vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex na dovolené? Chraňte se, toto vám hrozí!

26. června 2015

Sex na dovolené? Chraňte se, toto vám hrozí!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: pohlavní choroba nemoc dovolená těhotenství sex

preventan-mimiforum-banner

Nechráněný sex na dovolené s náhodným partnerem představuje velké riziko. Můžete nejen otěhotnět, ale hlavně si přivést nějakou nepříjemnou pohlavní chorobu. 

Užívat si naplno prázdninových lásek a sexu může být rozhodně vzrušující a nezapomenutelné. A to i proto, že si z dovolené můžete přivést nechtěný dárek, kterého se budete zbavovat ještě hodně dlouho. A může se stát, že nakonec těch „nejkrásnějších prázdnin v životě“ ještě budete litovat! Pokud si hodláte užívat, pak si to předem promyslete – prevence je totiž základ.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Letní sex v číslech

-          V létě máme podle expertů až 6× větší chuť na sex.

-          80 % mladých zažije svůj první sex právě v létě.

-          75 % žen vzrušuje líbání víc než samotný styk, a tak se mu nebrání ani u letních románků.

 

Sex jedině s ochranou

Sex na dovolené? Ano, ale jedině s ochranou. I když se vám váš partner bude zdát sebeslušnější a bude tvrdit, že jste jeho první a jediná, vždy vyžadujte kondom. V horké letní noci pod hvězdami, při šumění moře a komíhání se palem ve větru je velmi snadné nechat se unést a podlehnout svodům. Když to ale uděláte bez ochrany, mohla byste litovat celý život. A za to nestojí ani sebekrásnější noc! Nespoléhejte na to, že kondom bude po ruce – raději jej mějte u sebe v kabelce, jistota je zkrátka jistota.

 

Tip MIMIFORA:

Pozor na orální sex!

Orální sex si při styku s náhodným partnerem na dovolené raději odpusťte. Pamatujte, že se také touto cestou může přenést řada pohlavních chorob! V tomto případě vás kondom neochrání. Pokud se orální cestou nakazíte lidským papilomavirem (HPV), můžete si zadělat na rakovinu krku, jícnu či hltanu.  Některé nemoci lze „chytit“ i při líbání, ale riziko je mnohem nižší.

 

Těhotenství i pohlavní choroby sex-a-vztahy-sex-na-dovolene-ii-sh-nahled

Následky, které vám mohou zůstat po jedné vášnivé noci, můžete nést celý život. Můžete například otěhotnět, což zjistíte až po návratu a otce dítěte už nikdy nedohledáte. Velmi častým „dárkem“, který si vozíme domů, pak bývají pohlavní choroby. Kapavka, syfilis, chlamydie a další exotické nemoci nejsou ničím neobvyklým. Velkou hrozbu představuje AIDS. Pamatujte na to, že nákaza virem HIV je stále smrtelná…

 

Tip MIMIFORA:

Jak poznáte kapavku

Má od začátku typické příznaky. Provází ji hnisavý výtok, který se objevuje dva až deset dní po nakažení. Kapavka ale hrozí nejen při klasickém styku, ale i při orálních a análních praktikách. Pokud si znečištěnou rukou sáhnete do oka, můžete ji zanést i tam. Mezi příznaky patří horečka, zarudnutí a otok zasaženého místa, potíže s klouby, či vyrážka, časté nucení na močení, bolest při močení a při styku, svědění. Léčí se antibiotiky.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse