vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex je mi nepříjemný. Co mám dělat?

10. května 2013

Sex je mi nepříjemný. Co mám dělat?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: sperma odpor milování sex partner

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne každá žena sex miluje a nemůže bez něj být. Existuje nemálo těch, kterým je sex dokonce nepříjemný. 

„Nesnáším sex. Vyhýbám se mu, jak můžu. Je mi totiž strašně nepříjemný. Vadí mi dotyky, zpocená těla, nemám ráda mužské sperma. Vyzkoušela jsem víc partnerů s nadějí, že s jiným to bude lepší a přejde mě to, ale omyl. Muchlání v posteli mi vadí, a dělám to jen s odporem,“ vypráví Andrea (30). „Vím, že to není běžné a někteří mě odsoudí. Nemůžu si ale pomoct,“ dodává.


Sex jednou za měsíc? To je moc!  sex-a-vztahy-sex-je-mi-neprijemny-ii-sh-nahled

Žen, kterým sex není příjemný, a klidně by mohly žít zcela bez něj, je víc, než by se mohlo zdát. Problém často tkví v partnerech, kteří už je po pár letech nepřitahují, ale i v dětech. Nemálo žen totiž provozuje sex za jedním účelem – početím. A když se to podaří, už ho prostě nepotřebují. „Sex mi nikdy moc neříkal, jednou za měsíc mi stačil bohatě. Jenže pak jsem zatoužila po dítěti, a to bez něj nešlo. Když jsem chtěla miminko, byla jsem aktivní – a partner nadšený. Jenže pak jsem otěhotněla a vše se vrátilo. Sex mi byl opět nepříjemný. Dlouho jsem se mu vyhýbala, až si partner našel milenku a odešel,“ svěřuje se Michala (34).


Když je sex nepříjemný

S dotazy typu „Sex je mi nepříjemný, co mám dělat?,“ se to v sexuologických poradnách jen hemží. Odpověď se na ně hledá jen stěží. Přinášíme alespoň pár rad, jak si milování, které nemusíte, zpříjemnit a naladit se na vášnivou sexuální vlnu.


MIMIFORUM zjistilo:
Co dělat, když je sex nepříjemný

-    Ujasnit si důvod. Proč je vám sex nepříjemný? Neříká vám nic odjakživa, anebo vás nebaví s partnerem. Spousta důvodů má totiž řešení.

-    Najít si něco, co se vám líbí. Možná je vám nepříjemná neustálá stereotypní rychlovka po pár letech vztahu s partnerem. Projděte si internet, půjčete si pár filmů, vyrazte do sexshopu. Zkuste najít něco, co by se vám líbilo a co byste chtěla vyzkoušet.

-    Navodit atmosféru. Romantická koupel ve dvou při světle svíček, postel obložená lístky růží, intimní osvětlení, tichá relaxační hudba. To vše může udělat divy. Zkuste navodit romantickou atmosféru a partnera svést. Třeba to pomůže.

-    Probrat to s odborníkem. Pokud si netroufáte na to svěřit se s problémem partnerovi, zkuste se poradit s odborníkem. Vyhledejte sexuologa, anebo své potíže svěřte gynekologovi, který vás může nasměrovat. Sex příjemný je a je škoda to po celý život vidět opačně.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse