vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex po porodu: Odmítá mě!

3. června 2016

Sex po porodu: Odmítá mě!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: milování těhotenství sex porod miminko

preventan-mimiforum-banner

Sex po porodu může být někdy pořádný problém. A to nejen ze strany ženy, ale i muže. Existuje totiž spousta takových, kteří po té, co jim partnerka na svět přivedla dítě, zcela odmítají sex. 

Diskutujte: Měla jste s partnerem problémy při milování po porodu?


S partnerem jste strašně toužili po miminku. Když jste konečně otěhotněla, byli jste nesmírně šťastní. Zdánlivá idylka ale trvala jen chvíli. Do doby, než vám začalo růst bříško a pár kilo jste přibrala. Najednou se partner změnil. Stal se chladným, odtažitým a o sex ztratil zájem, a to i přesto, že vy byste v těhotenství měla chuť pořád. Proč se tak chová? Vrtalo vám hlavou. Možná proto, že jste pro něj prostě přestala být atraktivní.

Zájem o sex je na nule

Právě takto vypadá jedna z typických situací, kdy se partner během těhotenství ve vztahu radikálně změní – a bohužel mu to vydrží i po porodu. Místo toho, aby byl partnerce oporou, se jí jen vzdaluje – a jeho zájem o intimní život je na bodu mrazu. Žena jen málokdy chápe proč. A kolísající hladiny hormonů tomu rozhodně neprospějí – cítí se ještě hůř, než dřív, je plačtivá a nemůže se radovat z miminka tak, jak by chtěla.

Z centra pozornosti je na okraji zájmu

To, že partner po porodu (anebo už během těhotenství), odmítá sex, není nic výjimečného. Nejen pro ženu, ale i pro muže je nová situace obtížná – zvlášť, pokud jde o první dítě. Doteď to byl on, kdo byl centrem pozornosti. Žena ho obskakovala a věnovala se jenom jemu. Jenže s příchodem dítěte se to mění. Miminko je hlavní a na muže už nezbývá čas. A tak reaguje po svém – cítí se odstrčený, uražený, žárlí a k sexu se nemá vůbec.

Mužské trauma z porodu

Velmi častým důvodem, proč tím, kdo sex po porodu odmítá, je muž, je zážitek z porodu. „Když mi kamarádka vyprávěla, že od porodu s ní partner nechce spát, protože má v sobě nějaký blok z toho, co viděl, usmívala jsem se. Její partner bude asi hodně divný, říkala jsem si. To jsem ale netušila, že se mi stane to samé. Po porodu jsem byla nesmírně šťastná. Až do chvíle, než mi partner řekl, že spát se mnou už nemůže. Prý se nesrovná s tím, jak viděl všude krev a hlavičku, která ze mě vylízala. Je to už víc než rok a ani se mě nedotknul. Miluju ho pořád a vůbec nevím, jak to řešit,“ vypráví svůj zážitek Magda (30).

Odmítá sex? Zjistěte proč! sex-a-vztahy-odmita-sex-po-porodu-ii-sh-nahled

Pokud se dostanete do situace, že s vámi partner po porodu odmítne spát, netlačte na něj, dejte mu čas a hlavně – zjistěte důvod. Pokud tkví v tom, že jste přibrala, můžete s tím něco dělat. Začněte cvičit a jíst zdravě, zkrátka se zkuste opět dostat do formy. Choďte upravená i doma, aby věděl, jak pěknou ženu stále má. Zapojte jej více do péče o dítě, abyste si mohla alespoň jedno odpoledne v týdnu vyhradit pro sebe. Jít si zaplavat, na masáž, prostě se odreagovat. Nevěnujte všechnu pozornost miminku, chvilku si udělejte také na partnera. Je-li důvodem jeho nezájmu fakt, že se nemůže vyrovnat se zážitky z porodu, vyhledejte odbornou pomoc. Váš vztah a úplná rodina jistě stojí za to, abyste pro jejich záchranu udělala maximum.

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní důvody, proč partner odmítá sex po porodu

  •   Byl u porodu a ten pro něj byl traumatickým zážitkem. Nedokáže rodící ženu znovu vidět v roli milenky.

  •  Žena pro něj už není atraktivní. V těhotenství přibrala a po porodu není její tělo tak dokonalé, jako před tím.

  •  Cítí se odstrčený. Partnerka se věnuje dítěti a na obskakování jeho osoby, na které byl zvyklý, už nemá čas.

  •  Žena o sebe méně dbá, je doma, méně se upravuje, maluje, chodí často v teplákách či ne zrovna v sexy domácím oblečení. Nepřitahuje ho, jako dřív.

  •  Ztratil se ženou společné téma a na rozebírání problémů kolem miminka prostě nemá náladu.

  •  Bojí se, aby ženě neublížil. Po tom, co viděl u porodu, včetně natržení hráze či nástřihu, může mít strach, aby neudělal více škody, než užitku.

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse