vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex léčí, aneb Milováním proti bolesti

14. ledna 2017

Sex léčí, aneb Milováním proti bolesti

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: milování bolest nemoc orgasmus sex

preventan-mimiforum-banner

Bolí vás hlava? Věnujte se sexu! Zapomeňte na výmluvy, tím pravým lékem na řadu potíží totiž může být vášnivé milování. Dokonce posiluje imunitu, anebo zbavuje stresu.

Užívat si v posteli se mnohdy vyplatí. Vědci totiž potvrzují, že sex umí léčit bolest, posílit imunitu, zbavit stresu, a dokonce díky němu vyzrajete i na ucpaný nos.

Sex posiluje imunitu

Američtí vědci tvrdí, že mít sex v zimě se vyplatí. Posiluje totiž imunitu, a tak vás chrání před spoustou nemocí. Tělo totiž začne produkovat více imunoglobulinu. Ten se váže na bakterie, které do těla pronikají a ničí je. Má to ale jeden háček. Aby byl sex v boji proti nemocem účinný, musíte se mu oddávat přesně dvakrát týdně. Ani víc, ani míň. Vědci totiž prokázali, že lidé, kteří se milují třikrát a více v týdnu, naopak mívají imunoglobulinu méně a jsou spíše oslabení.

Sexem proti ucpanému nosu

Patříte mezi alergiky, astmatiky, anebo vás jen trápí rýma a ucpaný nos? Zapomeňte na drahé nosní spreje, na všechno pomáhá sex. Íránští lékaři totiž zjistili, že pohlavní orgány jsou ovládány nervovými drahami, které vedou do sliznic v nose. Aby to fungovalo, je třeba nejen mít sex, ale také dosáhnout orgasmu.

Sex zbavuje stresu sex-a-vztahy-sex-leci-ii-sh-nahled

Sex je ideální také tehdy, pokud trpíte stresem, trémou, anebo depresemi. Skotští vědci totiž dokázali, že lidé, kteří měli sex, stresové a emočně vypjaté situace zvládali mnohem lépe než ti, kteří v této oblasti abstinovali. A tak dobrá rada zní – čeká vás náročná úkol, prezentace na veřejnosti, či jiná stresující událost? Oddejte se večer předtím vášnivému sexu a uvidíte, že vše zvládnete na výbornou.

Sexem proti infarktu

Podle anglických vědců je velkým omylem, pokud někdo spojuje infarkt se sexem. Prokázali totiž pravý opak. Pokud se milostnému dovádění oddáváte alespoň jednou týdně, je to ta nejlepší prevence před mrtvicí a infarktem.

Sex pomáhá s bolestí

Je vědecky prokázáno, že se při orgasmu do těla uvolňuje hormon oxytocin. A právě ten stojí za tím, že bolest, kterou zažíváme, cítíme mnohem méně a máme vyšší práh bolesti.  Podporuje totiž vylučování endorfinů, které bolest potlačují, protože fungují podobně jako morfin. Nejúčinnější je údajně na bolesti hlavy, a tak je dobrým lékem pro všechny, kdo se na ně vymlouvají, aby se sexu vyhnuli. Je toho ale mnohem víc, na co sex pomáhá. Například na bolesti kloubů.

Sexem se hubne

Sex pomáhá i v boji s nadváhou a kilogramy navíc. Prokazatelně se při něm totiž hubne, neb spaluje kalorie, a ještě vám pomáhá posílit tělo. Hubnout začínáme už při samotném svlékání šatů (50 kJ) a ještě lépe při nedobrovolném (až 785 kJ). Za hodinu v posteli spálíme 5112 kJ a při orgasmu ještě 470 kJ. Pro ženy, kterým se orgasmu dosáhnout nedaří, je tu dobrá zpráva. Předstíraný orgasmus nás připraví až o 1323 kJ. Hrát divadlo v posteli se někdy zkrátka vyplatí.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse