vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex na dovolené: Největší rizika letních lásek

28. června 2013

Sex na dovolené: Největší rizika letních lásek

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: pohlavní choroby láska dovolená těhotenství sex

preventan-mimiforum-banner

Nechtěné těhotenství a řada nepříjemných pohlavních chorob. To jsou největší rizika letních lásek. Pokud si chcete užívat s cizinci u moře, vždy dbejte na bezpečný sex. 

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

Letní lásky, žhavé milování v jižních krajích, okamžiky, na které jen tak nezapomenete. To k dovoleným prostě patří. Jenže sex s cizinci s sebou nese i svá rizika. Kromě toho, že můžete nechtěně otěhotnět, si můžete přivézt také nepříjemný dárek – některou z pohlavních chorob. Pár minut sexu u moře se tak může změnit na několikaměsíční trápení.


Nejobávanější je stále AIDS

Asi nejobávanější chorobou, kterou se při sexu můžete nakazit, je AIDS. Virus HIV se přenáší stále nejvíce pohlavním stykem. I dnes jde o smrtelnou nemoc, na kterou není lék – a život jde pouze prodloužit. Jsou tu ale i mnohé další choroby, které mohou být nebezpečné – a velmi nepříjemné.


Kapavka sex-a-vztahy-sex-na-dovolene-ii-sh-nahled

Poznáte ji snadno – provází ji totiž hnisavý výtok, který se objevuje dva až deset dní po nakažení. Hrozí nejen při styku, ale i při orálních a análních praktikách. Pokud si znečištěnou rukou sáhnete do oka, můžete ji přenést i tam. Mezi příznaky patří kromě výtoku horečka, zarudnutí a otok zasaženého místa, potíže s klouby, či vyrážka, časté nucení na močení, bolest při močení a při styku, svědění. Léčí se antibiotiky a lze ji zcela vyléčit. Je však třeba vyhledat lékaře.


Syfilis

Známý také jako příjice. Dříve smrtelná nemoc je dodnes poměrně zákeřná, protože v první fázi probíhá často bez příznaků. Po dvou až čtyřech týdnech od nakažení se objeví nebolestivý vřídek, který časem zmizí. Buď na genitáliích, anebo v ústech, došlo-li k nákaze při orálním sexu. Druhé stádium se projevuje únavou, zvýšenou teplotou a vyrážkou a příznaky se mohou zaměnit s chřipkou. Pokud se však na nemoc nepřijde včas, udeří fáze třetí, kdy již dochází k poškození mozku a míchy, poruchám chůze apod. Obzvlášť nebezpečná je tato nemoc v těhotenství, protože se přenáší na plod. Léčí se antibiotiky, ale je třeba na ni přijít včas, aby se obešla bez následků. Při podezření ihned vyhledejte lékaře.


Virová hepatitida B

Další velmi nepříjemná nemoc přenášená hlavně pohlavním stykem. Mezi rizikovou skupinu patří mladí lidé od 15 do 24 let, ale i všichni, kdo žijí aktivním – a ne zrovna počestným – sexuálním životem. Může se zpočátku projevit příznaky podobnými chřipce, napadá játra, provází ji únava i nechutenství. Léčba může trvat měsíce a nemusí zůstat bez následků.


Chlamydie

Patří k nenápadným nemocem, které mnohdy probíhají bez příznaků, avšak velmi zrádným. Bakterií je více druhů a mohou napadnout jak pohlavní orgány, tak způsobují nemoci plic a dýchacích cest. Často se odhalí až tehdy, kdy žena nemůže otěhotnět – stávají totiž za neplodností. Léčí se kombinací antibiotik, ale zbavit se jich, může být běh na dlouho trať.


Genitální bradavice

Na svědomí je má lidský papilomavirus HPV, který stojí i za rakovinou děložního čípku. A právě vagina prozradí, že jste se jimi nakazila. Většinou se objevují kolem poševního vchodu, ale mohou být i v pochvě či na děložním hrdle. Nelze je přehlédnout, protože se často kupí do nevzhledných útvarů, které mohou svým tvarem a vzhledem připomínat květák. Inkubační doba je hodně dlouhá, a tak jako následek nechráněného sexu mohou vyrašit i za několik měsíců. Jsou nepříjemné, nevzhledné a těžko se likvidují. Často se musí dokonce přistoupit k jejich chirurgickému odstranění.


Tip MIMIFORA:
Dbejte na bezpečný sex!

Jedinou možností, jak se před pohlavními chorobami bránit, je dodržovat zásady bezpečného sexu. Nespoléhejte jen na antikoncepci. Při styku s neznámým mužem vždy použijte kondom. Vyplatí se jich několik přibalit do kufru, aby vás u moře nemohlo nic překvapit.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse