vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex po porodu: Proč čekat, až skončí šestinedělí

8. srpna 2017

Sex po porodu: Proč čekat, až skončí šestinedělí

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: infekce šestinedělí bolest sex porod

preventan-mimiforum-banner

Proč čekat se sexem do konce šestinedělí, když se cítíte dobře? Třeba proto, že hrozí infekce, může prasknout šití, anebo vás mohou potkat nemalé bolesti.

Nečekat na konec šestinedělí a začít se sexem hned po porodu? To rozhodně není dobrý nápad! Pokud milování uspěcháte, hrozí řada komplikací. Je totiž třeba si uvědomit, že ženské tělo se vrací do normálu, děloha se zavinuje, uzavírá se děložní hrdlo, hojí se poporodní poranění. Co tedy může hrozit, pokud se k sexu vrátíte příliš brzy?

 

Hrozí infekce

Jednou z hlavních komplikací, které mohou díky uspěchanému sexu v šestinedělí nastat, je riziko infekce. Po vaginálním porodu nejsou ženiny intimní partie ještě dostatečně zhojeny, a tak hrozí zdravotní problémy, které se nevyplatí podcenit. Jedním z nejčastějších je v šestinedělí zánět děložní sliznice. Začíná většinou zvýšením teploty, bolestmi hlavy a podbřišku, přidávají se i páchnoucí očistky. Hrozí komplikace a je nezbytné co nejdříve vyhledat lékaře.

 

Tip MIMIFORA:

Pokud se cítíte na sex ještě před skončením šestinedělí, kvůli riziku infekce použijte raději kondom!

 

Nebezpečí natržení

Během šestinedělí se ženské tělo, a především jeho intimní místa, hojí a dostávají do normálu. Pokud sex uspěcháte, hrozí, že šití nevydrží a praskne a dočkáte se jen komplikací. Zhojení nástřihu hráze trvá většinou od tří do šesti týdnů a je nezbytné, aby před návratem k milostnému životu bylo místo opět zacelené.

 

Bolest sex-a-vztahy-sex-po-porodu-ii-sxc-nahled

Je velmi pravděpodobné, že sex příliš brzy po porodu bude pro ženu nepříjemný a bolestivý. Je to dáno nejen nezhojenými poporodními poraněními či tvořící se jizvou v místě nástřihu hráze, ale díky snížené hladině hormonu estradiolu trpívají ženy i na zvýšenou suchost pochvy. To vše dohromady způsobí, že milování příliš brzy po porodu zkrátka bude příjemný zážitek jen pro málokterou ženu.

 

Tip MIMIFORA:

Máte-li pocit, že to partner bez sexu již nevydrží a máte-li vy sama chuť na intimní kontakt, dopřejte si jiné formy, než je klasický styk! Líbejte se, mazlete, oddejte se i orálnímu sexu! Milování si ale nechejte na později, za možné komplikace vám to nestojí. A to i tehdy, když jste zdánlivě fit a bez potíží.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse