vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex na konci těhotenství: Může vyvolat porod?

25. října 2017

Sex na konci těhotenství: Může vyvolat porod?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: sexuální polohy sperma těhotenství sex porod

preventan-mimiforum-banner

Sex si můžete dopřát i na konci těhotenství, pokud probíhá bez komplikací a lékař vám jej nezakáže. Zvlášť je pak vhodný, pokud miminko přenášíte.

Proti sexu v těhotenství většinou odborníci nic nemají. Samozřejmě tehdy, je-li bezproblémové, není-li rizikové a oba partneři na milování mají chuť. Jen je třeba být opatrnější, vyhnout se určitým polohám a důsledně dodržovat hygienu. Jak je to ale na konci těhotenství, můžete si sex dopřávat i v posledním měsíci?

 

Tip MIMIFORA:

Pozor na misionáře!

Pokud se milujete v těhotenství, vyhněte se misionářské poloze. Ta je vhodná jen v prvním trimestru v případě, že je partner zapřený o ruce a na ženu nenaléhá. Zkusit můžete polohu na koníčka, anebo z boku či zezadu.

 

Penis miminku neublíží

I v posledním měsíci platí to, co dřív. Máte-li oba chuť a probíhá-li vše, jak má, nemusíte si sex odpírat. Není nijak potvrzeno, že by milování mohlo miminku ublížit. Nemusíte se bát ani rozšířeného mýtu, podle kterého může penis dítěti uškodit. Není to pravda – miminko je chráněno plodovými obaly, vodou i děložními svaly. I kdyby byl muž nadprůměrně vybavený, do styku s dítětem při sexu nepřijde.

 

Sex může lékař zakázat

Často se stává, že ženy mají největší choutky na sex právě na konci těhotenství. I když s nimi cloumá apetit, měly by vždy respektovat názor lékaře. Ten může sex zakázat v případě, že je k tomu důvod – žena se otevírá, objevilo se krvácení či jiné komplikace, anebo když by mohl hrozit předčasný porod.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Čemu se raději vyhnout

-          Vyhněte se v těhotenství análnímu sexu, varují lékaři. Snadno při něm totiž může dojít k přenosu nebezpečných bakterií z konečníku, které by mohly ženu i miminko ohrozit.

-          Těhotná žena by se také měla vyhnout sexu s novým partnerem, ideální je vždy používat kondom.

-          Velký pozor je třeba dát při orálním sexu, aby partnera nenapadlo do pochvy fouknout. Pokud by došlo k nafoukání vzduchu do pochvy, mohla by vzniknout vzduchová embolie. A ta je nebezpečná pro matku i dítě.

 

Sex při přenášení sex-a-vztahy-sex-na-konci-tehotenstvi-ii-sxc-nahled

Není prokázáno, že by sex v těhotenství mohl vyvolat předčasný porod, nicméně se velmi doporučuje u žen, které miminko přenášejí. Sperma totiž obsahuje prostaglandin, který změkčuje děložní hrdlo a připravuje jej k zahájení porodu. Pokud nechtěně přenášíte, můžete tuto terapii vyzkoušet. I když zabrat nemusí, alespoň si zpříjemníte poslední dny těhotenství.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse