banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Sex při menstruaci: Jak se milovat, když máte své dny

4. prosince 2015

Sex při menstruaci: Jak se milovat, když máte své dny

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: intenzita mentruace orgasmus sex

preventan-mimiforum-banner

Někoho pobuřuje, jiný na něj čeká. Jde o sex při menstruaci, který může být více vzrušující a intenzivnější, na druhou stranu ne každému je po chuti. Proč se milovat a proč naopak ne, když máte své dny?

Pro někoho je sex v období menstruace vzrušující, pro jiného naopak maximálně odpudivý. Názory na něj se různí, a to jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. Je samozřejmě pravdou, že v tomto období je žena náchylnější k různým infekcím. Na druhou stranu řada žen sex při menstruaci zbožňuje proto, že rodidla jsou více prokrvená, a tedy i citlivá na dotek. Díky tomu může být milování intenzivnější a orgasmus větší.

Nejlepší orgasmus mám při menstruaci

„Nejlepší orgasmus zažívám, když mám svoje dny. Bývám nejen hrozně vzrušená, ale milování maximálně prožívám. Partner z toho ale není příliš nadšený, nechce se mu pak umývat,“ říká s úsměvem paní Leona (30). Často to bývají právě muži, kdo se sexem v době partnerčiných »dnů« mají problémy. „S přítelem se milujeme minimálně dvakrát třikrát týdně. Jakmile to ale dostanu, odmítá mě. Prý mu vadí krev a necítí se na to,“ vypráví pětadvacetiletá Hanka, a není v tom sama.

Sex při menstruaci: Intenzivnější a lepší sex-a-vztahy-sex-pri-menstruaci-2-sxc 

Milování při menstruaci je stále zatíženo řadou předsudků. U spousty párů je tabu. Vždy záleží na tom, co partnerům vyhovuje. Sex by měl být příjemný pro oba. Pokud je jednomu nepříjemný v »oněch dnech«, je v pořádku, že vystaví »stopku«. Když však žena nemá menstruaci příliš silnou, chce se milovat a partner není radikálně proti, vyplatí se jej zkusit. Může totiž znamenat zcela nový zážitek, především pro ženu. Většina z těch, co sex ve svých dnech zažila, se totiž shoduje na tom, že byly citlivější. Milování je tak více vzrušující a orgasmy větší.

Tip MIMIFORA

Trápí vás bolesti při menstruaci? Pak sex musíte vyzkoušet! Orgasmus totiž do těla vyplavuje hormony, které zmírňují bolesti a křeče.

I při menstruaci můžete otěhotnět!

Sex při menstruaci má ale i zápory. Jste omezeni polohami, aby bylo krvácení slabší, navíc ženina rodidla jsou náchylnější k infekci a přenosu chorob. Spousta párů se také mylně domnívá, že nelze otěhotnět, jenže to není pravda. Je to sice méně pravděpodobné, ale riziko tu je, a tak je třeba myslet na ochranu.

Tipy MIMIFORA

Jak na sex při menstruaci

● Dodržujte zvýšenou hygienu, před i po milování se doporučuje osprchovat.

● Neexperimentujte s polohami, ideální je klasická misionářská. Vyplatí se při ní ještě podložit pánev ženy, krvácení tak bývá slabší.

● Dbejte na ochranu, ideální je použít kondom. Není totiž pravdou, že v období menstruace nemůžete otěhotnět, a tak je dobré se chránit.

● Nezapomeňte místo pod sebou podložit, ideálně nepropustnou podložkou, třeba tou na přebalování dětí. Zvlášť tehdy, pokud se milujete v posteli.

● Pokud si neodpustíte orální sex, je ideální použít tampon.

MIMIFORUM zjistilo:

Jaký je váš názor na sex při menstruaci?

Žofie (34): „Nevadí mi, ale nevyhledávám ho. Nechávám to spíše na partnerovi, protože ten s tím občas mívá problém. Myslím ale, že je plno jiných dnů, kdy si můžeme užívat sex.“

Míša (23): „Je skvělý, s přítelem se vyloženě těšíme, až to dostanu. Mám hrozně citlivá prsa i pochvu, takže si vše více užívám. A i partner je spokojený, neb nám to dokonale klouže.“

Klára (26): „Nevím, jak ostatním, ale mě to přijde nechutné. Proč bychom to museli dělat zrovna když krvácím? Jsou i jiné dny. Všude špína, navíc můžu něco chytit! Za mě tedy rozhodně ne!“

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:04 15.07.2017 - Lucie -

Re: Martin

Sex při menstruaci, samotnou menstruaci buď ukončí nebo ji zkrátí, takže se není čeho obávat
18:02 09.06.2017 - Martin -

Bez nadpisu

Chtěl jsem se zeptat,milovaly jsme se 4 den Menstruace a přítelkyni to od toho večeru skončilo ☹ je to možné?
06:01 28.04.2016 - Petr (49) -

Bez nadpisu

S přítelkyní jsem teprve půl roku a jelikož se vídáváme pouze o víkendu, tak ani „její dny“ moc neřešíme. Znamenalo by to pro nás, být dva týdny bez sexu a to je horší představa, než trocha krve 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa