

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse