vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex při menstruaci: Jak se milovat, když máte své dny

4. prosince 2015

Sex při menstruaci: Jak se milovat, když máte své dny

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: intenzita mentruace orgasmus sex

preventan-mimiforum-banner

Někoho pobuřuje, jiný na něj čeká. Jde o sex při menstruaci, který může být více vzrušující a intenzivnější, na druhou stranu ne každému je po chuti. Proč se milovat a proč naopak ne, když máte své dny?

Pro někoho je sex v období menstruace vzrušující, pro jiného naopak maximálně odpudivý. Názory na něj se různí, a to jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. Je samozřejmě pravdou, že v tomto období je žena náchylnější k různým infekcím. Na druhou stranu řada žen sex při menstruaci zbožňuje proto, že rodidla jsou více prokrvená, a tedy i citlivá na dotek. Díky tomu může být milování intenzivnější a orgasmus větší.

Nejlepší orgasmus mám při menstruaci

„Nejlepší orgasmus zažívám, když mám svoje dny. Bývám nejen hrozně vzrušená, ale milování maximálně prožívám. Partner z toho ale není příliš nadšený, nechce se mu pak umývat,“ říká s úsměvem paní Leona (30). Často to bývají právě muži, kdo se sexem v době partnerčiných »dnů« mají problémy. „S přítelem se milujeme minimálně dvakrát třikrát týdně. Jakmile to ale dostanu, odmítá mě. Prý mu vadí krev a necítí se na to,“ vypráví pětadvacetiletá Hanka, a není v tom sama.

Sex při menstruaci: Intenzivnější a lepší sex-a-vztahy-sex-pri-menstruaci-2-sxc 

Milování při menstruaci je stále zatíženo řadou předsudků. U spousty párů je tabu. Vždy záleží na tom, co partnerům vyhovuje. Sex by měl být příjemný pro oba. Pokud je jednomu nepříjemný v »oněch dnech«, je v pořádku, že vystaví »stopku«. Když však žena nemá menstruaci příliš silnou, chce se milovat a partner není radikálně proti, vyplatí se jej zkusit. Může totiž znamenat zcela nový zážitek, především pro ženu. Většina z těch, co sex ve svých dnech zažila, se totiž shoduje na tom, že byly citlivější. Milování je tak více vzrušující a orgasmy větší.

Tip MIMIFORA

Trápí vás bolesti při menstruaci? Pak sex musíte vyzkoušet! Orgasmus totiž do těla vyplavuje hormony, které zmírňují bolesti a křeče.

I při menstruaci můžete otěhotnět!

Sex při menstruaci má ale i zápory. Jste omezeni polohami, aby bylo krvácení slabší, navíc ženina rodidla jsou náchylnější k infekci a přenosu chorob. Spousta párů se také mylně domnívá, že nelze otěhotnět, jenže to není pravda. Je to sice méně pravděpodobné, ale riziko tu je, a tak je třeba myslet na ochranu.

Tipy MIMIFORA

Jak na sex při menstruaci

● Dodržujte zvýšenou hygienu, před i po milování se doporučuje osprchovat.

● Neexperimentujte s polohami, ideální je klasická misionářská. Vyplatí se při ní ještě podložit pánev ženy, krvácení tak bývá slabší.

● Dbejte na ochranu, ideální je použít kondom. Není totiž pravdou, že v období menstruace nemůžete otěhotnět, a tak je dobré se chránit.

● Nezapomeňte místo pod sebou podložit, ideálně nepropustnou podložkou, třeba tou na přebalování dětí. Zvlášť tehdy, pokud se milujete v posteli.

● Pokud si neodpustíte orální sex, je ideální použít tampon.

MIMIFORUM zjistilo:

Jaký je váš názor na sex při menstruaci?

Žofie (34): „Nevadí mi, ale nevyhledávám ho. Nechávám to spíše na partnerovi, protože ten s tím občas mívá problém. Myslím ale, že je plno jiných dnů, kdy si můžeme užívat sex.“

Míša (23): „Je skvělý, s přítelem se vyloženě těšíme, až to dostanu. Mám hrozně citlivá prsa i pochvu, takže si vše více užívám. A i partner je spokojený, neb nám to dokonale klouže.“

Klára (26): „Nevím, jak ostatním, ale mě to přijde nechutné. Proč bychom to museli dělat zrovna když krvácím? Jsou i jiné dny. Všude špína, navíc můžu něco chytit! Za mě tedy rozhodně ne!“

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:04 15.07.2017 - Lucie -

Re: Martin

Sex při menstruaci, samotnou menstruaci buď ukončí nebo ji zkrátí, takže se není čeho obávat
18:02 09.06.2017 - Martin -

Bez nadpisu

Chtěl jsem se zeptat,milovaly jsme se 4 den Menstruace a přítelkyni to od toho večeru skončilo ☹ je to možné?
06:01 28.04.2016 - Petr (49) -

Bez nadpisu

S přítelkyní jsem teprve půl roku a jelikož se vídáváme pouze o víkendu, tak ani „její dny“ moc neřešíme. Znamenalo by to pro nás, být dva týdny bez sexu a to je horší představa, než trocha krve 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse