vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex po tmě: Na světle se strašně stydím

24. dubna 2013

Sex po tmě: Na světle se strašně stydím

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: tma stud milování sex partner

preventan-mimiforum-banner

Svléknout se stydí každá čtvrtá žena a řada z nich má problém i s milováním za světla. Aby si mohly milování užít, potřebují naprostou tmu. Mužům se to ale málokdy líbí. 

„Sex mám moc ráda, dokážu si ho užít naplno, ale jenom po tmě. Za světla se strašně stydím a nedokážu se uvolnit. Pořád se hlídám, abych se co nejvíc zakryla a bylo na mě vidět co nejmíň, že si milování vůbec neužiju. A o orgasmu nemůže být ani řeč! Když se ale zhasne a nejlíp, když je tma jak v pytli, jsem uvolněná a odvázaná. Partnerovi se to nelíbí, chtěl by na mě vidět, ale já s tím mám opravdový problém,“ svěřuje se Martina (27).


Zajímavosti MIMIFORA:
Svléknout se stydí každá čtvrtá!

sex-a-vztahy-sex-po-tme-ii-sh-nahled -    23 % žen se za své tělo stydí, když se má svléknout.
-    4 % žen jsou se svým tělem zcela spokojené.
-    40 % žen vidí jako nejproblematičtější oblast své břicho.
-    24 % žen tvrdí, že má velké boky a široká stehna.
-    16 % žen by si nechalo upravit prsa.


Po dětech jsem se styděla za své tělo!

„Můj problém začal po dětech,“ vypráví podobný příběh Ilona (34). „Moje pěkná postava byla pryč, břicho jsem měla povislé, prsa vytahaná od kojení a ještě k tomu nepěkná na pohled. Začala jsem se strašně stydět za své tělo. Nejdřív jsem se sexu vyhýbala, pak jsem na něj kývla, ale jen v úplné tmě. I tak jsem se necítila dobře. Vadilo mi, že se mě partner dotýká, protože mi bylo jasné, že mé nedokonalé tělo cítí. Nedokázala jsem se uvolnit, a to byl největší problém. Skončilo to tím, že si partner našel milenku,“ dodává.


Tipy MIMIFORA:
Co dělat, když se stydíte při sexu na světle

-    Začít pozvolna. Nemusíte hned rozsvítit lustr v pokoji, anebo se milovat za denního světla. Udělejte si nejdříve příjemné intimní osvětlení. Například svíčky kolem postele navíc vytvoří velmi romantickou atmosféru. Jakmile poznáte, že vám malé světlo nevadí, můžete postupně přidávat.

-    Červené světlo. Pokud se stydíte za své tělo, zkuste červené světlo. Je prokázáno, že postavě velmi lichotí a opticky vás zeštíhlí. Osvětlení by opět mělo být intimní, které milování dodá neopakovatelnou náladu.

-    Zapracovat na sebevědomí. Zapřemýšlejte nad důvodem, proč se před partnerem tolik stydíte. Možná je důvodem vaše nižší sebevědomí. Zapracujte na něm. Postavte se před zrcadlo a hledejte na sobě to krásné. Přednosti je třeba zdůraznit, naopak nedostatky skrýt. Kupte si pěkné prádlo, zajděte si ke kadeřnici, na masáž, začněte cvičit. Jakmile budete mít vyšší sebevědomí, mnohem méně se budete stydět.


Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse