vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex na jaře. Toto o něm musíte vědět!

26. března 2016

Sex na jaře. Toto o něm musíte vědět!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: jaro láska milování vztah sex partner hormony

preventan-mimiforum-banner

Říká se, že se nám na jaře »zapalují lýtka« a máme mnohem větší chuť na sex než v zimě. Je to skutečně tak? Zjistili jsme, co je dobré o sexu na jaře vědět. 

Diskutujte: Máte s přicházejícím jarem větší chuť na sex?


Říká se, že na jaře se nám zapalují lýtka. Je to opravdu tak? Průzkumy ukazují, že si to většina lidí opravdu myslí. Odborníci to ale tak jednoznačně netvrdí. Jedna část je pro, druhá proti. A každá k tomu má svůj důvod.

První pravda: Jaro sexu přeje

Ano, jaro sexu přeje, soudí jedna skupina. Po dlouhých zimních dnech přichází konečně teplo, ženy odkládají přebytečné vrstvy, víc se odhalují, a to na muže, které vizuální pohled přivádí do nálady, působí. Do těla se jim vyplavuje více testosteronu a touha je na světě. U žen to funguje jinak. Pohled na muže v tričku vzruší jen málokterou, zato více světla a slunce jim v těle zvýší hladinu endorfinů a serotoninů. Ty způsobují, že se u něžné polovičky zvedá touha po sblížení – samozřejmě intimním. A tím pádem i po sexu. Je tu však ještě jedna věc – na ženy funguje i viditelné vzrušení mužů, a tak také ony více prahnou po milování.

MIMIFORUM zjistilo:

Co se ještě děje na jaře

  • Chodí se více k sexuologům. Týká se to žen od 25 do 55 let, které si stěžují na nedostatek touhy a pozornosti ze strany partnerů.

  • V jarních a letních měsících je vyšší šance na početí miminka. V březnu, dubnu a květnu jsou muži údajně nejplodnější a mají nejlepší sperma.

  • O hormonu zvaném fenylethylamin vědci sice zatím příliš nevědí, ale říká se, že jde o hormon lásky, který způsobuje pocit zamilovanosti. Nejsilněji působí právě na jaře. 

  • Za to, že se nám na jaře »zapalují lýtka«, může hormon melatonin. Mluví se o něm také jako o spánkovém hormonu, jenže má ještě další funkci – je-li ho málo, lidé jsou méně sexuálně aktivní. Na jaře se však hladina zvýší a touha po milování je tady.  

Druhá pravda: Sex či sport? To je jedno! sex-a-vztahy-sex-na-jare-ii-sh

Jenže proti všem argumentům, které nastřádala první skupina přívrženců jara a sexu, je tu opačný pól. Podle nich naopak jaro a léto sexu příliš nepřeje. Alespoň to tvrdí Američané. Ti analýzou poznámek párů, které se snažily o miminko, zjistili zajímavou věc. Sexu mají méně, než v další roční období!  A další triumf, který jim hraje do karet je, že endorfiny můžeme při pobytu venku snadno získat z jiných aktivit, než je sex – třeba ze sportu. Vše završují názorem, že lidé zničení po zimě mají úplně jiné starosti, než si užívat sex – jsou venku na vzduchu a energii dobíjejí jarním sluncem.

Slunce zvýší chuť na sex

Máte na jaře větší chuť na sex, anebo ne? Pokud ano, tak hurá do přírody. A pokud možno i s partnerem. Vyberte si slunečný den a buďte co nejdéle venku. Je totiž jasně prokázáno, že na muže působí vitamin D, který získávají ze slunce. Díky tomu se u nich totiž zvyšuje hladina testosteronu, a tak mají vyšší chuť na sex a jsou v posteli aktivnější.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse